UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 5 no 6
Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: PikkO (91.105.33.---)
Datums: 08/12/2020 09:37

Respektīvi Aldim naff ne jausmas kapēc nepieciešams vismaz 50cm augsts cokols

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: PikkO (91.105.33.---)
Datums: 08/12/2020 09:45

Horizontālā grunts izolācija rada mūžīgu liela mitruma zampu zem tās, daļēji to novērš drenāža pa perimetru, bet mitrums šā vai tā būs liels ...
arī betona apmale ap māju tradicionālajā izpildījumā rada ēkai problēmas ...

nebūvē plātni un nafig tas viss nebūs vajadzīgs un par kopējās pamatnes sagatavošanu arī nevajadzēs iespringt ...

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: Jampadracis (neīstais) (159.148.94.---)
Datums: 08/12/2020 12:20

Sagribējās no savas puses arī kautko iepļeckāt. Īsti ne pa tēmu protams :)

Īsumā: savai mājai uzbūvēju lentveida pamatus. Sev vairs citu māju nebūvēšu, bet, ja mani bērni būvēs, tad ieteikšu plātni likt.

Tātad, kāpēc lentveida pamati. Daudzi iemesli. Darīju visu pats, bez pieredzes un ar nepieredzējušiem palīgiem. Manas grunts īpatnība bija tāda, ka ir mālaina. Pie lieliem lietiem ūdens uz zemes gabala sakrājas peļķēs un ļoti lēni kautkur sūcas prom. Gruntsūdens itkā nav augsts, bet tajā pašā laikā, kad ir lietus, tad ir vāks (māls + ūdens). ņemot vērā šitos apstākļus, skaidrs bija viens - gruntsbedri ilgi turēt vaļā nav vēlams. Un ja nav pieredzes, tad jāmeklē muļķa drošs risinājums. Zemes veidni atmetu, jo bija nepieciešama pēda 60cm platumā - tas tāpēc, ka pēdas apakša bija 60cm dziļumā un tur dabīgās grunts nestspēja nebija atbilstoša. pašus pamatus pēc tam apbēru tā, lai pēda būtu 1,2m zem zemes (pacēlu grunti ap māju). Biju nonācis pie tā, ka jāiebetonē vispirms pēda, tad lenta. Pēdu betonēju - tur man likās vienkāršāka un saprotamāka līmeņu nolīmeņošana - bortiņi 20cm un nav jāuztraucas par veidņu izspiešanu. Lentu liku no pamatu blokiem. Pirms tam ilgi biju pētījis un tepat forumā prasījis padomus par OSB veidņiem. Biju nonācis pie secinājuma, ka nomātie veidņi uz nedēļu maksā tikpat cik materiāls OSB veidņiem. Atmetu gan OSB veidņus, gan nomātos. Nomātos atmetu, jo nebiju drošs, ka bez pieredzes nedēļas laikā iekļaušos ar visiem darbiem - bija liels risks pārtērēt. OSB atmetu, jo biju nonācis pie secinājuma, ka otreiz izmantojami tie tomēr nebūs (nepārliecināja forumiešu viedoklis, jo dabā pārbaudīju, kā tas materiāls uzbriest ūdenī). Otra lieta - lai tos OSB vaidņus es uztaisītu, man būtu nepieciešama puse vasaras, ko es nevarēju atļauties dēļ grunts īpatnībām. Izvēle krita uz pašiem lētākajiem visšķībākajiem pamatu betona blokiem - mūrējot, pieskatīju, lai ārmalas plakne būtu daudzmaz, lai nav problēmas ar siltumizolācijas uzlīmēšanu.... kopumā 9 dienās atraku būvbedri, ielēju pamatu pēdu, uzmūrēju 2 bloku rindas, aizbēru pamatus. Pamatu augšjosla un siltumizolācija pēctam visas vasaras garumā.

