UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Dzīve zem augstsprieguma līnijas
Autors: qwertys (94.103.57.---)
Datums: 05/07/2011 10:50

Šodien uzgāju nelielu info, ka augstsprieguma līnijām esot liels elektromagnētiskais starojums.
Gar apbūves gabalu 10m attālumā iet šāda līnija kā bildē.
[www.leta.lv]

Kāds kaut ko zina par ieteico attālumu, kādā drīkst ilgstoši atrasties. Tas ir - dzīvot, bet kaitējuma veselībai?
Parasti jau koks ir pirmais, kas pa gadiem cieš no kādas kaitīgas ietekmes. Ūdens āderes u.tml. Bet zem un blakus elektrolīnijām nekas tāds nav novērots. Varbū tās ir tikai "basņas"?

Re: Dzīve zem augstsprieguma līnijas
Autors: LaurisV (91.193.65.---)
Datums: 05/07/2011 11:07

Šajā linkā ir atsauces uz vairākiem pētījumiem, un neviens no tiem neapstiprina nekādus riskus:
[www.hps.org]
P.S. Nekad neizslēdzu subjektīvo faktoru, jo arī gar manu māju netālu iet līdzīga līnija, kādu 80m attālumā. Cik atceros no fizikas, tad magnētiskā lauka ietekme samazinās nevis lineāri, bet kvadrātiski attiecībā pret attālumu no izstarotāja.

Re: Dzīve zem augstsprieguma līnijas
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 05/07/2011 11:17

Diez vai kāds atbildēs ar 100% pamatotiem pierādījumiem.
Vispār jau tā skaitās tehnopatogēnā zona:
[ley-man.co.uk]
Zem 300 kV līnijas mitrā laikā, braucot ar velo un pieskaroties stūrei blakus gumijas rokturim, pa nagiem dod tīri jūtami. Manuprāt gan nenoslēgta (dūcoša) trafa serde mēdz izstarot vairāk enerģijas kā augstsprieguma vada gabals. Padomju laikā, cik dzirdēts, pie 50 Hz elektroiekārtām strādājošiem izsniedza pienu...

Re: Dzīve zem augstsprieguma līnijas
Autors: Didzisp (78.84.115.---)
Datums: 05/07/2011 11:40

qwertys, nebūsi pareizo vietu mājai izvēlējies :) Skaidrs, ka 10m attalumā no 330kV līnijas mati uzreiz no galvas neizkritīs, bet nu dzīvošanai tā vieta nav sevišķi piemērota. Par to velo Vienstāvs ir pilnīga taisnība. Pats bernībā to esmu sajutis un tas švirkstis no augstsprieguma arī krīt uz nervien. 10m nu dikti tuvu ir, kaut arī elektromagnētiskā starojuma intensitāte krītas kvadratiski, lauks būs jūtams. Tad māja jābūve kā faradeja būris ar zemētu dzelzs režģi sienās :)

Re: Dzīve zem augstsprieguma līnijas
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 05/07/2011 12:33

Šis gan izkopējums no Aizsargjoslu likuma par ekspluatācijas aizsargjoslām. Citas laikam jāmeklē kādos nebūt higiēnas normatīvos un noteikumos.
===================================================================

(2) Aizsargjoslas gar elektriskajiem tīkliem veido:

1) gar elektrisko tīklu gaisvadu līnijām pilsētās un ciemos — zemes gabals un gaisa telpa, ko norobežo nosacītas vertikālas virsmas abpus līnijai:

a) gaisvadu līnijām ar nominālo spriegumu līdz 20 kilovoltiem— 2,5 metru attālumā no līnijas ass,

b) gaisvadu līnijām ar nominālo spriegumu 110 kilovoltu — 7 metru attālumā no malējiem vadiem uz ārpusi no līnijas,

c) gaisvadu līnijām ar nominālo spriegumu 330 kilovoltu — 12 metru attālumā no malējiem vadiem uz ārpusi no līnijas;

