UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
Dekoratīvu spāru galu izveide
Autors: Rakaris ()
Datums: 05/07/2015 14:15

Sveiki!

Interesē paņēmieni kā būtu izveidojami dekoratīvi spāru gali, līdzīgi kā zemāk norādītajā saitē:
[nekrize.lv]

Kādi būtu ieteicamie imstrumenti un paņēmieni?
Pašam pagaidām nāk prātā tikai ripzāģis, cirvis, skrāpjvīle, ēvele un smilšpapīrs.
Varbūt ir kāds manījis mobīlu lentzāģi ar ko varētu izzāģēt šāda veida profilu?
Manā gadījumā spāres izmērs 10 x 20 cm.

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Autors: Kaplis ()
Datums: 05/07/2015 16:05

tad vajag figūrzāģi un ar to pietiks.
ja negribi pirkt vai meklēt figūrzāģi, tad var izdomāt kādu musturu ar taisnām līnijām, kur pietiek ar ripzāģi.

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Autors: jtdesign ()
Datums: 05/07/2015 18:11

Visērtāk izdarīt uz darbgalda un ne visu garo koku, bet tikai spāru pieaudzējumu ("ķēvīte" tiem, kas zina krievisko terminoloģiju).

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Autors: Praktiķis ()
Datums: 05/07/2015 21:58

Esmu taisījis uz vietas objektā pat ļoti sarežģītus spāru galus (ar mazu rādiusu apaļiem izvirzījumiem) Figūrzāģis der,bet biezākām spārēm par 50mm aizvelk galīgi šķērsām. Pie visa ir jāpiešaujas,bet es darīju tā: Ar ķēdes zāģi izzāģē rupjo,tad uz lielā flekša rupjo (40nr.) fibrodisku. Beigās ar mazo fleksi un smalkāku ripu visu nopucē. Ja piešauj roku iet tīri labi. Jāpiekrīt jtdesign teiktajam-taisīt gatavus spāru galus un tad montēt jumtu būs sarežģīti,pat divslīpu. Prātīgāk ir protezēt spāru galus jau gatavai jumta konstrukcijai. Šādus spāru galus 1,5-2m garus pasūta galdniecībā (ja līdzekļi atļauj) Kaut ko vienkāršu var mēģināt darināt uz vietas pašrocīgi.

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Autors: Niks ()
Datums: 05/07/2015 22:24

Ir tādi "rūķīšu" lentzāģi. Aprīkoti ar vadīklu sistēmām, lai tās cikucakas varētu zāģēt.
Esmu redzējis kokapstrādes darbagaldu izstādēs, bet tā kā nav mans profils - neatminos ražotāju ...

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Autors: kkk ()
Datums: 05/07/2015 22:31

Zobenzāģis, ja spārei biezums >50mm (līdz tam varbūt var ar figūrzāģi) un tālāk pieslīpē ar fleksi.

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Datums: 05/07/2015 23:30

Pie 10x20 piekrītu Praktiķa versijai. Vienīgi ir papildinātu ar tādu instrumentu kā kalts, jo smirgēlēties ap centimetru ir elles darbs.
Vislabākais protams ir lentzāģis (ātri un taisni un stipri precīzi) un mandomāt divatā strādājot arī ar lētuci varētu tik galā, jo tiem šķiet 10 iet cauri. Protams nav tas vieglākais, bet iet.
Man ar būs drīz jātaisa un es protams to darīšu ar lentžāgi, bet man ir 5x15 kas dzīvi atvieglo.

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Datums: 05/07/2015 23:31

Figūrzāģis un zobenzāģis atkrīt - šķībi ar garantiju. Figūra nemaz cauri ne tuvu neiet.

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Datums: 05/07/2015 23:38

Paturpinot par kaltu versiju es nemaz to neuzskatītu par sviestu. Motorzāģis protams lieta laba, bet brāķi var uztaisīt baigo. Es laikam (ja man nebūtu lentzāģa) - ar parasto rokas zāģīti iezāģētu kritiskajās vietās un tad ar labu kaltu nodzītu tuvu ideālam un tad varbūt ar smirģeli. Labs kalts nozīmē labu kaltu no laba tērauda, kurš griež. Tie lētie kalti, kas lielveikalos ir tikai līdzīgi kaltiem, bet praksē ar tādiem neko nevar izdarīt. Man ir no sentāvu laikiem zviedru kalti daži - tie iet kā diena pret nakti ar budžeta parodijām. Domāju, ka ar tādiem arī senos laikos tos siju galus taisīja un domāju, ka to vīri darīja ātrāk un labāk nekā mūsdienu smirģeli un motorzāģi.

Re: Dekoratīvu spāru galu izveide
Autors: Niks ()
Datums: 05/07/2015 23:45

ir vismaz 3 pareizās atbildes :)


[www.youtube.com]

[www.finehomebuilding.com]

[www.amazon.com]

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **     **  ********   ********  
  **   **   **     **   **   **   **     **  **     ** 
   ** **    **     **    ** **    **     **  **     ** 
    ***     **     **     ***     **     **  ********  
   ** **    **     **    ** **    **     **  **        
  **   **   **     **   **   **   **     **  **        
 **     **   *******   **     **  ********   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727