Kāpēc ne plātne. Arī vairāki argumenti. Arhitekti tajā 2015. gadā nebija visai izglītoti (cik te lasu forumā, ka kautkas ir mainījies, bet ne pilnībā). Plātņu pamatiem nepieciešami visi dolāri uzreiz - es tam nebiju gatavs. Plātņu pamatiem ir jāzin, kur un kā izvietot visas komunikācijas uzreiz - es nebiju tik zinošs, kā šodien, lai atļautos kautko palaist garām - kautvai tāda sīka vienībā kā vannas istabas trabs - to es gribēju, lai ir tā kā pie cilvēkiem - ka tas atrodas zemāk par grīdas līmeni, lai ar slīpumu viss tur notek + nebiju vēl gatavs paša trapa konstrukcijas izvēlei. Raustījos arī par to, ka betona plātni pats diezvai korekti līmenī varēšu iestrādāt un tā, lai nebūtu plaisas pēctam no nepareiza betona saistīšanās procesa. Un visubeidzot pēdējais arguments, kas man parādījās tikai pēctam - sākumā biju skeptisks par siltajām grīdām un projektā tās neiekļāvu - pagāja laiks un ērti varēju nomainīt risinājumu pēctam kad mājai bija jumts uzlikts.

Lai Tev veicas izvēlē!

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: TomsC (46.109.24.---)
Datums: 09/12/2020 22:15

Turpinot par pamatiem!

Pagaidām es esmu no OSB 22mm pamatiem nosliecies uz FBS pamatu blokiem!

Kāds var ieteikt vietu kur ir vis izdevīgāk un tomēr labus FBS blokus pirkt?

Aldis- mans majas projekts ir pašā izstrādes sākumā! Kad būs saņemta kaut kāda informācija par projektu noteikti ielikšu kadu lielāku info! Bet pagaidam cenšos sadomāt kādi pamati manam velmēm un spējām būtu piemērotākie!

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: Aldiss (87.110.10.---)
Datums: 09/12/2020 22:58

>>Kāds var ieteikt vietu kur ir vis izdevīgāk un tomēr labus FBS blokus pirkt?>>

Te palīdz e-pasts un telefons, ss.lv, salīdzini.lv, un Google. Tev būs vajadzīgi 5MPA bloki, uz cenu mājaslapā par m3 īsti nav jēga skatīties, jo klāt nāk piegādes, izkraušanas cena (ar manipulatoru) + paletes cena jo tev visdrīzāk celtniecības sākumā pretī nebūs ko atdot.
Piegāde un izkraušana, atkarībā no tavas jaunbūves atrašanās vietas un pasūtījuma apjoma var veidot būtiskas izmaksas. Kā rezultātā tuvumā esošs kantoris, iespējams, var iedot labāko gala cenu.
Bet nu tas ir ļoti individuāli.

Re: 12.dec protests
Autors: ParodijaNeValsts (46.230.128.---)
Datums: 10/12/2020 00:31

Diezgan komiska situācija,cilvēki diskutē tagad par māju,ēku celšanu,bet viņi nesaprot,ka to visu būvē uz greiziem pamatiem. Kamēr Jūs kungi tur tās ikdienas problēmas risiniet,tikmer valstī dzimst totalitārisms un cilvēku apspiešana turpinās.Kā tad ir ko,galvenais,ka šodien pašam kuņģis pilns,po par citiem un rītdienu?

Re: 12.dec protests
Autors: Klauns (77.219.13.---)
Datums: 10/12/2020 11:10

Kāda apspiešana? Godīgi, tevi vajadzētu satikt un purnu izdauzīt, debīliķis nelaimīgais... gobzema fans un Trampampiņa atbalstītājs 100%! Ja esi Valmierà, droši piekāp Stirnu Garā iela 12.

Re: 12.decembrī plānprātiņu un šifzofrēniķu saiets
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 10/12/2020 17:57

labs

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: Kērlis (46.244.29.---)
Datums: 11/12/2020 13:29

Ja konstruktors ir konstruējis projektā lentveida pamatus, tad tā vienkarši aizvietojot ar blokiem pēc sava ieskata, var sanākt pamatīgas ziepes.

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: Kērlis (46.244.29.---)
Datums: 11/12/2020 13:38

Tauta te cepas par sasalšanas dziļumu, bet faktors ir arī grunts. Ja izsals cauri smuka smilts, būs viens cēliens(nebūs), bet ja izsals cauri māls, smilšmāls, tad cēliens būs pavisam cits. Bet tur vajag ģeotehnisko izpeti, kas maksā 300 eiro, bet laikos, kad labs tālrunis uz sezonu maksā 1500 eur, tas nav moderni.