2) gar elektrisko tīklu gaisvadu līnijām ārpus pilsētām un ciemiem, kā arī pilsētu lauku teritorijās — zemes gabals un gaisa telpa, ko norobežo nosacītas vertikālas virsmas abpus līnijai:

a) gaisvadu līnijām ar nominālo spriegumu līdz 20 kilovoltiem — 6,5 metru attālumā no līnijas ass,

b) gaisvadu līnijām ar nominālo spriegumu 110 kilovoltu — 30 metru attālumā no malējiem vadiem uz ārpusi no līnijas,

c) gaisvadu līnijām ar nominālo spriegumu 330 kilovoltu —30 metru attālumā no malējiem vadiem uz ārpusi no līnijas;

Re: Dzīve zem augstsprieguma līnijas
Autors: Valdis Liepa (212.93.100.---)
Datums: 05/07/2011 12:51

Patreiz guļamstāvā neuzstādot eletrointalāciju par komforta trūkumu nevar gausties, varbūt sarežģītāk ziemas periodā. Šajā brīdī rets cilvēks spēj pilnībā aktīvi baudīt visas diennakts gaišās stundas.
Lai veicas!

Re: Dzīve zem augstsprieguma līnijas
Autors: raihs (84.237.179.---)
Datums: 05/07/2011 13:21

Mani kaut kad bija zemes gabals, kam tāda līnija atradās līdzīgā attālumā. Tajā dienā,kad taisījos sniegt papīrus uz topogrāfiju,utt, uzradās viens paziņa,kurš mani tā sabaidīja par to elektromagnētisko starojumu,ka es visas aktivitātes atliku,un vēlāk zemi pārdevu. Var jau būt,ka muļķības,bet dzīvot ar domu,ka man vai sīčiem no tā palielinās risks saslimt ar kaut kādu canceru,kaut kā negribējās...
To strāvojumu mēra kaut kādās mikroteslās,ir ir kaut kāds kantoris(radioloģija vai kaut kas tamlīdzīgs),kas to var noteikt par attiecīgu samaksu. Varbūt pakonsultējies tur! Vispār jāatzīst-situācija stulba...Tas tāpat,kā man par tūjām pateica-tām,redz, esot kaut kāda nāves enerģija. Saprotu,ka idiotisms,bet ej nu iestādi pēc tam sev pie sētiņas glītu tūju rindiņu pēc tādiem apgalvojumiem...:)))

Re: Dzīve zem augstsprieguma līnijas
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 05/07/2011 13:36

Tuvajā zonā (viļņa garums pie 50 Hz iznāk 600 km!) būtu jāmēra atsevišķi elektriskais un atsevišķi magnētiskais. Ar mērījumiem manuprāt nodarbojas Sabiedrības Veselības aģentūra. Tiesa, mērījumi būtu jāveic laikā:
1) kad līnija vispār darbojas;
2) kad caur to plūst maksimālā slodze;
un to varētu zināt vienīgi līnijas īpašnieks...
Pieņemu, ka globālu pārmaiņu rezultātā (kā Ignalīnas izslēgšana) daudzas līnijas stāv dīkā visu laiku...

Re: Dzīve zem augstsprieguma līnijas
Autors: raihs (84.237.179.---)
Datums: 05/07/2011 14:28

Vo,vo-man ar tā liekas,ka tā bija Veselības aģentūra,kas to dara...
To, vai līnija darbojas,var noteikt ļoti vienkārši-lietus laikā vadi pretīgi sīc...

Re: Dzīve zem augstsprieguma līnijas
Autors: raihs (84.237.179.---)
Datums: 05/07/2011 14:30

Atcerējos-tā aģentūra atrodas paie Veselības centrs 4 Barona ielā. Un es tieši uz turieni gāju interesēties par tiem vadiem. Bet neko prātīgu tā arī neuzzināju-no tēmas-pētījumu nav,pierādīts nav,bet mēs jau nu neieteiktu...

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **      **  **    **  ********  **     ** 
 **    **  **  **  **  ***   **  **    **  ***   *** 
     **    **  **  **  ****  **      **    **** **** 
    **     **  **  **  ** ** **     **     ** *** ** 
   **      **  **  **  **  ****    **      **     ** 
   **      **  **  **  **   ***    **      **     ** 
   **       ***  ***   **    **    **      **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727