UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Apsilde mazā mājiņā
Autors: Pašdarbnieks (77.219.7.---)
Datums: 18/11/2019 16:30

Tādai mazai būdelei pietiks ar vienu eļas radži pie sienas. Un tas būs vislëtāk un praktiskāk. Siltā grīda uz strāvu būs bedre taviem eiriķiem. Šitādas siltās grīdas parasti taisa dzīvokļu vannenēm, lai nesalst kājas.
Kad saņem pirmo elektrības rëķinu, tad parasti lielais vairums arī beidz lietot silto grīdu.

Re: Apsilde mazā mājiņā
Autors: Tinis (95.68.14.---)
Datums: 18/11/2019 17:05

audi-xtr rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Piem, ko jūs iesakiet likt, uz smiltīm, zem sijām,
> 100mm putiku? Un tāda grīda būs siltāka, par
> estriku, rudens laikā, kad netiek kurināts?
--------
Tieši tā. Vēl var keramzītu uz plēves.

Re: Apsilde mazā mājiņā
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 18/11/2019 19:02

Man sava laika bija dzīvoklis pirmaja stavā.Biju ielejis Estrix ar 100mm puķiku apakšā. Apkure kamīns + SS gaiss-gaiss.Uz grīdas laminats ar biezo, zaļo apaksklaju, v istaba elektriskā silta grida. Es par aukstu grīdu nesudzējos, sievai brīžiem likās ka vēsums nak no grīdas. Bet kopuma normali. Ar v istabu gan bija nedaudz problemas- nojuka grīdas regulators, bija vasara un tamdēļ nesteidzos ar nomainu. Bet rezultatā ap dušas vanniņu fiksi uzmetas pelejums. Nacās kasīt arā un silikonet pa jaunu. Kad atkal palaidu silto gridu, tad viss ok...

Re: Apsilde mazā mājiņā
Autors: xb2 (85.254.87.---)
Datums: 27/11/2019 15:16

var jau likt ūdens caurules bet nu atsevišķi ņemtai 25m2 mazai telpai...nez.. ja ļoti gribētu likt siltās grīdas un estrih, ieliktu elektrisko un sildītu tikai tad, kad reāli tur uzturos

tādai nelielai telpai diskutēt par gaiss- ūdens siltumsūkni laikam tomēr maza jēga jo tas uzreiz vairākus tūkstošus minimums maksās.Bet protams, tas būtu super :)

man garāžā lai nesasaltu risinājums gaiss-gaiss Midea, māk uzturēt 8C (nesasalšanas režīms) vai kādu citu temp., taupīgs. Sākuma izmaksas būs augstākas, bet komforts labāks nekā ar radiatoriem noteikti.
Midea tagad visiem nāk wifi bloks iebūvēts vadība ar aplikāciju redzi cik grādi iekšā, cik ārā, uzliec taimerus kā vajag vai pirms braukšanas turp uzsildi.
.

Re: Apsilde mazā mājiņā
Autors: ParodijaNeValsts (46.230.139.---)
Datums: 02/12/2019 00:11

Sveiks. Ieliec vienu Jøtul un aizmirsti pārējās elektro muļķības,lai domātu kautko priekš 20m2... Būs tev dzīvās uguns enerģija un siltums,kas nekad neiziet no modes.īstas malkas smarža un uguns liesmas pozitīvi uzlādēs tavu ģimeni.Pašam ir Jøtul un man patīk būt pie tā kamīna,skatīties ugunī un sildīties,laiks pilnīgi apstājas un darīt neko negribas,tas ir tik patīkami šajā laikā.. Vēl tik paņemt vīnu un ar kundzi parunāt par dzīvi:)

Re: Apsilde mazā mājiņā
Autors: Tinis (95.68.14.---)
Datums: 02/12/2019 07:49

Un naktī ko darīsi? Sēdēsi pie Jotula un metīsi malku kurtuvē?

Re: Apsilde mazā mājiņā
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 02/12/2019 08:22

Kas tik tev nav-gan dakstiņu jumts, gan Jotuls, gan vīns mājās...Vienīgi padomi stulbi...

