UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 4 no 8
Re: siltumsūknis
Autors: Aldiss (87.246.149.---)
Datums: 06/12/2022 21:37

Lai atrastu, kur var nopirkt specializētās caurules, meklētājā jāieraksta "freona caurules", bet, kā jau te raksta, vēl vajadzēs valcētāju un vakuma sūkni, lai no caurulēm atsūknētu gaisu un pie reizes pārbaudītu montāžas hermētiskumu.

Re: siltumsūknis
Autors: Jozhix (94.186.96.---)
Datums: 07/12/2022 00:11

"Tad kā ir patiesībā ar tiem,kas saka,ka tā grīda atdzesē telpu,tad tā ir tāda maldināšana,fake sistēma dzesei vasarā? "

Hwz, varbuut vajadzeeja nedeelju atstaat lai dzesee, nevis paaris dienas. Griida jau palika veesaaka, varbuut kakjim patika. Man panoraamas logi D pusee, bez kondishkas nekaadi.

Re: siltumsūknis
Autors: Janis 001 (46.109.9.---)
Datums: 07/12/2022 07:21

madara111 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Sveiki!
> Nopirku dzīvokli, ar gatavu apkures sistēmu.
> Malkas katls + radiatori. Dzīvokļa apkurināmā
> platība ir 70kvm. Sapratu, ka malkas apkure galīgi
> nav man, interesējos par alternatīvām.
> Ieinteresēja siltumsūknis. Varbūt kāds var
> padalīties ar izmaksām, plusiem, mīnusiem. Vai man
> būtu jāmaina visa sistēma, vai pieslēgt varētu arī
> pie esošajiem radiatoriem? Dzīvoklis ir pa lielam
> visur nosiltināts, pat divas dienas nekurinot pie
> šiem mīnusiem temperatūra nenokrītas zemāk par
> 21-22 grādiem.
> Vai arī ir kādi citi ieteikumi apkurei, kas nav
> malka, granulas vai gāze? Dzīvoklis ir pirmajā
> stāvā, šeit ir arī siltās grīdas, ko es
> neizmantoju, jo nav vajadzības.

Lai uzstādītu siltumsūkni Jūsu vajadzībām (lai var pieslēgt pie siltajām grīdām/radiatoriem), Jums jāliek gaiss-ūdens siltumsūknis. Ja nemaldos, tad cenas par labiem ražotājiem 4 000 eur uz augšu.

Nākošais - Jums viņš jāuzstāda pie dzīvokļu mājas ārsienas. Ja Jūsu ārsienas ir vērsta pret ielu, vai arī tajā pusē kur ieeja mājā, tad ārējo bloku pie fasādes uzstādīt nedrīkst. Paliek variants bēniņi/jumts, bet tas gan tehniski ir sarežģitāk, gan ekspluatācijas ziņā.

Ja Jums siena atbilsts nosacijumiem, tad Jums tāpat, vajag dabūt kaimiņu piekrišanu, ka uz fasādes tiks uzstādīts ārējais bloks. Neatceros, cik parakstus vajadzēja, bet ja nemaldos, tad 75% no dzīvokļu īpašniekiem.

Man pašam ir 48m2 dzīvoklis nesiltinātā mājā ar gaiss-gaiss siltumsūkni.

Re: siltumsūknis
Autors: Kreisseris (146.255.183.---)
Datums: 07/12/2022 11:55

cirks rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ja meklē caurules depo/senukai lai pieslēgtu
> siltumsūkni, tad tev to nevajag.

Nu, vispār jau man ir vienkārši interesanti, kur to visu tirgo. Es pats biju domājis pielikt blokus īstajās vietās, savilkt kabeļus, varbūt caurules un vuss. Tālāk atrast kādu ar vajadzīgajām lietām, kas to visu palaistu. Manuprāt, dažas lietas izdarītu labāk vai akurātāk, kā arī būtu laika ekonomija meistaram, varbūt lētāk iznāktu.
Bet, ja nē, tad gan laikam nebūs jēgas.


P.S.(SP kabeļi arī, kā izrādās, ne visur tiek tirgoti)

Re: siltumsūknis
Autors: Kreisseris (146.255.183.---)
Datums: 07/12/2022 12:06

Aldiss rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Lai atrastu, kur var nopirkt specializētās
> caurules, meklētājā jāieraksta "freona caurules",

Katrā ziņā vismaz zināšu cik apmēram maksā metrā, jo firmas-uzstādītāji var arī nosaukt ciparus 3-4-5 reizes lielākus...

Re: siltumsūknis
Autors: agrais (77.219.6.---)
Datums: 07/12/2022 12:19

Nu ja trase gara,tad arī freons var sanākt uzpildīt. Ar to kas jau uzpildīts,pietiek zināmu m garai trasei,vairs precīzi nepateiksu cik. Laikam līdz 6 metriem. Ja nevari visu iekārtu palaist pats,tad nekas diži lētāks nebūs. Trubas pirksti,vadus pirksi,ārējā bloka stiprinājumus pirksi,ne visiem tie ir komplekta,jāpērk atsevišķi.kondensata cauruli pirksi. Tad vēl daži vai pareizi izvilksi trubas. Nu varbūt pārdesmit eiro ietaupisi. Man bija moments kad kondisku akcija nopirku pa 240,bet par uzstādīšanu prasīja 260. Tad nu gan nosplavos uz visām garantijām un izdarīju pats. Tad man izmaksās bija ap 90 eiro. Bet meistars nebija jāsauc. Valcejamais bija pašam,tas arī nebija jāpērk.

Re: siltumsūknis
Autors: Mx (85.254.74.---)
Datums: 07/12/2022 16:38

Depo online un ari dabaa ieks depo esmu redzejis:
Mīkstā vara caurule ar izolāciju kondic. sistēmām D1/4 collas D6.35x0.8mm
Cena ap 3 eur/m

Un vakuuma sukni, skiet var kkur atrast noiret. Tad aatrais kurss yutubaa un darisanas vaina. :)

Re: siltumsūknis
Autors: Aldiss (87.246.149.---)
Datums: 07/12/2022 18:07

>>>Nu, vispār jau man ir vienkārši interesanti, kur to visu tirgo>>>
Šķiet visu nepieciešamo SS uzstādīšanai var nopirkt freons.lv, skatīt sadaļā "kategorijas".
Tiesa, vienīgais mans pirkums ir kronšteins piestiprināšanai pie sienas.

Re: siltumsūknis
Autors: Mr. (77.219.11.---)
Datums: 07/12/2022 18:55

Karstā vasarā, kad ārā +30°, laižot grīdā 20° mājā tiešām patīkama temperatūra, jāpiebilst gan, ka grīdas flīzētas, tas reāli strādā.

Re: siltumsūknis
Autors: chrs (212.3.216.---)
Datums: 08/12/2022 11:37

Dzesējot grīdas nedaudz temperatūru var pazemināt, bet gaisa mitrumu, kas labsajūtai pat svarīgāk, grīdas nevar samazināt. Kondicionieris ar šo lieliski tiek galā un mikroklimats rezultātā daudz labāks.

Pašreizējā: 4 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **    **  ********  ******** 
 **     **   **   **   ***   **     **     **       
 **     **    ** **    ****  **     **     **       
 **     **     ***     ** ** **     **     ******   
 **     **    ** **    **  ****     **     **       
 **     **   **   **   **   ***     **     **       
  *******   **     **  **    **     **     ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727