UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 4
Re: Valcprofila uzstādīšana
Autors: amatniecins ()
Datums: 31/03/2014 01:16

Valcprofils ar ventilējamo kori - [www.varupats.lv]

Re: Valcprofila uzstādīšana
Autors: rbm ()
Datums: 16/08/2014 11:25

Pēc pusotra mēneša mājai jāliek jumtu un nu pēdējais laiks nofinalizēties ar segumu.
260m2, jslīpums 15gradi, vieslīpņu un divslīpņu plaknes, aukstie bēniņi, nekādu stūra savienojumu.
Doma ir par Ruukki Classic C (Purmat) pārklājumu.

Runāju ar meistaru, tas man piedāvāja likt valcprofilu. Biju pat apskatīt jumtu ko šobrīd liekot.
No malas no classic neatškirt, bet kad uzkāpu uz jumta, tad pirmais kas iekrita acīs - vietās kur ir valcīte uz kantēm ir pēdas no valcēšanas instrumenta, tādas 3-5mm garas švīkas līdz baltajam materiāla pamatam. Tad nu nav skaidrības vai tas ir jebkura valcprofila uzstādīšanas rezultāts vai konkrētā meistara/instrumenta defekts?

Otra lieta ir saistīta ar seguma pārklājumiem - cik saprotu tad Purmat piedāvā tikai Ruukki, savukārt pārējie piedāvājot pural, tik nav skaidrs vai pural ir tas pats pural, jo "Pural" ir Ruukki tirdzniecības zīme, ko citi izskatās ka izmanto vairāk kā sinonīmu nevis reālo pārklājumu.

Intereses pēc uzzvanīju pāris kantoriem par valcprofilu. Cenas ap 6.5 EUR/m2. Tā kā jumta ieklāšana ar valcprofilu ir dārgāka, tad faktiski galā no izmaksu viedokļa abi jumta veidi sanāks vienādās cenās. Tāpēc nav skaidrs vai ir vērts vispār apdomāt valcprofilu, vai palikt pie Rukki Classic?

P.S. par cenām.
Šobrīd ar visām akcijām iekš ruukki express Ruukki Classic C (Purmat) materiāls sanāk pa 8.45EUR+PVN /m2. Vai ir vērts tērēt laiku un meklēt apkārt kur ir lētāk, vai arī ruukki express ir vislabākās cenas?

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Valcprofila uzstādīšana
Autors: Klauns ()
Datums: 18/08/2020 14:48

Atvainojos nedaudz par netēmu, bet tomēr:

Gribèju pajautáties viedokli kàdam zinošàkam jumta jautàjumos.

Plànà ir pašam likt Ruukki Classic _ ar bleķa likšanu lielas problèmas neredzu, bet ar koka konstrukciju gan.

Proti, man vēl pagājušo gad gaterī sazāģēja visus nepieciešamos kokmateriālus - spāres, sijas, latas, šķērslatojumu. Šogad beidzot ķēros pie darba visu juma konstrukciju likt kopā, bet materiāls pa ziemu ne tikai sagriezies, bet galvenais, staigā izmēros. Principā visam kokmateriālam ir kaut kādas 1-3mm novirzes.

Tas, protams, nozīmè to, ja spāres ideāli salikšu, problēmas radīs garenlatojums... ja to maksimāli izlīmeņošu, beigās tāpat nedaudz staigās sķērslatojums biezumā.

Es, protams, cenšos kaut kā izlīst no tā visa, bet ideali tāpat nebūs. Tāpēc sakiet lūdzu, ja kās zin, cik kritiski ir Ruukki Classic, lai visa plakne ir tuvu ideālam? Mani vienkārši apkārt daudzi biedē (arī Ruukki ko līdzīgu teica), ka Klasikai vajag ļoti labu plakni, citādi būšot slikti. Reàli tās šūpoles vietàm ir līdz 3mm. Uzliekot 2,5 garu pravilu, viņa it kà ļoti viegli piespiežās, tajās vietās, kur ir bedres, bet kā būs kad tam visam beigās uzliks bleķi, nav ne jausmas. Tiešām tos dažus milimetrus gala segumà tā varētu redzēt?
------------------------------------------------------

Re: Valcprofila uzstādīšana
Autors: agrais ()
Datums: 18/08/2020 16:27

2-3mm jau neredzēs, bet ja būs izteikti vairak, un seviški ar kadam asam pārejām, tad protams būs redzams. bet tas kada plakne, cik augsts jums, no kurienas redzams...Bet par 2-3mm neker kreņki.

