UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 4 no 7
Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Niks (neīstais) (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 13:20

Bioloģisko attīrīšanas iekārtu uzstādīšanu parasti prasa Valsts vides dienesta izdotie tehniskie noteikumi. Izbūvējis un nodevis bioloģisko attīrīšanas iekārtu vēl neesmu, bet cik saprotu, tad vienīgā prasība man, kurš būvē saimnieciskā kārtā, ir tikai tā, ka bioloģiskā attīrīšanas iekārtai ir jābūt sertificētai, t.i. pie nodošanas VVD jāuzrāda sertifikāts ka ir CE marķējums.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: veseriss (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 13:27

Jā, bet MK 327 Noteikumu par Latvijas būvnormatīvu LBN 223-15 "Kanalizācijas būves"
150. punkts nosaka, ka -
Atsevišķi novietotu ēku vai ēku kopu notekūdeņu attīrīšanas un novadīšanas nosacījumus nosaka reģionālā vides pārvalde, ja attīrāmo notekūdeņu apjoms pārsniedz 5 m3/d.

Tātad ja man ir mazāk par 5 kubikmetriem diennaktī man nevajag reģionālās vides pārvaldes atļauju. Sanāk, ka nevajag vispār neko?!

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Niks (neīstais) (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 14:51

Ja es pārbūvētu esošo kanalizācijas sistēmu uz bioloģisko, tad es nevienam neko neprasītu, jo pēc idejas es nepasliktinātu esošo situāciju. Savukārt, ja tas ir dzīvojamās ēkas rekosntrukcijas projekts vai jaunas ēkas izbūves projekts, tad būvvalde sūtīs uz VVD, kur viņi izdos tehniskos noteikumus un atkarībā no situācijas liks objektā izbūvēt bioloģisko attīrīšanas iekārtu, pieslēgties pilsētas kanalizācijas sistēmai vai arī, ja pavisam dziļi laukos, tad iespējams pieļaus septiķa uzstādīšanu vai pie visam maza patēriņa hermētiskas izsūknējamās tvertnes uzstādīšanu.
Stāstu savu pieredzi, kad es uzsāku būvniecības procesu spēkā vēl nebija LBN 223-15.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: veseriss (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 16:46

Manā gadījumā ir tā, ka laukos veca māja un ir doma izbūvēt bioloģisko, mājās pārbūves projekta man nav un nevajag, runa iet tikai par kanalizācijas izbūvi.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Niks (neīstais) (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 18:01

Tad nav ko tracināt būvvaldi. Ņem un būvē. Es šajā gadījumā izvērtētu arī septiķa uzstādīšanu, ja vien tuvumā nav akas vai citas ūdens tilpnes, ko piesārņot. Jebkurā gadījumā tas būtu ekoloģiskāk kā sausā tualete. Septiķis ~2 reizes lētāks un elektrību netērē nemaz. Turklāt nav jau arī tā, ka zemē tiek laista galīgā inde. Septiķī tie procesi vienkārši nories daudz lēnāk nekā bioloģiskajā iekārtā un varētu būt lielāka šmuce pie regulārās tīrīšanas, kas abām iekārtām ir jāveic ~1 reizi gadā.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: khe (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 21:42

Septiķī uzkrāj sū u.c., ko tiktiešām tīra(izved) 1 reiz gadā. Bioloģiskajā att. ir aerobās baktērijas, kas neganti metas virsū cita veida baktērijām u.c. Rezultātā ir no sū labs mēslojums, kas nesmird, nekur nav jāved un ko var pašķaidīt palaistot turpat zālienā utt. Salīdzināt septiķi ar bioloģiju... ( kā tur bij par to pirkstu un...:))

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: prok (85.10.211.---)
Datums: 26/04/2017 17:23

Rolex, kuru modeli no biotex.lv ņēmi, ja nav noslēpums? Bio, Klaro vai Klaro one? Un vai Tev ir SBR iekārta vai "parastā iekārta" (tas laikam nozīmē "caurplūdes" sistēma?)

Paldies!

