VENTSPILS PILSĒTAS DOME PIEŠĶIR LĪDZFINANSĒJUMU ENERGOAUDITA VEIKŠANAI TRIJĀM DAUDZDZĪVOKĻU DZĪVOJAMAJĀM MĀJĀM VENTSPILĪ

VENTSPILS PILSĒTAS DOME PIEŠĶIR LĪDZFINANSĒJUMU ENERGOAUDITA VEIKŠANAI TRIJĀM DAUDZDZĪVOKĻU DZĪVOJAMAJĀM MĀJĀM VENTSPILĪ

Piektdien, 2016.gada 28.decembrī Ventspils pilsētas dome pieņēma lēmumu piešķirt līdzfinansējumu energoefektivitātes pasākuma veikšanai trijām daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām, Aleksandra ielā 15, Lielajā prospektā 37, un Lielajā prospektā 41, Ventspilī, EUR 1 439.68 apmērā.

Iepriekš minēto dzīvojamo māju pārvaldnieks ir pašvaldības SIA "Ventspils nekustamie īpašumi".

Lēmums par līdzfinansējuma piešķiršanu energoefektivitātes pasākumu veikšanai ir pieņemts saskaņā ar Ventspils pilsētas 2013.gada 26.aprīļa saistošajiem noteikumiem Nr.8 "Ventspils pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanas kārtība energoefektivitātes pasākumu veikšanai daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās".

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.8 "Ventspils pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanas kārtība energoefektivitātes pasākumu veikšanai daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās" ir pieņemti ar mērķi veicināt Ventspils pilsētā dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanu un paredz, ka līdzfinansējumu piešķir šādiem projektiem:

daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas energoauditam – 50% no energoaudita izmaksām, bet ne vairāk kā EUR 356.00;

daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas tehniskā projekta izstrādāšanai vai ēkas fasādes vienkāršotās renovācijas apliecinājuma kartes sagatavošanai – 20% no tehniskā projekta izstrādāšanas vai ēkas fasādes vienkāršotās renovācijas apliecinājuma kartes sagatavošanas izmaksām, bet ne vairāk kā EUR 0.43 uz vienu dzīvojamās mājas kopējās platības kvadrātmetru;

renovācijas darbu veikšanai – 10% no renovācijas projekta kopējām atbalstāmajām izmaksām, bet ne vairāk kā EUR 10.00 uz vienu dzīvojamās mājas kopējās platības kvadrātmetru.

Domes administrācijas 2016.gada budžetā energoefektivitātes pasākumu veikšanai rezervēti finanšu līdzekļi EUR 28 000 apmērā.

2016.gadā ir pieņemti 12 Domes lēmumi par energoefektivitātes pasākuma veikšanu EUR 10 117.55 apmērā (situācija uz 14.12.2016.). 2016.gadā energoefektivitātes pasākumiem izmaksāts EUR 10 678.37 (situācija uz 14.12.2016.)

Pateicoties daudzdzīvokļu mājas renovācijai, veicot energoefektivitātes pasākumus, ir iespēja panākt siltumenerģijas ietaupījumu 20-30% apmērā, kā rezultātā iedzīvotājiem samazinās maksājumi par apkuri.

Aicinām Ventspils pilsētas daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju īpašniekus būt aktīviem un izmantot iespēju saņemt gan pašvaldības, gan ALTUM līdzfinansējumu energoefektivitātes pasākumu veikšanai.

ventspils.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.