building.lv skaitļos

Lietotāji online46
Aktīvie uzņēmumi73
Nozares raksti32531
Vismazāk piesakās atbalstam par mājokļa apkurē izmantotās elektroenerģijas sadārdzinājumu : building.lv - par būvniecību Latvijā

Vismazāk piesakās atbalstam par mājokļa apkurē izmantotās elektroenerģijas sadārdzinājumu

Vismazāk piesakās atbalstam par mājokļa apkurē izmantotās elektroenerģijas sadārdzinājumu
Foto: Freepik.com/ freepik

Līdz 2022. gada 30. novembrim mājsaimniecības vēl var pieteikt saņemt vienreizēju atbalsta maksājumu 60 eiro apmērā par apkurē izmantoto malku, neuzrādot čeku, kas līdz šim bijis populārākais atbalsta veids. 

Tam pieteikti jau vairāk nekā 200 500  mājokļi, salīdzinājumam – par tiem, kas apkurē izmanto elektroenerģiju, pieteikumus energoresursu atbalsta saņemšanai iesnieguši tikai nedaudz vairāk kā 1200, atbalstam par granulu, skaidu brikešu iegādi – nedaudz vairāk kā 7300 atbalsta pieteicēji, informē SIA “ZZ Dats” direktors un www.ePakalpojumi.lv izstrādātājs Edžus Žeiris.

“Apkurē izmantoto energoresursu atbalstam valsts iedzīvotājiem izmaksājusi jau vairāk nekā 10 miljonus eiro. 95.6% no visiem pieteikumiem atbalstam ir pieteikumi par līdz šī gada 31. augustam veikto malkas iegādes kompensāciju no mājsaimniecībām, kas par šo darījumu nav saglabājušas maksājumu apliecinošu dokumentu. Līdz šim ļoti maz ir pieteikumu atbalstam par apkurē izmantoto elektroenerģiju, ko valsts sāka atbalstīt oktobrī, un iedzīvotāji pieteikumus sāka iesniegt novembrī pēc jauno rēķinu saņemšanas. Lai arī apkurē Latvijā elektroenerģiju izmanto retāk, iespējams, iedzīvotāji vēl nav izpratuši, kuros gadījumos viņi var pieteikties tieši šī veida atbalstam,” norāda E. Žeiris.

Laikā no 2022. gada 1. oktobra līdz 24. novembra pulksten 8.00 atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām bija saņemti nedaudz vairāk kā 209 tūkstoši pieteikumu, no kuriem 106 tūkstoši pieteikumu bija iedzīvotāju ievadīti portālā www.ePakalpojumi.lv un 103 tūkstoši pieteikumu iesniegti pašvaldībās klātienē.

Lai pieteiktos energoresursu atbalstam par apkurē izmantoto elektroenerģiju, mājsaimniecībām jārīkojas līdzīgi kā cita apkures veida pieteikumu iesniedzējiem –jāaizpilda pašvaldībai adresēts pieteikums. To iespējams paveikt attālināti portālā www.ePakalpojumi.lv vai klātienē pašvaldībā, kuras teritorijā atrodas mājoklis.

Pieteikumam ir jāpievieno elektroenerģijas rēķins. Ja pieteikumu iesniedz īrnieks vai tiesiskais valdītājs, nepieciešams pievienot arī īres līgumu vai citu mājokļa lietošanas tiesības apliecinošu dokumentu.

Kompensēti tiek rēķini, kas ir sagatavoti par pakalpojuma periodu kopš 2022. gada 1. oktobra un to sagatavošanas datums ir pēc 2022. gada 1. novembra. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka kompensēti tiek rēķini, kuros mēnesī patērētais elektroenerģijas apjoms pārsniedz 500 kWh, un elektroenerģijas cena bez PVN pārsniedz 0.160 EUR/kWh. 

Valsts atbalsta arī mājsaimniecības ar kombinētu apkuri, bet tad nepieciešams iesniegt pieteikumu katram apkures veidam atsevišķi.

Plašāka informācija par to, kas ir energoresursu atbalsts, pieejama šeit.

Konteksts:

Kopš 2022. gada 1. oktobra daļai no Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā iekļautajiem papildu atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām gaidāmajā ziemas sezonā iedzīvotāji var pieteikties portālā www.ePakalpojumi.lv vai klātienē pašvaldībā.

Pieteikšanās atbalsta pasākumiem pašvaldībā iespējama tiem, kuri apkurei izmanto granulas vai briketes, malku, kā arī elektroenerģiju. Valsts, izmantojot pašvaldību sniegto pakalpojumu, kompensē energoresursu cenu ārkārtēju pieaugumu, t.i., katram no energoresursu veidiem ir noteikta cena, sākot no kuras tiek rēķināta kompensācija. Kā arī ir noteikts kompensējamo energoresursu apjoms vienai mājsaimniecībai. 

Granulu iegādē tiek kompensēta 50% no summas, kura pārsniedz 300 eiro/tonnā vienlaicīgi atbalstam nepārsniedzot 100 eiro/tonnā.

Malkas iegādē, uzrādot iegādi apliecinošus dokumentus, tiek kompensēta 50% no summas, kura pārsniedz 40 eiro/ber.m3 atbalstam nepārsniedzot 15 eiro/ber.m3.

Ja mājsaimniecībā apkurei tiek izmantota malka un tā iegādāta līdz šī gada 31.augustam, un nav saglabāts maksājumu apliecinošs dokuments, tad līdz 2022. gada 30. novembrim ir iespējams pieteikties vienreizējam atbalsta maksājumam 60 eiro apmērā.

Ja mājsaimniecībā apkurē tiek izmantota elektroenerģija, kompensēts tiek patēriņš, kas pārsniedz 500 kWh/mēnesī un tiek kompensēti 50% no elektroenerģijas cenas, kas bez PVN pārsniedz 0,160 eiro/kWh vienlaicīgi atbalstam nepārsniedzot 2000kWh un 0,100 eiro/kWh. Elektroenerģijas atbalsta pieteikumus pašvaldības sāks pieņemt ar šī gada 1.novembri.

 

Dalies ar šo rakstu