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: m! (84.237.131.---)
Datums: 11/12/2020 13:39

Par pamatu blokiem

Man piegadatajs teica, ka vinji ar savu manipulatoru uzreiz vareja ari salikt blokus transejas

Jaskatas lai masina aizsniedz galejos ieksejos sturus zemesgabala, vai ari janostiprina segums

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: sqq (85.254.75.---)
Datums: 11/12/2020 14:39

Tādēļ jau visiem plātņu pamatiem jāliek horizontālo perimetra izolāciju, lai sals nepalien zem plātnes un necilām malas. Gadījumā, ja grunts nekūkumojoša (grants u tml.), tad to nevajag, paŗējos gadījumos - māls, putekļaina smilts u.c. perimetra izolācija ir jāliek. Tā samazina ēkas kopējos siltuma zudumus pa ārējo perimetru un arī pasargā komunikāciju ievadu vietas.
(Tādēļ man Lee apgalvojums par mitro zampu liekas nenopietns, atvaino)
Savukārt aizvietot lentveida ar saliekamajiem ir iespējams, izdevīgākais variants un nekadas auzas tur privatmajai nevar sanakt, ja:
- ievēro pēdas platumu tādu pašu kā konstruktors paredzējis monolītajiem pamatiem
- augšējo joslu 15..20cm uzbetonē un ieliek stiegrojumu
bieži vien apakšējo bloku uzliek 40cm un tas ir pietiekami, vismaz vienstavu privatmajai noteikti, taču te tiešam japaprasa inzenierim vai ok jo gruntis atšķiras, var bloku sagazt uz saniem - bus 60cm pēda, var ielikt armaturu starp pedu un FBS bloku.

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: Kērlis (46.244.29.---)
Datums: 11/12/2020 14:45

Šis -> "augšējo joslu 15..20cm uzbetonē un ieliek stiegrojumu".

Es domāju, ka tipiskais pašdarbnieks-efektivizētājs šo noteikti neplāno darīt, kad izdomā aizvietot lenti ar blokiem.

Re: 12.dec protests
Autors: ParodijaNeValsts (46.230.130.---)
Datums: 11/12/2020 18:36

Klauns rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kāda apspiešana? Godīgi, tevi vajadzētu satikt un
> purnu izdauzīt, debīliķis nelaimīgais...

Tu taču esi debīls!!! Gan jau mentenē vai kādā būvvaldē deldē pakaļu un notrallini nodokļu maksātāju naudu.Kur tādi tizleņi rodas,kuriem valstī viss ir kārtībā???

Re: 12.dec protests
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 11/12/2020 18:46

Pievienojos Klaunam.Ja Valmiera pa talu, tad vari piebraukt uz Grobiņu..Ari labprat tadam daunim pa muti sadotu...Sen jau esi izbesījis ar savu troļļosanu.Un jā...speka pietks.

Re: 12.dec protests
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 11/12/2020 18:49

Un nestrādaju ne mentene, ne būvvalde, ne pasvaldībā,un neesmu deputats.....

Re: 12.dec protests
Autors: Teorētiķis (84.237.206.---)
Datums: 11/12/2020 19:01

agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Pievienojos Klaunam.Ja Valmiera pa talu, tad vari
> piebraukt uz Grobiņu..Ari labprat tadam daunim pa
> muti sadotu...Sen jau esi izbesījis ar savu
> troļļosanu.Un jā...speka pietks.

Viņam no Norvēģijas gan līdz Grobiņai, gan Valmiera patālu...

Re: 12.dec protests
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 11/12/2020 19:23

nu uz Norgi jau ar iznak sad tad aizbraukt. Tikai sitie mizali jau ar muti brauc...vai,ja pa muti dabu, skrien uz nisto menteni sudzeties.Doma ka sitais idiots savadaks.

Re: OSB 22mm veidni privātmājai
Autors: Sqq (85.254.75.---)
Datums: 12/12/2020 01:38

Dakstiņdaunim jumts aizbraucis

Re: OSB 22mm veidni privātmājai
Autors: EsEs (77.219.4.---)
Datums: 12/12/2020 08:23

Sqq rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Dakstiņdaunim jumts aizbraucis

Nelikas ka viņam jumta segums vispār bijis.

Pašreizējā: 5 no 6


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        **      **  ********   **      **  **     ** 
 **        **  **  **  **     **  **  **  **  **     ** 
 **        **  **  **  **     **  **  **  **  **     ** 
 **        **  **  **  ********   **  **  **  **     ** 
 **        **  **  **  **         **  **  **  **     ** 
 **        **  **  **  **         **  **  **  **     ** 
 ********   ***  ***   **          ***  ***    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727