UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
60m2 koka karkasa māja
Autors: Kristapskes (85.10.211.---)
Datums: 15/04/2015 23:50

Sveiki, interesētu aptuvenās izmaksas koka karkasa mājas būvniecībai diviem cilvēkiem. Māja paredzēta kā pagaidu uz kādiem 5+ gadiem.

Lieta tāda, ka zeme, kur būvēt ir, elektrība arī ir, rokas aug no pareizās vietas. Tikko biju pašvaldībā, kur uzzināju, ka projekts nav nepieciešams, jo māja atrodas lauku teritorjiā un nepārsniedz 60m2(apbūvējamā platība), drīkstot arī ar pilniem pamatiem, nosaukums tādai būvei esot "mazmāja".Gribētu uzzināt cik tas varētu maksāt un laika patēriņu, ja būvē pats, bez iekšējās apdares, ar malkas apkuri, divslīpu jumtu.
Vēl ir jautājums par pamatiem, vai liet pilnu pa perimetru, vai pa posmiem un paceltu virs zemes? Ja māja stāv uz paaugstinājuma, tad jānodrošinās no grauzējiem, kas par katru cenu centīsies tikt iekšā, varētu novilkt metāla sietu pa apakšu, vai ko citu.

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Alfadelta (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 00:04

Dīvains plāns...

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 08:39

Ap kādiem 15-40K.

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: v_t (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 09:13

skaidrs, ka lietām ir tendence no "pagaidu" pārvērsties par "pastāvīgu".
60 m2 priekš diviem ir pietiekami liela platība, lai ērti dzīvotu. ja minētie divi ir fertilā vecumā, tad no divi ātri vien var sanākt trīs un vairāk, un pie labas plānošanas un draudzīgas dzīvošanas 60 m2 arī ir nav peļama platība. atliek vien atcerēties daudzstāveņu dzīvokļu kvadratūru un vēl apmeklēt brīvdabas muzeju, un sameklēt kurzemes zvejnieka dzīvojamo māja.
pagrabs pa visu apakšu būtu noderīga lieta, ja vien grunts atļauj.
Viļņa minētais izmaksu diapazons ir reāls. celtniecības laiks no pusgada līdz bezgalībai.

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Alfadelta (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 11:13

Manuprāt sviestains projekts... Pats ceļu koka karkasa māju tapēc zinu ko runāju... Es Tavā vietā nopirktu gatavo vagoniņu (maksā 8-10k) tur taču viss ir gatavs: apdare, gāze, ūdens, komunikācijas uzreiz dzīvo nost... Būs daudz lētāk, sirmu matu būs mazāk un ja pēc tam izdomāsi tikt vaļā vienkārši uzsit gaisā...

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Alfadelta (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 11:16

Vagoniņu domāju šitādu:
[caravan.lt]

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Alfadelta (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 11:27

Māja izmaksās ap 500eir/m2,un Tavā gadījumā iespējams pat dārgāk... Zinot celtniekus un situāciju... Bet būvēt "pagaidām" gan ir pilnīgs sviests... Un ko pēc 5 gadiem to māju jauksi nost vai? Un tie 30000 un + eiriki kaķim zem astes? Nesaprotu... Cik tur tā lieta nokārtot būvatļauju, mierīgi vari pasūtīt kādu Līvas grupas kompact māju(90m2), šķiroties no 35-40K eiro un dzīvot nost... Pašam ceļot tas pasākums būs dārgāks pa ļubomu...

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: rbm (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 11:44

Zinu famīliju, kas šādi pirtsmājā dzīvo jau gadus astoņus (kādos 40m2), un blakām lēnām būvē māju. Mājai pagaidām ir tikuši līdz 1.stāva pārsegumam.
Neko, vēl dzīvo kopā :)

Ja tiešām grib būuvēties, tad saprātīgāk manuprāt pirtsēka ar apdzīvotu mansardu, pēc tam nav jājauc nost, bet jāmaina tikai pielietojums.

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: m! (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 12:31

Laiku un naudu izterēsi vismaz 3 reiz vairāk nekā plānots

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: jtdesign (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 13:16

Alfadelta Wrote:
-------------------------------------------------------
> Vagoniņu domāju šitādu:
> [caravan.lt]




Priekš LV klimata šim vagoniņam siltumizolācijas nav vispār (vasaras pludmales sezonai jau arī nav vajadzīgs), attiecīgi papildizdevumi un ķimerēšanās.

Internetā skandināvu minimājiņu kā biezs, atliek tik spiest nost ideju. 60 m2 apbūves laukums būtu ap 50-55 m2 iekšējās platības, tur sanāk viena izolēta istaba (ja labi saņemas, pat 2) un viena studio ar virtuves nišu. Un tādā var dzīvot arī pastāvīgi (pensionāri, piemēram) ne tikai pagaidu.