Re: Apsilde mazā mājiņā
Autors: ParodijaNeValsts (46.230.139.---)
Datums: 02/12/2019 11:05

Atradies blin gudrinieks.Ja nav ko ieteikt,tad stāvi pie ratiem un paklusē. Cilvēkiem vajag ieteikumus nevis tavu tukšo muldēšanu. Priekš 4x5m telpas kamīns ir viens no variantiem,vēl var vnk papildus pielikt pie sienas eletrisko automātisko silditāju uz piem.17grādiem.Kurinot kamīnu un esot telpā virs piem.tiem 17grādiem,tas sildītājs vnk nestrādās,faktiski tas darbosies tikai tajā laikā,kad t nokritīsies zemāk par tiem iestatītajiem grādiem. Tas viss "projekts" kopā būs daudz lētāk nekā kautkādu tur SS vai granulu/centrālo apkuri ar siltām grīdām/radiatoriem.. Tiem kam sirdī mīļa uguns apkure,tiem vienmēr mājā būs kāda krāsns vai kamīns,kā galvenā apkure vai piesilde...

Re: Apsilde mazā mājiņā
Autors: ParodijaNeValsts (46.230.139.---)
Datums: 02/12/2019 11:11

Es savu tīrsadegšanas Jøtul kurinu ar sausu! bērza malku,kas ir vidēji cieta koku suga,deg ilgāk kā piem egle,priede,alksnis.. Degšana notiek lēni un siltums vairāk vai mazāk ir visu laiku.Manai krāsnij nav apkārt tie akmeņi,bet ir iespēja arī tādus aplikt,kas kā akumulators uzņem sevī un tad vēlāk pamazām atdod telpai... Manuprāt ieteicams uz vakaru ejot gulēt nemest krāsnī malku,vajag lai uguns arī pamazām "iet gulēt" nevis uzņem tempu,tas vnk pašu drošībai.

Re: Apsilde mazā mājiņā
Autors: Aldiss (81.198.169.---)
Datums: 02/12/2019 11:35

Tā kā Jotulam ugunsdrošības apsvērumu dēļ vajag brīvu vietu priekšā, aizmugurē un arī sānos, tas aizņems vairākus kvadrātmetrus no jau tā mazās telpas.

Re: Apsilde mazā mājiņā
Autors: Tinis (95.68.14.---)
Datums: 02/12/2019 12:24

Topika autors jau uzreiz uzrakstīja, ka malkas apkure netiek izskatīta. Tā kā nav nekāda jēga diskutēt par Jotuliem.

Re: Apsilde mazā mājiņā
Autors: ParodijaNeValsts (46.230.139.---)
Datums: 02/12/2019 12:31

Taisnība Aldi par attālumiem. Katrai krāsnij ir savi ražotāji dotie lielumi,pie kā vajadzētu pieturēties. Var droši aizmugurē pielikt ugunsdrošo plāksni,ko arī Jotul iesaka kā aizsardzību,tad var ļoti tuvu likt no aizmugures puses.Ja ir koka grīda/lamināts,tad apakšā zem kamīna ar var likt akmens vai metāla plāksni... Es gan neteiktu,kad ļoti daudz tas aizņem vietu... Iekurini un uzreiz ir silts. Malku savam tik pielieku pēc pāris h,kad sarkanas ogles vēl ir palikušas,tad atkal pielieku jaunu devu ar malku,kādas 4 pagales. Īstenībā tur ir daudz mazas,svarīgas lietas,lai malka sadegtu labi un tā atdotu daudz siltuma... Un vēl.Arī beidzot es esmu sāci iekurināt kamīnu no augšpuses,tas rada mierīgu iekurēšanos,skursteņa iesilšanu,kas veicina vilkmi,tīrakas atgāzes starta procesā.Pamēģiniet savos kamīnos vai krāsnīs un jūs būsiet pārsteigti par to efektu,ko rada iekurināsana no augšas. Ir nepatīkami redzēt mājas,kurām pa skursteni tie dūmi veļās ārā kā no kautkādas fabrikas,nepatīkami būtu dzīvot tādiem cilvēkiem kaimiņos.

Re: Apsilde mazā mājiņā
Autors: ParodijaNeValsts (46.230.139.---)
Datums: 02/12/2019 12:39

Tinis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Topika autors jau uzreiz uzrakstīja, ka malkas
> apkure netiek izskatīta. Tā kā nav nekāda jēga
> diskutēt par Jotuliem.

Jā,nemaz neievēroju.Man nav saprotams,uz kurieni iet šodienas cilvēks ar visām tām elektro huiņām,vadību caur internetu u.t.t??? Kaut fiziski pastrādāt vairs negrib,malku paskaldīt vai pakrāmēt,kā jūs nesaprotat,tas taču nāk par labu jūsu fiziskai un mentālai veselībai! Dzīvā uguns vienmēr cilvēkiem ir patikusi un patiks,ir gan siltums,gan enerģija un atpūta.