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Janichs (213.21.215.---)
Datums: 10/05/2017 15:02

man bija septiķis ar filtrācijas lauku. Nokalpoja 12.gadus, pēdējos divus vairs nedarbojās, jāsūknē bija katru mēnesi. Nolēmu veco izrakt un uzstādīt bioloģisko. Tagad viss ir kārtībā un nekādu problēmu. Darbus veica Ekostandarts. Darbus izpildīja ārti un kvalitatīvi.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Sibis (212.3.195.---)
Datums: 26/07/2018 19:32

Sveiki! Vai ir vēl iespēja Jūs apciemot un apskatīt, kā Jums darbojas Jūsu pieminētā AT-8 iekārta? Šobrīd, kad norit mājas celtniecība jau sākam meklēt un izvētēt labākos variantus un Jūsu pieminētais izklausās vislabākais.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: argo (212.3.195.---)
Datums: 26/07/2018 19:38

he to rolex Wrote:
-------------------------------------------------------
> P.S. ja gribi pārbaudīt, ka nemuldu, vai ir
> interese apskatīt, atstāj kontaktus. Sazināšos
> (esmu Olaines pagastā)

Vai vēl ir iespējama šāda apskate? Labprāt apskatītu kā darbojas konkrētā attīrīšanas iekārta.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 26/07/2018 21:25

Neko jau jus tur neredzesiet...muca ar vairakam sadaļām kur kompresors ik pa bridim iedzen gaisu un saburbulo to visu padarīšanu. Tad to pasu var Jutubē apskatīt. Man nav Augustes iekarta, es ņēmu Enfrifo, BIOCLAR B6. , darbības princips tas pats. Arī varu paradīt, bet neko jau tur neieraudzīsi...Tad labak Jutubs...

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Nezinātājs (130.36.27.---)
Datums: 27/07/2018 10:16

Privātmāja 4 cilvēki.
Kādus 10 gadus atpakaļ ņēmu no EKO OSTA, cena bija 600-800LVL,- vairs precīzi neatceros. Sastāv no trim kamerām. Pirmajām divām kompresors gaisu pievada. No trešās kameras pil ārā gandrīz destilēts ūdens (joks, protams).

Montēju pats. Atbrauca traktors izraka bedri, un iecēla to bunduli un aizraka ciet. Es pieslēdzu 110 mm ieejas trubu un 110 mm izejas trubu pie infiltrācijas akas. Pielēju baktērijas un... pirmo reizi mājas tapšanas vēsturē izmantoju WC.

Tātad- ideja ir laba, jo ir zināma neatkarība.
Problēmas (sakārtotas pēc to nopietnības):
1. Tīrā ūdens uzsūkšanās aka, vai infiltrācijas kanāli pēc gadiem pieciem aizdambējas un slikti uzsūcas, jo grozies kā gribi, tās dūņas tur arī nedaudz tiek. Ja Ogē ir Ogras upe blakus, tad tas ir labs risinājums.
2. Gaisa kompresors. Šad tad izregulējas gaisa padeves balanss abām kamerām un tad vienā kamerā burbuļo kā Džakuzi, bet otrā nemaz. Vislabāk likt kompresoru tieši pie akas. Man ir mājas pagrabā, savienots ar 10 m garu 20mm pazemes trubu.
3. Šad tad baktērijas nosprāgst, bet ja iemet podā un norauj ūdeni jaunas baktērijas (Depo), problēma tiek atrisināta.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: AndrisG (90.139.156.---)
Datums: 25/11/2018 18:44

Sveiki,
Vēršos pēc padoma par bio attīrīšanas iekārtu. Pirms gada ir uzstādīta Traidenis iekārta. Iekārtu palaida August. Tvertnē ārpus airācijas zonas ir pilns ar zampu, ko jau vairākas reizes esmu ar kausu smēlis ārā. Kaut gan pēc ražotāja norādījumiem tur būtu jābūt tīram ūdenim. Arī kad August iekārtu palaida, ārpus airācijas zonas uzreiz pacēlās zampa, kas tā arī peld pa virsu. Ir kāds saskāries ar šādu lietu?

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 25/11/2018 20:49

Nu tāda mēdz uzrasties siltajā periodā, kad saule caur vāku silda virsmu/ Aukstajā laikā nozūd. Tāpēc es saskatu jēgu likt putuplastu vākā.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: he (80.89.72.---)
Datums: 26/11/2018 21:46

Sibis, argo - atvainojos, vairs reti iegriežos te, tagad tik pamanīju. Ja vēl aktuāla skatīšanās, dodiet ziņu uz agris btv.lv .

