UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Kur lētāk :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Ģeotehniskie urbumi
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 21/06/2023 10:57

Es iesaku IT jomu. Pārējās profesijas nobāl.

Par būvēšanos, lai būtu tas viss cilvēcīgā paskatā, tagad ir jānogaida. Apjomi būvniecībā tagad ir lejā, bet cenas vēl turas. Piekrītu, ka 500 eur par ģeoloģiju ir dārgi arī man. Ja lētāku atrast nevar, tad jānogaida.

Re: Ģeotehniskie urbumi
Autors: Sokrāts (87.99.73.---)
Datums: 21/06/2023 11:21

Es arī biju domājis pārkvalificēties uz IT, bet tagad manās acīs geo sit pušu pat IT, itšniki nepelna 1k dienā :D Par to nogaidīšanu, domāju, ka sanāks dabīgi, jo pa ziemu uztaisīs projektu, un tad jau kaut ko nākamgad darīs, varbūt kaut kas nedaudz uzlabosies pa gadu.

Re: Ģeotehniskie urbumi
Autors: LaurisV (91.193.65.---)
Datums: 21/06/2023 12:32

Iepriekš jau tika minēts par izdevumiem ģeoloģijas pakalpojumu sniegšanai. Peļņa nav = ieņēmumi.
Par to uzlabošanos- parasti jau tās līknes ar ieņēmumiem un cenām diezgan korelē savā starpā, ar nelielu nobīdi, protams.

Re: Ģeotehniskie urbumi
Autors: Veidenbaumotājs (213.226.141.---)
Datums: 21/06/2023 12:44

Virs zemes nav taisnības...

Re: Ģeotehniskie urbumi
Autors: Boo (80.232.225.---)
Datums: 21/06/2023 14:05

Iepriekš jau viss pateikts, bet sausi parēķinot - pieņemsim, ka divi vīri strādā stundu, Tu samaksā rēķinu 500 eiro un par ceļu viņi papildus nepaņem. It kā milzu nauda 500 eiro par h.
.. bet..
1) Noņem PVN 21% paliek 400 eiro
2) Ja puse no ieņēmumiem tiek izmaksāti algās (iespējams pat mazāk) - 200 eiro
2) Ja vien nebūvē blakus viņu kantorim, tad ceļš turp/atpakaļ vēl vismaz 1h 200 /2 = 100 eur/h
2) Strādā divatā - tātad 100/2 = 50 eiro katram. Ienākuma un sociālais nodoklis ir vēl 1/3 no tā un alkatīgais speciālists no Taviem 500 saņem ap ~35 eiro.

Re: Ģeotehniskie urbumi
Autors: Sokrāts (87.99.73.---)
Datums: 21/06/2023 14:31

Tev kaut kāds pesimistisks aprēķins. :) Viņi tur pa vienam brauc ar to robotiņu. Divi urbumi aizņem ap stundu, ok, vēl stundu brauc, piemēram. Dienā taisa 2 urbumus, neispringstot (4 stundas darbs kopā ar braukšanu). Sanāk 1000 eur/dienā. Atņemam PVN = 790 eur, paņemam benžu un amortizāciju kā 11% no summas, atliek 700 eur, pieņemam, tālāk ir divi varianti, algo kādu, kas ofisā pa 4 h sakārto papīrus (neticu, ka tur ir daudz darba, teksts sagatavots, samaini tik faktiski nomērīto), nu tad sanāk vai nu pats vēl aizbrauc un sataisi un nopelni 700 - algu nodokļu vai aŗi sadali ar kādu uz pusēm un 350 eur - nodokļi, tie laikam ir kaut kas ap 40%, tātad ja strādā divatā, tad 210 eur dienā, ja vienatnē, tad ap 420 eur. Bet tas tikai, ja negrib iespringt par vairāk kā 2 vietām dienā. Tā kā pasimistiskā prognoze par naudu uz rokas ir 5k, reālistiska tuvāk 10k eur. Es paskatījos Pagani lapā, cik tas robots maksā, nezinu, no kurienes 80k, tur bija 40-50 pēc izskata tie, ko lieto mums visi. Tā kā ja neslinko un paņem 10k, tad pa sezonu tas urbējrobots atpelnās, atliekot pusi no algas.