Noteikums par 60 m2 lauku teritorijā (ārpus ciemata) ir tikai 1-stāva ēkai, ar mansardu (vai pagrabu) tad nāksies muhļīt.

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 13:55

Man viens kolēģis, sieva un bērns dzīvo līdzīgas platības mājā, apakšā virtuve apvienojumā ar viesistabu, terase, pa vidu somu mūrētā krāsns, otrajā stāvā 2 guļamistabas. Māja glīta, šķiet no frēzbaļķiem bija, uz jumta saules kolektors. Nu nemaz nevarētu teikt, ka tā būtu slikta pastāvīgas dzīves māja. Viņam arī nav plānā kas lielāks un es viņu labi saprotu, jo labai dzīvošanai tik ļoti daudz to telpu nemaz nevajag, turklāt lielo māju īpašnieki nereti apaug ar mantu kuru nemaz nevajag. Un dzīvo viņš labi - pēc rietumu standartiem. Tādā ziņā mani mazliet izbrīna daudzu citu manu paziņu maksimālisms taisot tiešām lielas mājas ar knapi 2 bērniem. Ja ir 3+ bērni, jā, tad prasās lielāku.

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Niks (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 14:21

rbm Wrote:
-------------------------------------------------------
> Zinu famīliju, kas šādi pirtsmājā dzīvo jau
> gadus astoņus (kādos 40m2), un blakām lēnām
> būvē māju. Mājai pagaidām ir tikuši līdz
> 1.stāva pārsegumam.
> Neko, vēl dzīvo kopā :)
>
> Ja tiešām grib būuvēties, tad saprātīgāk
> manuprāt pirtsēka ar apdzīvotu mansardu, pēc
> tam nav jājauc nost, bet jāmaina tikai
> pielietojums.

Varbūt kopīgs paziņa... Baldonē ?

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Praktiķis (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 14:57

Man gan šķiet,ka viss ir krietni pārspīlēts (par izmaksām). Koka karkas +siltinājums ir pats lētākais un ātrākais variants. Kādas gan extras tur ir iespējamas,lai sanāktu 45k eur? Daudz kas ,protams,ir atkarīgs no būvnieka-jo sliktāks meistars,jo dārgāks(neņemot vērā ilgtermiņu) Mājas ar lielu kvadratūru,manuprāt, ir dzīvokļu bērnu bērnības trauma. Ar visu apdari (bez mēbelēm un apkures)var ierakstīties 15 k eur. + apkurei tulikivi krāsns,kas var akumulēt siltumu,jo ar riģipsi apšūta būve ātri uzsils,bet arī ātri atdzisīs-neskatoties uz siltinājuma biezumu.Viedokļi var atšķirties,bet manā skatījumā 60m/2 diviem cilvēkiem ir ekonomiskais minimums-puslīdz normāli dzīvošanai būtu 100m/2.

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Argh (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 17:18

Labāk paņemt gatavu projektu uz 100m2 no frēzbaļķiem un dzīvot kvalitatīvi uzreiz
5+ gadi mocīties ar nezināmu nākotni ir maigi sakot mazohisms.

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: zhuks (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 17:49

Ja nu tomēr skatās uz tiem 5+ gadi un 60m2, tad 15 000,- patiešām var iekļauties(koka karkasa būve). Pie nosacījuma, ja pārdomāts pats projekts kā tāds un nav visādi samurgojumi, kā arī materiālu iegāde/sagāde ir saorganizēta. Arī instrumenti ir. Tad, būvējot divatā, kur vismaz viens no abiem kaut ko saprot no būvniecības, bet abi zin, ka ir jāstrādā, lai iekļautos kaut kādā termiņā, tad, ieskaitot pamatus, var pietikt pat ar 3 mēneši (10h dienā/6dienas nedēļā).

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Rx (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 18:26

[m.youtube.com]
Ieskats kā tas var notikt.

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 18:52

Pie 15k tur ir reāli jāpacenšas, lai tādā cenā iekļautos manuprāt. Nu piemērs, pagājušajā vasarā iesāku nieka pirtiņu uz 25m2 no kuriem kādi 5 vai cik tur ir terase, mansarda nav, sienās 10cm vate. Man tas prieks izmaksāja ap 3K, bet pilnīgi visi kokmateriāli man bija par velti, visi štrumi bija, laiks bija, daļa no nepieciešamā bija pielasīti no sekundārā tirgus materiāli (durvis, skurstens utml.). Reālistiski novērtējot ja man būtu jāpērk kokmateriāli un pārējais, tad svabadi 6K bez bremzēm un tā ir pirtiņa.
Māja ir pilnīgi cita opera un 15K pie 60m2 tas ir pats minimums kādu vien varētu iedomāties. Es saprotu, ka rēķins ir apmēram tāds nu koki tik, jumts tik, nu pamati tik, bet praksē tas viss tik eleganti sasummējas, ka noiet nost no tirgus nosauktā m2 cipara ir grūti. Tāda dzīve. Bet labāk ir vadīties pēc reāliem cipariem uz m2 nekā iesākt un pēc tam nolaist spārnus. Tādā ziņā iesaku apskatīties nos gatavo karkaseņu projektus un viņu cenas. No tā cipara varbūt kādus 20% pašam rosoties varbūt izdotos nosist, bet jāsummē klāt piesaiste (pamati, infrastruktūra). Tas būtu reālais rēķins manuprāt.

