vadi 2012: Vadi un drošas elektroapgādes materiāli
Moderni vadu materiāli, kas sekmē energosistēmas modernizāciju Vadu, kabeļu un kabeļu apstrādes industrijas un vadu tirdzniecības izstāde 2012. Viena no pagājušā gadsimta ievērojamākajām īpašībām bija, ka enerģijas patēriņš nepārtraukti ir pieaudzis. Turpretim 20. gadsimta sākumā vairums cilvēku nemaz nebūtu pamanījuši elektroenerģijas padeves pārtraukšanu, kas šodien paralizētu sociālo dzīvi daudzās pasaules daļās. Lai piegādātu nepieciešamo enerģiju, kas turpina pieaugt, pārraides sistēma jāmodernizē un jāpaplašina. Lai to izdarītu, ir nepieciešami vadi. Vadu tirdzniecības izstādē tiks prezentētas mūslaiku apstrādes tehnoloģijas, kas notiks no 2012. gada 26. līdz 30. martam.
Elektroapgāde
Pāris dekādes sabiedrības interese par elektroapgādi galvenokārt bija fokusēta uz dažādiem veidiem, kā ražot elektrību, un nevis uz pārvades sistēmām. Bet profesionālas asociācijas, piem., Vācijas vides palīdzība (DUH) vairākus gadus ir norādījušas, ka elektroapgādes sistēmas Vācijā ir sasniegušas savas pārvades jaudas robežas un steidzami ir nepieciešams modernizēt un paplašināt. Tas būs nepieciešams, lai garantētu arī apgādes drošību nākotnē. Šī prasība pieņēma papildus un spēcīgu ietekmi katastrofu kontekstā, kas, 2011. gada martā notika Japānas atomelektrostacijās, jo tās noveda pie debatēm daudzās vietas, kas koncentrējās uz plašāku atjaunojamās enerģija izmantošanu.
Pārvades tīklu paplašināšana
Lai garantētu, ka patērētāji Eiropas Savienībā var paļauties uz drošu elektroapgādi, ES Enerģijas komisārs ir pieprasījis jaunu augstsprieguma pārvades un elektrisko līniju izveidi, kas šķērsos Eiropu 45 000 kilometru garumā. 2010. gada "VDI nachrichten" nedēļu nodarbojās ar Otingera (Oettinger) kunga citātu: "Ja mēs vēlamies izmantot vēja enerģiju galvenokārt pie Ziemeļu jūras un izmantojamā saulesgaismas stundas Dienvideiropā, mums vajadzēs gudrus tīklus, lai pārvestu elektrību uz galvenajiem apdzīvotajiem rajoniem, piem., Parīze, Hamburga, Liona vai Minhene". Vācijas Enerģijas aģentūra (dena) ir aprēķinājusi, ka Vācijā vien līdz 2020. gadam vajadzēs vairāk kā 3500 kilometrus jaunu elektrisko līniju.
Tās nodrošinās, ka elektrība, kas tiek ražota krasta vēja fermās pie Ziemeļu jūras, kā arī elektrība no atjaunojamiem resursiem tiks uzticami novadīta uz lielpilsētām ar pavadoņpilsētām un industriāliem rajoniem Vācijas rietumos un dienvidos. Vācijas Enerģijas un ūdens asociācija (BDEW) norādīja, ka uzmanība tomēr nevar tikt veltīta tikai galvenajām pārvades līnijām, bet tā jāvelta arī dažāda līmeņa energosistēmām. Saskaņā ar atjaunojamo enerģijas resursu izmantošanas plāniem Vācijai būs nepieciešami vēl 195 000 kilometri vadu un līniju. Papildus finansēšanas jautājumiem iedzīvotāju piekrišana šiem paplašināšanas projektiem, kā arī licencēšanai un apstiprināšanai nepieciešamie ieguldījumi attēlo galvenās sociāli politiskās problēmas.
Risinājumi par vadu un kabeļu industrijas piedāvājumiem
Vadu un kabeļu izgatavošanas industrijas ir izstrādājušas risinājumus, kas varētu būt pieņemami visiem iesaistītajiem un kas atbilst arī specializēto asociāciju ieteiktajiem mērķiem. Tādējādi tā sauktais plāns N Vācijas energosistēmas paplašināšanai, ko izstrādājusi Vācijas Vides palīdzības asociācija un kas nodots sabiedrībai 2010. gada beigās, kopā ar citiem pasākumiem ierosināja paaugstināt augstsprieguma līniju pārvades jaudu par 50%, ieviešot elementāro vadu uzraudzību. Sekojot šim pētījumam, esošās pārvades līnijas var tikt pastiprinātas ar termiskiem suprvadošiem pārvada kabeļiem, kas spēj tikt galā ar augstāku spriegumu. Ekspertu vidū tas ir pazīstams kā "vadītāja nomainīšana elektrotīklā". Pašlaik plaši izplatītas ir pārvades līnijas, kas sastāv no tērauda stieplēm un alumīnija stieplēm riņķveida šķēlumā. Šīs ACSR vai tēraudalumīnija līnijas var tikt galā ar līdz 100 grādiem augstu darba temperatūru.