Re: Ģeotehniskie urbumi
Autors: Sokrāts (87.99.73.---)
Datums: 21/06/2023 14:35

Nu un ja salīdzina ar itšneku, tur lai kļūtu par norm specu, vajadzīgi vismaz 10 gadi, 5 gadi, ja parasts itšnegs sisadmins vai mājaslapu taisītājs. Te tad varbūt viņi protekcionējas ar to diplomu vai ko, ja jau tur cilvēki pēc naudas nenāk.

Re: Ģeotehniskie urbumi
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 21/06/2023 14:42

gan jau tā īstā bilde nav tik rožaina.

Es ticētu arī versijai, ka vairāk par 1 klientu dienā nav, noteikti ir dienas, kad izkrīt., tad ziemas periods. Tad jārisina kašķīgu klientu iebildumi. Darbs tiek veikts kautkādā līdzīgā stilā kā vairums ceļu būves kompāniju, kur viens džeks kautko baksta ar lāpstu, otrs ar ekskavatoru pārvadā pa vienam bruģītim, pārējie stāv/sēž un pīpē. Un lai savilktu galus - min 500 naudiņas nepieciešamas :D

Re: Ģeotehniskie urbumi
Autors: Sokrāts (87.99.73.---)
Datums: 21/06/2023 15:01

Par to ka nav klientu, es stipri šaubos, visi saka ka 1-2 nedēļas ir aizsistas uz priekšu. Par ziemu nezinu, pieļauju, ka ir mazāk, bet gan jau arī nav tā, ka galīgi maz. Tagad skatos arī, ka ziemā pat mūrē gāzbetonu, kaut gan agrāk, cik interesējos, pret to bija vairums, jo tas materiāls slapjš mūrēšanas laikā, ar visu salu plaisā. Ok, ir kaut kādas līmes ziemai, bet kaut kā tāpat nesaprotu, kā viņi to dara bez kaitējuma kvalitātei. :)

Re: Ģeotehniskie urbumi
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 21/06/2023 15:17

1 līdz 2 nedēļas nav nekāda rinda manā uztverē. Drīzāk īslaicīga sezonas sakritība.

Re: Ģeotehniskie urbumi
Autors: PikkO (91.105.38.---)
Datums: 21/06/2023 15:41

a nafig Tev māju vajag ???
dzīvo omes dzīvoklī, kasi pautus un nebūs uztraukuma par cenām ... (burkāniem)
būs arī laiks izdomāt kā tikt pie 1K dienā

Re: Ģeotehniskie urbumi
Autors: Sokrāts (87.99.73.---)
Datums: 21/06/2023 15:54

Pikko, piedod, ka tevi aizvainoju. Es nezināju, ka mājas celšanas laikā nedrīkst būt uztraukums par cenām.

Re: Ģeotehniskie urbumi
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 22/06/2023 12:53

Pieredze - uzstāju uz ģeoloģiju (ir uz savas ādas izbaudīts, kā ir bez, labi, ka gala rezultāts tomēr bija pozitīvs, bet nevajadzīgs stress bija). Privātmājai var pietikt arī ar 1 urbumu, bet optimāli vismaz 2 vajag (katrā ēkas stūrī pa diagonāli). Pirms saukt ģeologus, vajag ēkas skici uz topogrāfijas, citādāk orientējošā vietā jātaisa būs vismaz 6 urbumus. Vēlami urbumi līdz 6 m. Gadu gaitā jau izveidojusies sapratne, ko kurā vietā var gaidīt, kaut kur Vidzemes augstienes pakalnos var pat riskēt bez urbumiem (es nē). Rīgā un pieRīgā nekādā gadījumā, mums te visur purvi un upes zem brikšņiem apakšā.

