UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 6 no 7
Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Reno (82.196.179.---)
Datums: 29/11/2018 11:19

Nu pāriet no 15/15 režīma uz 30/15 man ieteica August servisa meistars, kad bija nesen atbraucis apkopt bunduli. Pats arī pārregulēja taimeri. Iemesls tam - viņš teica, ka man uzstādītais AirMac kompresors (mazs zils verķis) varētu būt mazliet par mazjaudīgu un prasītos vairāk gaisa. Tā nu uzlika 30/15.

Vilni - paraksti savu taimera risinājumu smalkāk. Kas par paketi, kur novietots?

Kas aerācijai var būt par problēmu? Pats tos rokturus neesmu ne reizi grozījis. Augusta veči kā saregulēja, tā arī stāv. Tavuprāt - par daudz gaisa, kas uznes zampu virspusē?

Mēģināšu šodien ātrāk aizslīdēt no darba un uztaisīt bildi pie dienas gaismas. Baigi ātri paliek tumšs......

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Reno (82.196.179.---)
Datums: 29/11/2018 11:26

Filtri ir ņemti Hidrostandartā. Runxin ražojums. Atsevišķa kolonna atdzelžotājs (ar gaisu, bez zilajiem graudiem) un atsevišķa kolonna mīkstinātājs ar sāls kasti. Nekā īpaša, standartisks komplekts. Skalojās ik pēc 4 dienām katrs. Tātad ik otro dienu viens no tiem izkalojās. Šī nakts bija "tukšā".

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 29/11/2018 11:47

Man ir Secoh kompresors, tāpēc režīmu īsti salīdzināt nevarēs, bet principā tam ir diezgan liela nozīme cik ilgi pūš gaisu un cik lieli tie burbulīšī utt.

Ar taimeriem ir vienkārši. Augusts pats dod kaut ko tamlīdzīgu:
[balticled.lv]

Viņi darbojas ar motoriņu un zobratu sistēmu kā pulkstenis. Nu un visa tā sistēma ir no plastmasas. Tur neko uzticamu nevar gribēt. Man oriģinālais nobeidzās pēc gada (tas bija aļa vācu, pēc tam divi ķīnieši nobeidzās pēc pāris mēnešiem). Es to problēmu pilnīgi nejauši ievēroju, kad šķita, ka kaut kas nav kārtībā un tā arī bija. Pirmo reizi bija iestrēdzis off režīmā. Pēc tam kā pagadījās.

Es pārgāju uz paketi, kuru civilizēti ielieku mājā pie pakešniekiem. Man Bio ir atsevišķs noplūdnieks un aiz viņa stāv šis taimeris ar kuru var būt drošs. Vienīgi es biju reāli pikts, ka tam taimerim sarkanā diode, kura parāda on/off ir tik spilgta, ka nevar atšķirt. Nācās uzlīmēt virsū skoču, lai mazinātu spilgtumu. Labi, tas ir pilnīgi nebūtiski, bet fakts, ka zobratu piedziņas taimeri ir kaut kāds akmens laikmets un agri vai vēlu tā problēma izleks.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Reno (82.196.179.---)
Datums: 29/11/2018 12:03

Domā, ka gaisa par maz? Vai arī par daudz, ja tā manta uzpeld?
Taimeris ir kā ražojums?

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 29/11/2018 12:39

Problēma ir abos gadījumos, gan kad gaiss par daudz, gan kad tā par maz. Labi ir ja viss strādā kā uzlikts. Es piemēram, nevinu kloķi neesmu grozījis un neko neesmu mainījis. Kā uzlika tā maļ.

Es teiktu, ka tev nekas augšā neuzpeld. Apakšā ir homogēnas dūņas, vismaz tādām tām ir jābūt jo ir izgājušas gan anaerobo gan aerobo procesu. Putas ir baktēriju radīta lieta uz virsmas, viņas veidojas un vairojas tieši augšā, tiklīdz viņām ir labvēlīgi apstākļi.

Aizmirsu pielikt releja linku:
[www.sanel.lv]

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 29/11/2018 12:51

Par taimeri arī jāpaskatās, jo šim konkrētajam modelim ir on/off režīmam tikai viena versija ar vienādiem intervāliem, resp. on X min un off X. Nevar taisīt 15/30. Aļikā var nopirkt plates relejus ar 5v barošanu pa kādiem 2-4 eur. Arī ar tādu var sabīdīt. Ja ir skaidri zināms, ka simetrisks on/off režīms neder, tad jāmeklē cits modelis, kuram ir atbilstoša funkcija. Man pakešnieks patika, ja tad var kompakti un smuki ielikt pēc loģikas elektroapgādes skapītī.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Reno (82.196.179.---)
Datums: 29/11/2018 12:54

Putas ir putas un dūņveidīga zampa ir zampa. Tos jau varu atšķirt. Bilde, kā manā gadījumā tā skāde izskatās, ceru, ka būs vakarā.

Brūnas putas tiešām veidojas piektajā (stipri burbuļojošajā ) sekcijā. Un tās tur peld pa virsu. OK.

