building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19711
Nozares ziņas33021
Ūdens sūce jumtā: Kādi ir iespējamie cēloņi, un ko darīt lietas labā? : building.lv - par būvniecību Latvijā

Ūdens sūce jumtā: Kādi ir iespējamie cēloņi, un ko darīt lietas labā?

Ūdens sūce jumtā: Kādi ir iespējamie cēloņi, un ko darīt lietas labā?
Autors: Zeus_the_Ferret/flickr.com

Neatkarīgi no tā, vai māja ir liela vai maza, pēdējā lieta, ko kāds vēlas, ir sūce jumtā, jo jumta segums ir pirmā barjera ar galveno aizsardzības funkciju. Tieši tādēļ arī jumtam ir svarīgi veikt periodiski apkopi, lai tas kalpotu ilgāk. Bojāta seguma gadījumā jāuztraucas ne tikai par ūdens pilēšanu, bet arī par nopietnu kaitējumu pārējai ēkai. Kādi tad ir iespējamie cēloņi un ko darīt lietas labā?

Cēloņa atrašana

Izplatītākā pazīme, kas liecina par ūdens noplūdi, ir mitrs pleķis telpas griestos, tomēr par jumta problēmām var liecināt arī pelējuma veidošanās uz griestiem vai sienām. Lai novērstu ūdens tecēšanu mājā, ir jāatrod problēmas cēlonis. Vispirms pārbauda ēkas jumtu, lai noskaidrotu, vai tā ir sūce segumā, kas ļauj ieplūst lietus ūdenim, nevis kāda cita problēma. Citi iespējamie noplūžu avoti ir aizsērējušas notekcaurules, kaitēkļu invāzija un problēmas ar santehniku, apkures un dzesēšanas iekārtām.

Caurdurts jumts vai traucēta ūdens notece

Krītoši, vēja nesti objekti, lūztoši koki, arī spēcīga krusa var radīt nopietnus jumta bojājumus. Pēc spēcīgas vētras ir ieteicams veikt jumta pārbaudi, ja parādās ūdens noplūdes pazīmes. Pat ja jumts nav caurdurts, sanesumi var bloķēt ūdens noteci, izraisot tā uzkrāšanos; ūdens tādējādi var iekļūt mājā, izraisot dažāda veida bojājumus, tostarp noplūdes. Tas nozīmē, ka laiku pa laikam jāatbrīvo noteksistēmas no tajās sanestajām lapām un gružiem.

Ieplaisājis jumta segums

Autors: Eric Frommer/flickr.com
Autors: Eric Frommer/flickr.com

Ja, veicot jumta pārbaudi, tiek konstatēts, ka jumta segums ir ieplaisājis vai kā citādi bojāts, tas nozīmē, ka tuvākajā laikā pastāv iespēja rasties sūcei, kas var nodarīt postījumus arī ēkas iekšienē. Lai no šāda nepatīkama pavērsiena izvairītos, jebkāda veida bojājumus ieteicams novērst. Viens no risinājumiem ir veikt jumta seguma maiņu.

Problēma jumta korē vai citās savienojuma vietās

Pastāv variants, ka bojāta vai nepareizi uzstādīta ir jumta kores daļa (V-veida vieta, kur satiekas divi jumta slīpumi). Lai atrisinātu šādus bojājumus, būtu nepieciešams izlabot un atjaunot pieslēguma vietu; ja konstatēti bojājumi, tie pēc iespējas ātrāk ir jālikvidē. Tāpat jumta sūces cēlonis var būt savienojuma vieta ap skursteni; tur, kur jumts pieslēdzas sienai; arī jumta stūri.

Uzmanību jāpievērš arī citiem objektiem, kas uzstādīti uz jumta – kāpnēm, antenām, vējrāžiem. Ja jumts ir sācis tecēt tāpēc, ka kādā no savienojuma vietām izmantoti nekvalitatīvi vai darbam nepiemēroti materiāli, šo vietu būtu ieteicams veidot no jauna.

Jumts ir pārāk vecs

Jumti nekalpo mūžīgi: tiklīdz jumta materiāli ir novecojuši, pārsniedzot paredzamo kalpošanas laiku, tie sāk sadalīties, veidojas sūces, apdraudot jumta integritāti un radot dažādas citas problēmas. Šādā gadījumā risinājums ir jumta seguma maiņa.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.