UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Jumta seguma maina
Autors: Par jumtu (77.219.2.---)
Datums: 12/05/2021 10:43

Labdien. Dažādi viedokli , tāpēc uzdošu te jautājumu. Šobrīd mājai nepareizs jumts. Spāres, latas, skaidu plāksne, sindelis. Gribu mainit ar bleki. Ka ir pareizāk? Jārauj nost sindelis un skaidene vai var likt pa virsu latojumu un bleki (sindeli atstāt ka kondensācijas plēves funkcijai).?

Re: Jumta seguma maina
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 12/05/2021 11:28

Mūslaikos var arī pa tiešo likt bleķi virsū, tomēr risinājumu vajag precizēt ar speciālistiem.

Re: Jumta seguma maina
Autors: Teorētiķis (78.84.159.---)
Datums: 12/05/2021 20:06

Šindelis nevar veikt kondensācijas plēves funkciju. Hidroizolācijas, vēl jā. Liec pa virsu bleķi, būs labs pīrāgs - nepareizs jumts un bleķis. Kondensāta pasaule, ugunsdrošības augstākais līmenis.
Vēl moments, ja esošajam jumtam nav laba ventilācija, pati no sevis viņa labāka nepaliks.

Re: Jumta seguma maina
Autors: Aldiss (95.68.96.---)
Datums: 12/05/2021 20:49

Kondensācijas plēves uzdevums ir savākt kondensārtu, kas veidojas zem metāla jumta seguma gaisa temperatūras ietekmē, neielaist kondensāta rezultātā radušos rasu siltumizolācijā. Šo uzdevumu paveic arī vecais segums.

Ugunsdrošība ir cits stāsts, bet cilvēki gadiem dzīvo ar bituma šindeļu jumtu.

Tar citām topika autora nedienām un "nepareizo" jumtu man nav skaidrs.

Re: Jumta seguma maina
Autors: m! (95.68.37.---)
Datums: 12/05/2021 22:40

Esmu dzirdejis, ka ir jumta metali ar specialu pretkondensata krasu apaksa

Re: Jumta seguma maina
Autors: Aldiss (95.68.96.---)
Datums: 12/05/2021 22:50

m! rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Esmu dzirdejis, ka ir jumta metali ar specialu
> pretkondensata krasu apaksa

Šīs krāsas uzdevums ir radīt matētu/grubuļainu virsmu, uz kuras izveidojušās kondensāta lāses paliek savā vietā, nevis nopil vai noripo. Bleķim atkal uzsilstot, kondensāts nožūst.

Re: Jumta seguma maina
Autors: ivars jakobsons (90.130.109.---)
Datums: 14/05/2021 06:45

Metāla segumu uzliekot bez atdalošas starpkārtas uz šindeļu jumta pastāvēs risks, ka jumta segums temperatūras svārstību iespaidā vai pa to pārvietojoties berzēsies pret šindeļa virskārtā iestrādātajiem akmens smalknes gabaliem. tiks bojāta grunts krāsa un cinka pārklājums.

Re: Jumta seguma maina
Autors: Niks (neīstais) (90.133.126.---)
Datums: 14/05/2021 16:30

Man mājai ar bija "nepareizais" jumts - bitumena šindelis. Taupības nolūkos es viņu kopā ar OSB nost nerāvu. Nolatoju un uzklāju pa virsu metāla jumta segumu. Šindelis man tagad kalpo kā kondensāta plēve.
Nedomāju, ka tehniski tas ir pareizākais variants, bet darīt tā var. 5 gadu laikā nekādu trūkumu šādam variantam neesmu konstatējis.

Re: Jumta seguma maina
Autors: šindelis (195.13.201.---)
Datums: 14/05/2021 16:34

Kaimiņos cik esmu redzējis arī visi metālu liek uz latām pa virsu šindelim.

Re: Jumta seguma maina
Autors: Teorētiķis (78.84.159.---)
Datums: 14/05/2021 17:27

Aldiss rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kondensācijas plēves uzdevums ir savākt
> kondensārtu, kas veidojas zem metāla jumta seguma
> gaisa temperatūras ietekmē, neielaist kondensāta
> rezultātā radušos rasu siltumizolācijā. Šo
> uzdevumu paveic arī vecais segums.
>
> Ugunsdrošība ir cits stāsts, bet cilvēki gadiem
> dzīvo ar bituma šindeļu jumtu.
>
> Tar citām topika autora nedienām un "nepareizo"
> jumtu man nav skaidrs.

Tur jau tas prikols. Pa kondensāta plēvi mitrums vismaz notek lejā. Uz vecā šindeļa tas paliek kur nopilējis. Te nu arī ir riski: Ja šindelis ir bijis mazliet bojāts, tad mitrums lēnām sūksies iekš OSB. Tas nenotiks 1 dienā un varbūt pat 10 gados, bet ilgtermiņā izlīdīs ārā. Un ja distances latu arī ieliek parasto 25x50, tad tas viss vēl pietiekami labi nevēdinās.

Taisnība Tev ir, dzīvo gadiem, bet tie kas taupīja uz OSB biezumu un ventilāciju, tas gadiem skaitās 12-17 gadi. Ja tas kādam ir normāli, tad viss OK. Mainīt jumtu ik pa 20 gadiem, neizklausās saimnieciski :)

Ņemot vērā ka gandrīz puse māju celtas steigā "ekonomējot", tad daudzi materiāli nespēj nokalpot pat savu vidējo mūžu :D

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   **     **  ********   **    ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **   **  **  
 **     **  **     **  **     **  **     **    ****   
 **     **  **     **  **     **  ********      **    
  **   **   **     **  **     **  **            **    
   ** **    **     **  **     **  **            **    
    ***     ********    *******   **            **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727