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Reno (82.196.179.---)
Datums: 27/11/2018 11:02

Vilni,

Man arī ir AT8 un zampa vidus sekcijā, kur jābūt visdzidrākajam ūdenim, parādās regulāri ik pāris dienas arī tagad, kad vairs nav + grādi. Novērojumi rāda, ka man tā parādās pēc filtru skalošanās. Nosmeļu zampu, izskaloju grodu, viss pa smuko tiek atstāts vakarā. No rīta pēc filtru nakts skalošanās skatos - zampa ir atgriezusies.
Pēdējā laikā tikai vienu reizi nebija. Tad nu sāku domāt, ka 7 minūšu skalošanās cikls trāpījis gaisa burbuļošanas fāzē (vai arī neburbuļošanas fāzē - tas vēl jānoskaidro brīvdienās paeksperimentējot pie dienas gaismas). DĪvainākais ir tas, ka nesen Augusta servisa cilvēks veica bunduļa tīrīšanu un lieko dūņu atsūkšanu. No dūņu daudzuma visam būtu jābūt OK.

Tā kā pētījumi vēl turpinās.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Kludzins (94.186.110.---)
Datums: 27/11/2018 11:49

Reno Wrote:
-------------------------------------------------------
> Vilni,
>
> Man arī ir AT8 un zampa vidus sekcijā, kur
> jābūt visdzidrākajam ūdenim, parādās
> regulāri ik pāris dienas arī tagad, kad vairs
> nav + grādi. Novērojumi rāda, ka man tā
> parādās pēc filtru skalošanās. Nosmeļu
> zampu, izskaloju grodu, viss pa smuko tiek
> atstāts vakarā. No rīta pēc filtru nakts
> skalošanās skatos - zampa ir atgriezusies.
> Pēdējā laikā tikai vienu reizi nebija. Tad nu
> sāku domāt, ka 7 minūšu skalošanās cikls
> trāpījis gaisa burbuļošanas fāzē (vai arī
> neburbuļošanas fāzē - tas vēl jānoskaidro
> brīvdienās paeksperimentējot pie dienas
> gaismas). DĪvainākais ir tas, ka nesen Augusta
> servisa cilvēks veica bunduļa tīrīšanu un
> lieko dūņu atsūkšanu. No dūņu daudzuma visam
> būtu jābūt OK.
>
> Tā kā pētījumi vēl turpinās.

Man August par šo atbildēja, ka tas plācenis kas veidojas tīrajā vidus sekcijā pa virsu esot ok. Tā varot būt.
Ja gribot var smelt vai nesmelt.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Reno (82.196.179.---)
Datums: 27/11/2018 12:42

Jā, man teica to pašu.
Bet kas var atbildēt - kādēļ tā masa tur uzpeld? Un kas tas ir - normālās dūņas vai pensionētās, bet vēl nenomirušās?

Problēma ir tā, ka šis zampas plācenis mēdz izlekt ārā no bunduļa infiltrācijā (filtru skalošanās laikā), kas ik pa laikam ir jāmazgā.

Reizēm liekas, ka to peldošo masu daļēji izsmeļot un pēc tam atlikumu sakustinot ar smeļamo kausu, tā sadalās smalkākās vienībās un atkal nogulsnējās vidus sekcijas apakšā. Tādēļ ļoti gribētos noskaidrot kas liek tai uzpeldēt.....

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 27/11/2018 12:52

Nu manā gadījumā pilnīgi noteikti tam ir saistība ar temperatūru, vai arī saules gaismu. Visu karsto vasaru man tās putas/sēne bija. Man gan viņas 100% noklāja to priekšpēdējo kameru, pēdējā kamerā bija tikai daļēji, bet nu ap to sietiņu viņas finālā apauga. Šad tad kad bija iedvesma nosmēlu un sietiņu notīrīju.
Šobrīd vairs nav. Kad būs ilgāks vēsais laiks, tad tajā pēdējā kamerā vispār būs dzidrs kā Karību jūrā.
Bet smakas no tām dūņām nav, tā ka kopējais baktēriju stāvoklis visā sistēmā ir ok.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Reno (82.196.179.---)
Datums: 27/11/2018 13:02

Vilni - izskaidro, lūdzu, sīkāk - kā gaisma vai karsts laiks var iespaidot šo zampu? Kur ir fiška?

Pašreizējā: 4 no 7


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **          ******   **     **  **    **  ********  
 **    **   **    **  **     **  **   **   **     ** 
 **    **   **        **     **  **  **    **     ** 
 **    **   **        **     **  *****     ********  
 *********  **         **   **   **  **    **        
       **   **    **    ** **    **   **   **        
       **    ******      ***     **    **  **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727