UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
lapu pūtējs
Autors: arre ()
Datums: 28/08/2014 11:38

Par godu lielajai piemājas teritorijai un daudzajiem lapu kokiem apdomāju vajadzību iegādāties lapu pūtēju. Nav nācies pašam ar tādu strādāt, tādēļ interesēja citu pieredze - galvenokārt vai tas pūtējs ir efektīvs uz zālāja. Vai tas "paceļ" mitrās lapas vai tikai sausās? Kas ar cenas - veiktspējas attiecību runājot par konkrētiem brendiem un modeļiem? Pagaidām apdomāju šādu - [www.husis.lv]

Re: lapu pūtējs
Autors: Begemotc ()
Datums: 28/08/2014 12:26

cik cilvēku, tik viedokļu būs.

Es lapas sapļauju ar zāles pļāvēju, smalkumi 2-3 dienu laikā pazūd.

Re: lapu pūtējs
Datums: 28/08/2014 12:31

Ir tāds, bet neizmantoju paredzētajam nolūkam. :) Nezinu, zālājam manuprāt diez kas nav, kaut kādam cietajam segumam, lai izdzītu pa malām ir ok. Bet nāk rudens, lapas birst, vēji pūš, lietus līst un viss tāpat tur samaisās. It kā stulbi, bet es plastmasas lie vēdekļgrābkli saskatu kā labāku risinājumu. :)
Slapjās lapas neceļ.

Re: lapu pūtējs
Autors: Rx ()
Datums: 28/08/2014 12:49

Man ir Skill lapu pūtejs. Rakstīts ka 1,8kW, bet reāli mērot tikai mazliet virs 1kW. Pūš jau stipri...No bruģa labi var nopūst lapas. Pa pļavu neesmu staigajis. Pamatā izmantoju putekļu-skaidiņu un citu lidojošo izpūšanai no darbnīcas. Eksperimentēju arī dzīvokļa tīrīšanā: Noslēpj lidojošās mantas, atver logu un "visi putekļi" kā makonis tiek izpūsti ārā......mazliet mazāk to ir pēc tam.

Re: lapu pūtējs
Autors: Fricis ()
Datums: 28/08/2014 13:55

Tā kā pašam liela platība, arī domāju par pūtēja iegādi, pagaidām esmu apstājies pie ECHO (http://www.darzatehnikaseksperti.lv/darza-piederumi/lapu-puteji). Čomi, kas ar ko līdzīgu strādājuši, saka, ka mazie rokas pūtēji vairāk der sausām lapām un betona celiņiem, bruģiem utml. vietām. Lielām platībām labāk esot ņemt uz muguras pārnēsājamos. Tiem arī lielāka jauda. Skatos vienu, kam 2,85kW. Šķiet, šis gan varētu labi tikt galā ar mitrām lapām arī zālē - [www.darzatehnikaseksperti.lv]

Visādi jau pēc tam var izmantot, ne tikai lapām. Ziemā kaut vai sniegu no mašīnas var nopūst vai tāpat, kā jau te teica, darbnīcu no skaidām un putekļiem iztīrīt. Zinu, ka lauksaimnieki bieži ar šiem tīra kombainus. Viss jau ir labs, kas mājās ir.

Re: lapu pūtējs
Autors: Begemotc ()
Datums: 28/08/2014 15:54

Nu vot, pajautāju cilvēkiem, kas slēdz līgumus par parku kopšanu ar pašvaldībām. Tie pūtēji, kas uz muguras, tie spēj pacelt lapas no zāles, ja zāle ir super duper nopļauts gazoniņš un darbs raiti iet uz priekšu. Tas, kas ir topika autora husis.lv lapā norādītais, derēs lai kaķim spalvas uz muguras saķemmētu un bruģīti nopūstu.

Re: lapu pūtējs
Autors: varu varu ()
Datums: 28/08/2014 22:42

Es piekabinu mauriņa traktoram aizmugurē lapu savācēju, var savākt arī nopļauto zāli.

Re: lapu pūtējs
Autors: arre ()
Datums: 29/08/2014 11:58

Paldies par atsauksmēm. Izlasītais liek domāt, ka 200 eur vērtais instruments nebūs vērtīgs palīgs, bet 500 eur neesmu plānojis ieguldīt šāda tipa darbarīkā.
Paliek vecā labā metode - grābeklis un krievu armijas izpletnis:)

Re: lapu pūtējs
Autors: zamsis ()
Datums: 21/09/2014 13:03

Arī mazie ir labi palīgi pat zālē pie nosacījuma ka zāle ir akurāts mauriņš.
Vēl varu piebilst ka svarīgi ir pūšamās teritorijas vēji- tur kur ir dēļ ēkām vai citiem veidojumiem raksturīgi vēja virpuļi un virzienu maiņa nepalīdzēs pat lielie jo visu ko pacelsi ar pūtēju gaisā tad ķersi no jauna pa visu jau tīro teritoriju. Tā pat no krūmu apstādījumu apakšām ērtāk būs lietot grābekli.

P.S. lapu pūtējus lietoju komerciāli apsaimniekojot nek īp.

Re: lapu pūtējs
Autors: burbons ()
Datums: 21/09/2014 20:40

Rx

Kaut ko līdzīgu es arī daru putekļu likvidēšanai, tikai es lieku spēcīgu ventilatoru caurvējam un tad izpurinu un slauku ar mitru.Sen esmu domājis par Tavu variantu + manu. Kā Tu elpo?

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   *******   **               **  ********  
 **   **   **     **  **    **         **  **     ** 
 **  **    **         **    **         **  **     ** 
 *****     ********   **    **         **  **     ** 
 **  **    **     **  *********  **    **  **     ** 
 **   **   **     **        **   **    **  **     ** 
 **    **   *******         **    ******   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727