building.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi168
Nozares raksti32304
Vai esat gatavs pavasara darbiem dārzā? : building.lv - par būvniecību Latvijā

Vai esat gatavs pavasara darbiem dārzā?

Vai esat gatavs pavasara darbiem dārzā?
Autors: Freepik.com / prostooleh

Jau vairākas dienas mūs lutina pavasarīgs laiks, un tas nozīmē tikai vienu – laiks dārza darbiem! Šajā rakstā uzzināsiet, kādai dārza tehnikai un instrumentiem jābūt jūsu arsenālā, lai dārza darbus paveiktu viens un divi!

Motorzāģis un dārza šķēres palīdzēs atbrīvoties no nokaltušajiem zariem

Neatņemama dārza darbu sastāvdaļa ir nokaltušo zaru izgriešana un nozāģēšana. Ar mazākajiem zariem ērti tikt galā, izmantojot dārza vai atzarošanas šķēres, kuras ļauj piekļūt arī šaurām vietām. Augstākiem zariem klāt visērtāk tikt, izmantojot zaru šķēres ar teleskopisko kātu, bet lielāku zaru zāģēšanai noderēs motorzāģis. Ja jūsu rīcībā tāds vēl nav, bet nevēlaties tērēt kaudzi naudas, mums ir ieteikums – lūkojieties lietota zāģa virzienā! Lietota dārza tehnika ir iespēja būtiski ietaupīt.

Dzīvžoga kopšana nav iedomājama bez kvalitatīvām šķērēm

Autors: Unsplash.com / Peter Beukema
Autors: Unsplash.com / Peter Beukema

Laiks, kad vienīgā opcija, lai iegūtu skaistu dzīvžogu, bija tā rūpīga apcirpšana ar mehāniskajām šķērēm, ir beidzies. Tagad šo darbu iespējams paveikt operatīvāk un ātrāk, izmantojot dzīvžoga šķēres ar motoru. Ja vēl tikai grasāties šādas šķēres iegādāties, rūpīgi izvērtējiet, kāds modelis jums ir piemērotākais. 

Šķēres, kas darbojas, pieslēgtas pie elektrotīkla, parasti izceļas ar zemāku cenu un nelielu svaru, taču jārēķinās, ka jums vienmēr būs jāparūpējas par to, lai tuvumā ir rozete. Dzīvžoga šķēres ar benzīna dzinēju būs skaļākas, taču arī jaudīgākas, turklāt cirpšana ir ērtāka, jo pa kājām nemaisās vads. Šķēres ar uzlādējamu akumulatoru ir kā vidusceļš, bet, kad akumulators izlādējies, darbu nāksies pārtraukt, lai veiktu uzlādi (ja vien jūsu rīcībā nebūs vēl viens akumulators). Šie paši principi attiecas arī uz jau pieminētajiem motorzāģiem.

Zemes frēze – pareizā izvēle augsnes sagatavošanai

Droši vien zināt, ka pirms sēšanas un stādīšanas zeme ir jāuzrok. Nelielu siltumnīcu vai pāris puķu dobes, protams, var uzrakt arī ar lāpstu, bet, ja zemes gabals ir liels, bez zemes frēzes iztikt būs teju neiespējami. Pērkot frēzi, pārliecinieties, vai tās izmērs ir optimāls jūsu dārzam. Ideāli, ja zemes frēzes platumu iespējams mainīt. 

Ierīce, kurai iespējams pielāgot roktura augstumu, būs ērtāk lietojama, bet maināmi asmeņi palīdz samazināt potenciālās izmaksas nākotnē. Proti, ja kāds no asmeņiem salūst, to varēsiet aizvietot ar jaunu asmeni, un nevajadzēs iegādāties uzreiz veselu frēzes daļu. Ja zemes frēze tiks izmantota vietā, kur zeme ir blīva un akmeņaina, īpaša vērība jāpievērš ierīces jaudai. 

Neiztikt arī bez grābekļa, dakšām, lāpstas un citiem dārza instrumentiem

Autors: Unsplash.com / Nastya Kvokka
Autors: Unsplash.com / Nastya Kvokka


Nenoliedzami, ka dārza tehnika ievērojami atvieglo darbus, bet tikpat noderīgi ir arī dažādi dārza instrumenti. Piemēram, lapu un zaru sagrābšanai būs vajadzīgs grābeklis, skalu sagatavošanai – cirvis, bet dobēs un siltumnīcā lieti noderēs lāpsta, kaplis un dakšas.

Izlasījāt rakstu un sapratāt, ka jūsu dārza tehnikas un instrumentu arsenālu nepieciešams papildināt? Tādā gadījumā ieskatieties Banknote internetveikalā, kur plašā klāstā pieejama lietota dārza tehnika par ļoti izdevīgām cenām un ar garantiju! Kā arī, uzziniet te, kādi ir "pieci pagalma un dārza darbi pavasarī". 

Dalies ar šo rakstu