Re: Apsilde mazā mājiņā
Autors: Tinis (95.68.14.---)
Datums: 02/12/2019 13:01

Neuztraucies, man ir malkas apkure. Tiesa, normālas ķieģeļu krāsnis, pie kurām naktī nav jāsēž. Bet viens Jotuls arī rezervē stāv.

Re: Apsilde mazā mājiņā
Autors: binary (90.131.138.---)
Datums: 02/12/2019 22:00

xb2 Wrote:
-------------------------------------------------------
> var jau likt ūdens caurules bet nu atsevišķi
> ņemtai 25m2 mazai telpai...nez.. ja ļoti gribētu
> likt siltās grīdas un estrih, ieliktu elektrisko
> un sildītu tikai tad, kad reāli tur uzturos

Man gan nav pieredzes ar siltajām grīdām, bet šķiet, ka tāds variants varētu strādāt, ja tie uzturēšanās periodi ir vismaz nedēļu gari. Tam betona klucim tomēr vajag kaut kādu laiku, kamēr tas iesils un sāks sildīt telpu.


ParodijaNeValsts Wrote:
-------------------------------------------------------
> Sveiks. Ieliec vienu Jøtul un aizmirsti pārējās
> elektro muļķības,lai domātu kautko priekš 20m2...
> Būs tev dzīvās uguns enerģija un siltums,kas nekad
> neiziet no modes.īstas malkas smarža un uguns
> liesmas pozitīvi uzlādēs tavu ģimeni.

Nav man jotuls, bet ir 6kW kamīnkrāsns ar kaut kādu apdari (internetā atrodama kā "Baltika zemā ar malkas nišu") un kaut kādiem ārā salasītiem "dekoratīviem" akmeņiem pa virsu. Nu neteiktu, ka mazai telpai tas būtu labs variants. Kamēr kurās, tikmēr jau silti, bet kā beidz kurties, tā pēc stundas vai divām paliek auksti. Ne tāpēc, ka gaisa temperatūra būtu nokritusies - ir ap 21..23 grādiem. Drīzāk tāpēc, ka trūkst tā sildošā IR starojuma.


ParodijaNeValsts Wrote:
-------------------------------------------------------
> Malku savam tik
> pielieku pēc pāris h,kad sarkanas ogles vēl ir
> palikušas,tad atkal pielieku jaunu devu ar
> malku,kādas 4 pagales.

Tak te runa ir par 20m² telpu. Ja tur būs vēl kaut kāds siltinājums, tad pat bargā salā varētu pietikt ar 10-15 pagalēm dienā. Ja ārā -5, -10 grādi, tad arī pēc 10 pagalēm dienā logus būs jātur atvērtus.


Ja tai telpā pavadāmais laiks ir mērāms stundās, nevis dienās, tad gan kaut kāda kamīnkrāsns varētu būt labs variants. Ja negribas krāmēties ar malku, var izlīdzēties ar briketēm.

Re: Apsilde mazā mājiņā
Autors: Cogito (81.198.25.---)
Datums: 02/12/2019 23:29

Ja māju nav paredzēts kurināt regulāri, tad jebkurš risinājums ar ūdeni ziemā rada sasalšanas risku ar visu no tā izrietošo.

Re: Apsilde mazā mājiņā
Autors: ParodijaNeValsts (46.230.139.---)
Datums: 03/12/2019 00:24

Cogito rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ja māju nav paredzēts kurināt regulāri, tad
> jebkurš risinājums ar ūdeni ziemā rada sasalšanas
> risku ar visu no tā izrietošo.

Ir jau tagad visādi neaizsalstošie,bet viņa vietā,lai es priekš 20m2 taisītu kautkādas tur sistēmas?? Ja tā padomā,cik tad tur eur aizietu tā elektrība pa mēnesi,ja būtu el.siltā grīda vai arī el.sienas radiatori?... Ņemot vērā mazo platību,es sliecos uz vienkāršāku variantu,lai nav dārgas un sarežģitas sistēmas,bet tieši pretēji ir vienkārši .

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   ******    ********  **     **  **        
 **     **  **    **      **     **     **  **    **  
 **     **  **            **     **     **  **    **  
 **     **  **   ****     **     **     **  **    **  
 **     **  **    **      **     **     **  ********* 
 **     **  **    **      **     **     **        **  
  *******    ******       **      *******         **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727