UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: vw (78.84.12.---)
Datums: 22/02/2010 22:45

Sveiki,

Ir nepieciešami mērnieka pakalpojumi, lai nofiksēt, ēkas atrašanos dabā. Jautājums ir kā izvēlēties mērnieku, lai nebūtu pēctam jānožēlo. Jautāju, jo Metrums par to prasa 140LvL, Latvijas mērnieki - 100 LVL, bet reklama.lv mērnieks ar sertifikātu to izdara pa 50LVL pāris dienu laikā.

Kur ir tas knifs kapēc cena tik būtiski atšķirās un kā neiegrābties?

Paldies, par praktiskiem ieteikumiem.

Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: Vienstāvs (212.93.100.---)
Datums: 22/02/2010 22:59

Vai atšķirība nevarētu slēpties pakalpojuma saturā?
a) mērnieks nomēra un atdod Tev kautkādu CAD failu;
b) taisa inženiertopogrāfisko plānu un saskaņo to n-tajās institūcijās un VZD;
c) uzmēra līdz tam robežplānā nefiksētu ēku, transformē zemes lietošanas veidu un izgatavo un apstiprina VZD jaunus plānus (ja pareizi atceros, situācijas, robežu un apgrūtinājumu).


Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: vw (78.84.12.---)
Datums: 22/02/2010 23:08

tas man nepieciešams lai jaunbūvi nodot eksplutācijā. tātad tas ko man vajag sniedz visi trīs tikai cena mainās.

Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: m. (78.84.84.---)
Datums: 22/02/2010 23:19

Es spraudu za 40 ls, pagaidaam vajadzeja tikai atrashanaad vietu nospraust un samaksaaju pusi, otru pusi sarunaju ka samaksaashu kad nodot vajadzees (mernieks zinaams). Redzu uz kopeja fona tagad tiem 20 ls vel lielaka vertiiba bus. :)

Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 23/02/2010 08:29

Būvi iespējams nodot ekspluatācijā balstoties tikai uz ēkas inventarizācijas lietu. Robežplāns paliek vecais, bez ēkas, ar veco zemes lietošanas veidu un veco nodokli. Ir gan likuma pants, kas liek īpašniekam par pienākumu aktualizēt kadastra datus, tomēr, cik zinu, līdz šim vairums pašvaldību uz to nespieda.

Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: andisk26 (---.izzi.lv)
Datums: 23/02/2010 09:09

Piemēram Rīgā ēkas novietojuma mērijumus veic tikai viens ekskluzīvs uzņēmums ''Rīgas ģeometrs'' , no citiem kantoriem rīgas būvvalde nepieņem, un protams tas ir pats dārgākais :)

p.s. tā vismaz bija vēl pirms pusgada.

Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 23/02/2010 09:24

Cik es zinu:
drīkst veikt arī citi, tikai viņiem dati jānodod ģeometram. Arī dažas citas pašvaldības sev noteikušas kautkādus sia kā mērniecības datu uzturētājus. Ierindas mērniekam tas tikai sarežģī un sadārdzina darbu, tāpēc vismaz agrāk tie nelabprāt mērīja šādās pašvaldībās.
Krīzes laikā es valdības vietā būtu visus šādus starpnieksia aizsūtījis tīrīt sniegu vai uz mežu gatavot šķeldu, savukārt VZD apvienojis ar zemesgrāmatu un noteicis, ka pašvaldībām būtu jāvar dabūt visus VZDzemesgrāmatas rīcībā esošos datus par velti.

Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 23/02/2010 10:18

Ls 140 par topoplānu vien liecina, ka cena no tirgū it kā standartizētajiem Ls 180/200 nokritusi vēl drusciņ.

Citā tēmā šie paši pasažieri aktīvi stāsta, ka pie nodošanas vajag jaunu topogrāfiju - izbūvētos ārējos inženiertīklus, šeit izliekas, ka neko nezin ... vai varbūt šī prasība tagad atcelta? Tiesa, ne visās LV vietās to jebkad ir prasījuši.

Man daudzgadīga pieredze - mērniecības lietās spēlēties tikai ar kantori, ne individuāli praktizējošu mērnieku. Pie tam ar kantori, kas specializējies attiecīgajā ģeogrāfiskajā reģionā, tb saskaņošanā.

Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: andisk26 (---.izzi.lv)
Datums: 23/02/2010 12:01

Klau varbūt vajag visiem kam ir idejas par birokrātijas apkarošanu būvniecības jomā kaut kā apvienoties, izteikt savus priekšlikumus valdībai, jo te tak daudzi kas būvējās zin kādi absurdi šķēšļi ir likti priekšā . Manā gadijumā esmu apstājies pie mājas nodošanas eksplutācijā, un te arī palieku, jo nav lieki 2000 Ls lai tā vienkārši izmestu. Citam ir ideja piem. kā Vienstāvs raksta : (savukārt VZD apvienojis ar zemesgrāmatu ), utt.utt.
Rakstiju savus priekšlikumus ministru kabinetam, rakstiju Valdim Dombrovskim personīgi, bet, KLUSUMS.
Varbūt tepat buildingā varam apvienoties, sarakstīt savus priekšlikumus un iet uz saeimu, jo viens nav cīnītājs.

Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: m. (78.84.84.---)
Datums: 23/02/2010 12:12

Ja nemaldos ekas nodoshanaa eksplutaacijaa vajag arii mernieka parbaudiitu pamatu dziljumu iesniegt?

Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: andisk26 (---.izzi.lv)
Datums: 23/02/2010 12:20

m. Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja nemaldos ekas nodoshanaa eksplutaacijaa vajag
> arii mernieka parbaudiitu pamatu dziljumu
> iesniegt?


maldies, tādus murgus gan neesmu vēl dzirdējis, bet iespējams ka ne to vien varētu izdomāt :)

Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: E (80.233.175.---)
Datums: 23/02/2010 12:34

Andri, kas tev sastāda 2000Ls?

Es biju plānojis saņemties un nolikt 300Ls VZD par inventarizācijas lietu un viss. Ja ir vēl kaut kādas būtiskas izmaksas, lūdzu padalies ar info.

Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 23/02/2010 13:03

Ķāds liktenis ir pērn izskatītajam jaunā būvniecības likuma projektam? Tas plānoja ļaut laukos būvēt bez projekta, palielināt mazēkas izmērus (kuru drīkst arī bez būvatļaujas un OCTA) utt. Visi birokrāti (profesionāļu apvienības) tūdaļ lēca kājās un bļāva, ka likumprojektu izstrādājuši nejēgas.
Birokrātijas iespējamā bada nāve ir viens no iemesliem, kamdēļ es neskumtu par krīzes turpināšanaos...

Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: m. (78.84.84.---)
Datums: 23/02/2010 13:28

4.5.3 Pec buves pamatu izbuves - izbuveto pamatu izpildmerijums digitala un izdrukas forma jaiesniedz Buvvaldei saskanoshanai


Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 23/02/2010 14:21

Kura ir tā briesmīgā pašvaldība?

Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: andisk26 (---.izzi.lv)
Datums: 23/02/2010 14:23

E Wrote:
-------------------------------------------------------
> Andri, kas tev sastāda 2000Ls?
>
> Es biju plānojis saņemties un nolikt 300Ls VZD
> par inventarizācijas lietu un viss. Ja ir vēl
> kaut kādas būtiskas izmaksas, lūdzu padalies ar
> info.


Man Rīgā :
Inventarizācija ~200 Ls
Sētas novietojuma mērnieku akts ~150 Ls
Mājas novietojuma akts ~150 Ls
Elektro mērijumi ~50 Ls
Skursteņslauķa akts ~50 Ls
SVA ~50 Ls
Satiksmes departaments ~10 Ls
Nepabeigtie darbi, teritorijas labiekārtošana( man bruģis ) ~1500 Ls
zemesgrāmata, notāra pakalpojumi ~50 Ls
Arhitektei droši vien kaut kas jāiedod, par nelielām izmaiņām projektā, un par viņas parakstu.

P.s. Māju nenodošu jo nav tādas naudas, lai man iepūš. Man to nevajag, a to nesaprotu, ja man ko vajag es par to maksāju, ja valstij vajag lai ienāk jauni nodokļi lai dara par savu piķi.

Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: andisk26 (---.izzi.lv)
Datums: 23/02/2010 14:25

m. Wrote:
-------------------------------------------------------
> 4.5.3 Pec buves pamatu izbuves - izbuveto pamatu
> izpildmerijums digitala un izdrukas forma
> jaiesniedz Buvvaldei saskanoshanai
>
>


jobtvai kas par murgu.

Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 23/02/2010 15:19

Ņemot vērā, ka būvnormatīvi ir rakstīti ar asinīm, der stingri nošķirt un saprast, kas ir tikai formāla birokrātiska prasība un kas tiešām svarīga un nozīmīga. Bieži šīs lietas ir tā samiksētas kopā, ka pat speciālists tik viegli neatšifrēs.

Otra lieta - neatkarības atgūšanas eiforijā nekustamā īpašuma un būvniecības lietās ir tik daudz s*du sataisīts, ka tas ir pat apsveicami, ka kāds beidzot mēģina kārtību ievest. Diemžēl, tam ir ēnas puse - par velti nekas nenotiek un šobrīd maksātāju (ķīlnieku) lomā nostādīti tie, kuri kaut ko dara, izmaksas tiek segtas uz viņu rēķina, kā arī uzlikts viņiem veikt reālus darbus (iztiesāties ar kaimiņiem par servitūtiem utml.).

==============================================

Andim - labiekārtošanas darbu apjomu nav godīgi pieskaitīt obligātajām ēkas nodošanas izmaksām, to Tev tāpat būs jādara, ja vien netaisies dzīvot dubļu peļķē. Tad kāpēc arī jumta izbūvi nepieskaitīt?

Par tiem aktiem - kāpēc maksāt 2x, ja būtībā tas ir viens papīrs un viena darīšana? Te gan varētu būt stāsts par formālismu :(

==============================================

Par punktu 4.5.3. - vai tiešām privātmājai ir šī prasība? Drīzāk pieļauju, ka kādam Z-tornim utml. objektam.

Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 23/02/2010 15:34

Pamatu uzmērīšanu vismaz manā pagastā neprasa, tas jāpainteresējas konkrēti. Man jau, kad būvasis mērnieks nosprauda prasīja, vai nevajagot pamatu uzmērījumu, kad tie būšot gatavi, jo vietām prasot, bet izrādās, ne visur to prasa.
Par birokrātiju runājot - es tāpat savā laikā Kalvītim jau rakstīju, uz ekon. ministriju rakstīju, bet apriebās. Lai gan savu viedokli biju skaidri izteicis, sāka zvanīties, piedāvāja nākt uz pārrunām, protams, dienas vidū un pie viņiem - un tas, lai atkal kāds ierēdnis varētu ievilkt krustiņu, ka ir uzklausīts iedzīvotāja viedoklis. Nav man laika visu dienu zaudēt kaut kādām muļķībām.
Šodien izlasot tā bijušā Parex darbinieka Jāņa Ziemassvētka briesmu stāstu saprotu, ka te vispār laikam nav vērts ne par ko uztraukties - lai viss grūst un brūk, ja, protams, tā ir taisnība:
[www.varutautai.lv]

Re: Mērnieki. Kā izvēlēties īsto?!
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 23/02/2010 16:46

"der stingri nošķirt un saprast, kas ir tikai formāla birokrātiska prasība un kas tiešām svarīga un nozīmīga" - zelta vārdi, tikai tas bija jāizdara jau likumdošanas stadijā tām ekpertu komisijām, kas izstrādāja būvnormatīvus un citus likumus. Bet viņi lielākoties ir nodrošinājuši sev un čomiem (t.sk apdrošinātājiem) iztiku neko reālu nedarot uz būvētāju rēķina. Uzdrošināšos apgalvot, ka parkopēt krievu СНиП 1:1 valstij kopumā būtu bijis racionālāk.

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********   **     **  ********   ******  
 **     **  **     **  **     **  **    **  **    ** 
 **     **  **     **  **     **      **    **       
  ********  ********   **     **     **     **       
        **  **     **  **     **    **      **       
 **     **  **     **  **     **    **      **    ** 
  *******   ********    *******     **       ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727