Alternatīvas piedāvā ACCS-TW-HTLS vadi, kas izgatavoti no noteikta alumīnija materiāla un ražoti trapeces formā. Vadošie elementi ir koncentriski apvīti ap tērauda stieples serdes kabeli un tad saspiesti. Salīdzinot ar parastajiem kabeļiem, šie jaunie veidi var tikt ražoti ar tādu pašu šķēlumu vai tādu pašu diametru. Pirmais variants piedāvā tādu pašu stāvas pārvešanas jaudu un tam ir mazāks diametrs, otrais variants sekmē augstāku strāvas pārvešanas jaudu. ACCS-TW-HTLS vadiem ir vienādi augsta pārrāvuma stirprība kā standarta ACSR vadiem, bet divreiz lielāka jaudas pārvešanas spēja. Tiem ir arī augstāka noguruma stiprība, ļoti labas dabīgas vājināšanās īpašības un mazāka nokarāšanās, salīdzinot ar parastiem vadiem, un tie var nepārtraukti darboties pie temperatūras, kas sasniedz līdz 250°C. Ir pieejams pat jaunāks veids ACCC-TW-HTLS vadu formā, kur atbalstošais elements ir stiklšķiedras caurule, kas piepildīta ar ogles kvēldiegiem. Tās maksimālā darba temperatūra ir 200°C un tās 1610 A stāvas pārvešanas spēja ir tāda pati kā ACCS-TW vadiem. Pateicoties tās unikālajai kompozītmateriālu vada serdei, tā īpatsvars pazeminās līdz 1240 kilogramiem uz kilometru. Tā raksturīga arī augstāka stiepes stiprība, kas rezultātā dod ārkārtīgi zemu nokari. Nav svarīgi, vai ir ietvertas pilnīgas līnijas vai tikai to daļas, piem., sekcija, kas savieno plašas autostrādes vai upes, šie jaunie vadi sniedz vairākas izdevīga iespējas, lai izveidotu modernas gaisvadu līnijas ar optimālām īpašībām.
Alumīnija vadu stiepums HTLS vadiem
Šo jauno līniju ražošana ietver svarīgu tehnoloģiskās prasmes to trapeces šķēluma dēļ. Viens veids ir ražot apaļu vadu ar 9,52 mm diametru no 1350 alumīnija sakausējuma, kas satur 99,9 procentus šī metāla sešās secīgās profila tinuma darbībās, lai izveidotu galīgo formu. Tipisku ražotni izveidoja Niehoff uzņēmums, kas darbojas visā pasaulē. Šī ierīce, elektroniski kontrolēta MSM 85 velmēta vada tinuma mašīna, nāk kopā ar RA 501 nepārtrauktu atkvēlināšanas sadaļu. Šāda veida mašīnas ir galvenokārt domātas, lai pārstrādātu varu vai alumīniju vadu materiālos, bet tās tiek izmantotas arī, lai tītu supravadošus vadus. Nepārtrauktās atkvēlināšanas sadaļas ir īpaši paredzētas, lai pārņemtu alumīnija materiālu iekšējo atkvēlināšanu. Tā kā katru no tīšanas platēm darbina savs AC motors, darbība var notikt ar minimālu kļūmi. Atkarībā no materiālu īpašībām un vadu šķēlumu formām tīšanas var tikt uzstādīta uz dažādiem vadu pagarinājumiem.
Īpaši kabeļi "inteliģentām energosistēmām"
Bez enerģijas pārvades sistēmu paplašināšanas, šo sistēmu efektīva izmantošana kļūst arvien svarīgāka. Tādējādi vadu dzīslu uzraudzība palīdz pārvades līniju operatoriem kontrolēt pārvadi un optimāli izmantot energosistēmu. Daudzas iestādes, to starpā arī Fraunhofer tīkli "Intelligent energy networks", strādā pie "viedo energosistēmu" izstrādes. To raksturīgās īpašības ir, ka elektrības plūsma var tikt visefektīvāk kontrolēta, kopīgi strādājot ar daudzām informācijas un komunikācijas tehnoloģijām, un ka elektrība tiks izmantota ekonomiskāk nekā līdz šim.
Turklāt no tā izgatavotie vadi un produkti, piemēram, kabeļi, ir nepieciešami.
wire un vadu tirdzniecības izstāde 2012
Vai tie ir nepieciešami elektrības, elektronisku datu pārvešanai vai mehānisku spēku izturēšanai, no tā izgatavotie vadi un produkti, piemēram, kabeļi, virves, atsperes, skrūves, cilpas, energosistēmas vai elektrības spoles ir nozīmīgas un obligātas daļas visās mūsu ikdienas dzīves sfērās. wire, vadošā vadu un kabeļu industrijas tirdzniecības izstāde, kas 2012. gada pavasarī notiks Diseldorfā 13. reizi, sniegs informāciju par perspektīvas ražošanas un lietošanas konceptiem. Turklāt sinerģiju radīs starptautiskā cauruļu un cauruļvadu tirdzniecības izstāde "Tube 2012", kas notiks tajā pašā laikā un paralēli "wire 2012". Abas tirdzniecības izstādes notiks Diseldorfā no 2012. gada 26. līdz 30. martam.
*
ACSR – tēraudalumīnija vads (ar cinkota tērauda serdi)
ACSS – ACSS tipa tēraudalumīnija vadi
ACCC – alumīnija vads ar kompozīta serdeni
TW – trapeces vads
HTLS – augsttemperatūras vads
Preses kontakti 2012:
Petra Hartmann-Bresgen
Kathrin Kleophas
+49 (0)211/4560-541/-544
+49 (0)211/4560-87 541/-87 544
HartmannP@messe-duesseldorf.de
KleophasK@messe-duesseldorf.de