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 19:15

Nu re, te vienkārši vizualizācijai kāda varētu izskatīties māja uz 60m2 zemes pleķa:
[www.somumaja.lv]
Es uz viņu skatos un neredzu variantus par 15K.
Toties es katru dienu redzu vienu t.s. dolgostroju arī kaut kur apmēram ar tiem 60m2, viņš ar osb aplikts un jau pelēcīgs sāk kļūt. Jumts arī tā uz 95% uzlikts. :) Nu tur es redzu 15k, nu varbūt 10k.
Štelle ir tāda, ka kā minimums ir jādabū zem 100% jumta un jānobeidz fasāde, savādāk ja nauda pietrūkst, tad tā māja un ieguldītā nauda pūst nost. Un ja tā, tad jautājums kas paliek aiz borta? Jumta notekas, zemes labiekārtošana un iekšdarbi. Reāli tā māja ir jādabū gatava vienā sezonā, ja tas neizdodas, tad nav labi galīgi. Es runāju par karkasu. Bloki ar jumtu var stāvēt diezgan ilgi neapdarināti.

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Argh (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 20:39

ja pa 15k ekonomējot varētu celt, tad tas būtu redzams apkārt, IRL.
Citādi pa 15k labi ja fundamentam virsū būs no tiem pašiem blokiem pirmais stāvs un sludinājums SS.

Re: 60m2 koka karkasa māja
Autors: Kristapskes (85.10.211.---)
Datums: 16/04/2015 23:44

Nu redz, jāsāk ar to, ka te neviens, pa lielam, katra cilvēka indviduālo situāciju, tai skaitā manu. Ar vārdu "pagaidu" es domāju ēku kuru var apdzīvot, bet iespējām mainoties pārvērst par, teiksim, atpūtas telpu, ar pirti vai darbnīcu ar noliktavu, nevis uzbūvēt "normālu"māju ar garāžu un tad aizkraut to ar visādu drazu tā, ka auto pat nevar iedzīt, vai visu ko vajag skrūvēt vai remontēt, darīt istabā uz grīdas. Es saprotu to, ka paliek aizvien vairāk tādu cilvēku, kuri domā tā - paņem kredītu, uzbūvē māju, un tad dzīvo, visu, kas jāremontē nopērc jaunu, vai sauc meistaru.
No pieredzes saku, ka tāda atsevišķa saimniecības māja lieti noder.
Vēlreiz atgriežoties pie katra indviduālās situācijas, ja nu ir tā, ka zeme ir pāris ha, izdevīgā vietā, aptuveni, 15 min gājiena attālumā no pilsētas centra, netālu no Rīgas, un pilsēta pati par sevi ir Rīgas guļamvagons. Šādā gadījumā, manuprāt, šis plāns nav ne sviestains, ne dīvains, jo, pat ņemot kredītu uz kādiem gadiem pieciem, atdot tās 15 štukas nebūt problēma, manā gadījumā, es būtu ticis vaļā no dzīvokļa īres, kur nauda tiek likta caurā maisā, un +/- 30 gadu vecumā būtu arī ticis vaļā no kredīta, principā maksājot to pašu ko par dzīvokli. Pa to laiku, vēro situāciju, izdevīgākā brīdī, atdali pāris zemes gabalus, pārdod, un būvē LIELO māju, Jo nebūs jau tā visu laiku, ka zemes cena Rīgas piepilsētās būs tāda, kā ir tagad, ja nekas ārkārtējs nenotiks.

Tādēļ es arī prasu konkrētus jautājumus cik $ un cik ilgi.

Vēlreiz var arī pārliecināties, cik mazs procents no forumos sniegtajām atbildēm ir derīgs.

Un par platību 60m2 bija domāts maksimums pēc noteikumiem, tas ir 3 istabu dzīvoklis, kādā patlaban dzīvoju, pilnīgi pietiktu, kā jau kāds te minēja, ar studio tipa virtuvi kopā ar dzīvojamo + guļamistabu, wc un dušu. Tāds divistabu dzīvoklis, kādos dzīvo simtiem tūkstoši Latvijas iedzīvotāji, tikai ar iespēju iziet ārā, savā dārzā.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **              **  **    **  **     **  **    ** 
 **              **   **  **   **     **   **  **  
 **              **    ****    **     **    ****   
 **              **     **     *********     **    
 **        **    **     **     **     **     **    
 **        **    **     **     **     **     **    
 ********   ******      **     **     **     **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727