Zondāža, ja par to prasa papildnaudu, nelielai (2 stāvi, līdz 200 m2) privātmājai plakanā reljefā būtu greznība.

Re: Ģeotehniskie urbumi
Autors: Aldiss (195.122.1.---)
Datums: 22/06/2023 16:02

Ja es nebūtu savos studenta gados, 1996. gada vasarā Somijā, aiz polārā loka palīgstrādnieka lomā taisījs n-tos plātņu pamatus kūdras slānī, es tiešām ticētu, ka ģeoloģijai ir kāda nozīme.

Re: Ģeotehniskie urbumi
Autors: Sokrāts (87.99.73.---)
Datums: 22/06/2023 19:30

Aldiss rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ja es nebūtu savos studenta gados, 1996. gada
> vasarā Somijā, aiz polārā loka palīgstrādnieka
> lomā taisījs n-tos plātņu pamatus kūdras slānī,
> es tiešām ticētu, ka ģeoloģijai ir kāda nozīme.

Te bija mēģinājumi šo apspriest ar arhitektu, pāris projektētājiem un kantoriem, tur baigi atšķiras viedokļi.. vieni saka, ka pāris metri ar smiltīm zem plātnes pietiek, lai turas normāli, citi saka, ka vismaz 4 metri stabilas smiltis vajag, citi saka, ka ja ir kāda dūņu kārta, tā obligāti jārok nost un jāaizvieto ar smiltīm, citi saka, ka ja ir dūņas/kūdra kaut vai nelielā slānī līdz 6 m, tad vajag obligāti pāļus (vismaz seklos).. a citi saka, ka vispār uz kūdras uzbūvējuši un viss ir gerai. Ar to plātni baigi viltīgi, nav vienota viedokļa cik superīgai jābūt pamatnei un cik ir minimums smiltīm starp to un sūdīgu grunti. Vēl viens teica, ka ja zem plātnes nav garantēti stabila grunts daudzu metru dziļumā, tad plātni tāpat var, bet tad 20 cm biezuma vietā izmanto 40 cm ar dubulto armējumu. Pagaidām cik cilvēku, tik viedokļu.

Re: Ģeotehniskie urbumi
Autors: piča (80.89.73.---)
Datums: 22/06/2023 20:23

ja jau tur tāda varka, tad diez kāpēc tik 2-3 gabalus atradi :D
bet nu - ja šis tev liekas kosmiski, tad visā stroikā tev vēl daudz pārsteigumu priekšā.
veiksmi!

--------------------------------
paķimerējos ap savu vasarnīcu.
[vasarnica.blogspot.com]
tagad snaikstos ap nākamo objektu:
[mezamaja.wordpress.com]

Re: Ģeotehniskie urbumi
Autors: Pats arī ceļu māju (174.250.193.---)
Datums: 22/06/2023 20:33

Es pirms gada samaksāju 350eur. Jā darbs aptuveni uz stundu. Urba divus urbumus 6m dziļumā ja nemaldos, tas laikam bija tas ko nosaka normatīvi. Tālāk zondēja. Kā arī paņēma paraugu analīzēm. Strādāja 2 čaļi. Es uzskatu ka tas ir adekvāti, Nu nepeldās viņi naudā. Tāpat kaut vai salikt visu jau gatavā blankā arī darbs ir jāiegulda, par analīzēm arī viņi maksā un tomēr ar savu parakstu par grunts specifikācijām nes arī daļēju atbildību.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  ********  ********  **      **  **     ** 
 **  **  **  **    **  **        **  **  **   **   **  
 **  **  **      **    **        **  **  **    ** **   
 **  **  **     **     ******    **  **  **     ***    
 **  **  **    **      **        **  **  **    ** **   
 **  **  **    **      **        **  **  **   **   **  
  ***  ***     **      ********   ***  ***   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727