Re: Valcprofila uzstādīšana
Autors: Praktiķis ()
Datums: 18/08/2020 20:34

Ja kāds jumts arī izskatās šķietami ideāls,tad tikai tāpēc ,ka saule nespīd tieši pa plakni. No tā palielam ir atkarīgs plakanā jumta vizuālais izskats.
Matētais skārds vizuāli izskatas labāk jo nelieli nelīdzenumi nav tik pamanāmi,bet tas arī tikai tad ja saule nespīd plaknē. 2...3 mm nav nekas traks. Izteiktākos nelīdzenumus var pieēvelēt ar ēveli pirms skārda likšanas. Uz ideālu rezultātu neceri- liec tik virsū.

Re: Valcprofila uzstādīšana
Autors: Klauns ()
Datums: 19/08/2020 08:40

Paldies, nomierinājāt!

Stulbi ir tas, ka, ja bleķis ar teknēm vien maksā pie 4000 EUR, tad reāli tu to rezultātu vari novērtēt tikai tad, kad viņš ir jau nopirkts un uzlikts. Ja nebūs baigi labi, nost jau nerausi... nāksies vien ar to sāpi dzīvot

Nākamreiz laikam pirktu atsveišķi biezumēveli un pats dienas laikā vismaz garenlatojumu un šķērslatojumu vienlīdz smuki nozēmerētu. Pie tam arī labs instruments vēl paliktu bonusā

Re: Valcprofila uzstādīšana
Datums: 19/08/2020 10:25

pirku ķipa kalibrētu materiālu latojumam, tā pat sūds vien bija un 0.6mm klasiks sauss izskatās ok pie 20 grādiem, bet kad slapjš tā pat izskatās kā visi buktēts :)

Re: Valcprofila uzstādīšana
Autors: Klauns ()
Datums: 19/08/2020 18:54

daudzjautajumi rakstīja:
-------------------------------------------------------
> pirku ķipa kalibrētu materiālu latojumam, tā pat
> sūds vien bija un 0.6mm klasiks sauss izskatās ok
> pie 20 grādiem, bet kad slapjš tā pat izskatās kā
> visi buktēts :)

Nopietni? Tik slikti? Kāda bilde jau nav, ne?
Tas pats 0,5mm Ruukki Classics?

Tad problēma kur? Ja jau materiāls kalibrēts un noteikti ne tik briesmīgs kā gatērī uz ātro izzāģēts produkts, tad jau jumta licēji visdrīzāk nav īsti pacentušies, lai viss tur ir daudz maz līmenī, ne tā?

Re: Valcprofila uzstādīšana
Autors: basta ()
Datums: 19/08/2020 21:46

Es arī, labu gribēdams, jumta spārēm nopirku kalibrētas brusas, bet realitātē baigi liela jēga no tā nebija, jo daļa brusu bija izliekusies banānā :) Jumtinieki par tiem kalibrētajiem kokiem tik iesmēja, ka vienīgais labums no tiem esot tāds, ka mazāka iespēja ieraut skabargas :)

Re: Valcprofila uzstādīšana
Autors: basta ()
Datums: 19/08/2020 21:51

Bet ar ēveles un ruberoīda zem spārēm un šķērslatām palīdzību sanāca dabūt plakni gandrīz taisnu. Kopā ar 0.6mm purmat bleķi un 5mm putuplēvi zem loksnēm rezultāts sanāca tīri labs. Pa lielam nelīdzenumus var redzēt tikai slapjā laikā.

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ******  **   ** **   ** **  ** 
 **   ** **  ** **   **  **  **  ** ** 
 **   ** **    **   **  ** **   ****  
 **   ** **    *********   ***    **  
 **   ** **    **   **  ** **    **  
 **   ** **  ** **   **  **  **   **  
 ********  ******  **   ** **   **   **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727