UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Vai izzāģēts ozols ataug?
Autors: specs ()
Datums: 16/06/2016 15:26

ST līkroči ir izkropļojuši ozolus, kas aug pie manas sētas zaļajā zonā starp manu īpašumu un ceļu. Zaļās zonas īpašnieks ir pašvaldība. Koki ir zāģēti tīri mehāniski, mērot metrus no ārējā vada, līdz ar to puse no vainaga ir nost un zari ir palikuši tikai vienā pusē!!! Vai ozolam no kaili palikušā stumbra veidosies zari uz tukšo pusi? Pēc pāris gadiem tos nolāpītos vadus raks zemē, tāpēc ataugšana būtu opcija.

Re: Vai izzāģēts ozols ataug?
Datums: 16/06/2016 15:31

Kaut kā jau lēnām varbūt ataugs, bet tas būs lēnām patiešām. 5 gadu laikā varbūt izveidosies kādas atvases metra garumā. Tādi tie ozoli ir lēni. Ja baigi grandiozi apskādēti, var arī nobeigties koks. Dzīvosi redzēsi.

Re: Vai izzāģēts ozols ataug?
Autors: Didzisp ()
Datums: 16/06/2016 16:05

Ataug un kā vēl ataug. Man tie ozoli aug no vienas vietas. Ar zāles pļāvēju simtiem jauno ozoliņu nopļauju. Pie manas mājas arī tīrija līniju. Atnāk divi jauni čaļi un prasa vai atļaus ozolam vienu zariņu, virs līnijas, nozāģēt, bet es šiem, davai visu ozolu maucat nost. Sagura puikas, viņiem motorzāģis ar īsu sliedīti un knapi to zaru nozāģēja. Zariņam gan diametrs bija uz kādiem 30cm. Dzen maita atvases ap to zara vietu un tīri fiksi. Dienvidu puse un uz sauli tiecas. Gan jau saņemšos un visu ozolu, uz elektrības līnijas tīrīšanas rēķina, nozāģēšu. Ozols, tā ir nelaime, met baigo ēnu un zem tā nekas neaug. Nesaprotu, ko var dēļ tā koka tā fanot.

Re: Vai izzāģēts ozols ataug?
Autors: Hmm ()
Datums: 16/06/2016 16:29

Lūk alksnis tas ir koks, var ik pa pāris gadiem malka maukt :>

Re: Vai izzāģēts ozols ataug?
Autors: Praktiķis ()
Datums: 16/06/2016 16:35

Hmm Wrote:
-------------------------------------------------------
> Lūk alksnis tas ir koks, var ik pa pāris gadiem
> malka maukt :>

:) :) :) :) :) :) :) :)

Re: Vai izzāģēts ozols ataug?
Autors: Jaanus Riiel ()
Datums: 16/06/2016 18:32

Trifeles jāsāk audzēt

Re: Vai izzāģēts ozols ataug?
Autors: J ()
Datums: 16/06/2016 20:03

Johaidī, es ozolus tieši stādu! Lūk ar kārkliem, gan piegriezies jau ņemties - aug ka traki!

Re: Vai izzāģēts ozols ataug?
Autors: specs ()
Datums: 16/06/2016 20:25

Kāda nu kuram tā izpratne par vērtībām... Zemenes zem ozola gan audzēt nevar, tas tiesa...

Re: Vai izzāģēts ozols ataug?
Autors: Didzisp ()
Datums: 17/06/2016 00:56

Zem ozola , pirms sešpadsmit gadiem, iestādīju cerīnes. Kāda siestādīju, tādas arī palikušas. Par kautkādu dārziņu vispār var nesapņot, nekas neaug. Šogad kādus četrus ozolus nogāzu, i pamanīt nevar. Man viņi visapkārt. Nezinu, kam būtu jānotiek, lai es tos speciāli stādīru, tā tak ir nelaime. Paši sējas un paši aug. spēj tik ar krūmgriezi nopļaut. Zinu cilvēkus, kuri pie manis stādus rakuši, bet viņiem neieaug. Acīm redzot man labvēlīga zeme.

Re: Vai izzāģēts ozols ataug?
Autors: Hmm ()
Datums: 17/06/2016 09:10

Didzi, ko visus negāz nost, ja tāda nelaime?
Bet tā jau ir, katram kokam sava vieta. Ja pie mājas pleķis kādi 1000-2000m2 ozoliem, manuprāt, nav vietas, ja vēl sakņu dārziņu, saulīti gribas un hobijs nav kasīt lapas, kuras negrib sadalīties. Savukārt atklātās, lielākās platībās, viensētās, kārtīgs ozols skaisti un ainaviski iezīmē mājas vietu.
Un nestādiet ozols (jebkādus) kokus pie dīķa, ja vien atkal nav hobijs bradāt pa dīķi un vākt arā lapas.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********   **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **   **   **    **   **   **     ** 
 **     **  **     **    ** **      ** **    **     ** 
 ********   **     **     ***        ***     **     ** 
 **         **     **    ** **      ** **    **     ** 
 **         **     **   **   **    **   **   **     ** 
 **         ********   **     **  **     **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727