Bet vidējā sekcijā, kur jābūt visdzidrākajam ūdenim, nav kur putām rasties. Tur burbuļi nāk tikai no sietiņa, kas atrodas pāris cm no ūdens virsmas. Ja tās homogēnās dūņas guļ apakšā, kas liek tām uzpeldēt vidussekcijā? Pārāk daudz gaisa 5 sekcijā? Tā esot apakšā saistīta ar 6 sekciju....

Labi, jānopērk sev arī tāds DIN taimeris un jāpāriet atpakaļ uz 15/15 režīmu.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Reno (212.3.194.---)
Datums: 30/11/2018 09:37

Te šorīta bildes:

[foto.inbox.lv]

Dīvaina lieta - pa nakti skalojās atdzelžotājs. Vakar zampa bija daudz vairāk nekā šorīt. Tāpēc tikai ar mietu to samaisīju un ceru, ka šī nogulsnēsies pati. Vakarā redzēs.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 30/11/2018 10:53

Super, uzreizi cita bilde, savadāk zampa galīgi neko nepaskaidro.

Šādu parādību savā sistēmā neesmu novērojis, bet labā ziņa ir tāda, ka man šķiet esmu atradis pareizos atslēgvārdus pēc kuriem šķetināt šo jautājumu.

Problēma saucas bulking sludge vai arī floating sludge, kas rodas no poor settling characteristic, kam savukārt ir vēl vairāki iemesli.

Šeit atradu diezgan sakarīgi izstāsītu aprakstu:
[www.wastewatersystem.net]

Ja ņem vērā šo:
"Unfortunately there is not much you can do when it comes to this but generally the approach to tackle this issue is by adjusting to increase the sludge take off rate (desludging rate) and also decreasing the incoming wastewater flow to the aeration pond."

Tad vispārējais ieteikums būtu biežāk atsūknēt dūņas vai pat pilnībā tās nomainīt?

Es izdarītu vēl pāris lietas kas nav sarežģīti un paskatīties kā lietas mainās:
1) kad kompresors kādu laiku strādā pasmel stikla burkā no tās pusmēneša aerācijas kameras brūno un pēc 15 minūtēm apskati kas sanācis. Vajadzētu nosēsties un tad piemet cik tev ir dūņu koncentrācija 50-60% ir optimāli, vairāk vai mazāk sliktāk, plus apskati to pasākumu no šāda skatījuma: [web.deu.edu.tr]
2) pamaini kompresoru uz 15/15 uz pārīti dienām,
3) ja iespējams kaut kā novākt to dzeramā ūdens sistēmas filtru skalošanas rezultātu kaut kur citur, ticu ka tas nav tik viegli, bet varbūt kaut kā var.
4) pasērfot pēc tiem atslēgvārdiem vēl pa netu un smelties zināšanas bioloģijā :) Mūžiglītības vārdā.

Nu pēc šiem 3 punktiem jau būtu kaut kāda pirmā skaidrība kurā virzienā rakt.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 30/11/2018 11:10

Te vēl viens ļoti koncentrēts problēmu saraksts no kurām uz teiv attiecas tikai pirmā daļa:
"Rising Sludge (Denitrification)..."
[web.deu.edu.tr]

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Kludzins (80.233.152.---)
Datums: 30/11/2018 14:51

> 3) ja iespējams kaut kā novākt to dzeramā
> ūdens sistēmas filtru skalošanas rezultātu
> kaut kur citur, ticu ka tas nav tik viegli, bet
> varbūt kaut kā var.


šis atkrīt, jo man iet atsevišķi un tāpat tas plācenis rodas...

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: binary (90.139.221.---)
Datums: 30/11/2018 22:09

Reno Wrote:
-------------------------------------------------------
> Parasti tas notiek filtru skalošanās reizēs,
> kad apmēram 200L ūdens tiek ietecināti
> bundulī, līmenis paceļas un zampa tiek ar
> straumīti izskalota no bunduļa ārā.

Man savulaik august.lv rakstīja, ka AT8 iekārtai max pieplūdums vienai stundai ir 230L. Man būtu neomulīgi 7 minūtēs tos 200L gāzt bundulī.

Citā tēmā kaut kad tika spriests, ka filtru reģenerācijai tomēr vajadzētu atsevišķu infiltrāciju.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: J (87.226.26.---)
Datums: 01/12/2018 10:04

binary Wrote:
-------------------------------------------------------
> Reno Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Parasti tas notiek filtru skalošanās reizēs,
> > kad apmēram 200L ūdens tiek ietecināti
> > bundulī, līmenis paceļas un zampa tiek ar
> > straumīti izskalota no bunduļa ārā.
>
> Man savulaik august.lv rakstīja, ka AT8 iekārtai
> max pieplūdums vienai stundai ir 230L. Man būtu
> neomulīgi 7 minūtēs tos 200L gāzt bundulī.
>
> Citā tēmā kaut kad tika spriests, ka filtru
> reģenerācijai tomēr vajadzētu atsevišķu
> infiltrāciju.

Tad jau vannai ar vajag atsevišķu - tur kādi 300L iztek :)

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Kludzins (80.233.152.---)
Datums: 28/02/2019 09:04

Kludzins Wrote:
-------------------------------------------------------
> > 3) ja iespējams kaut kā novākt to dzeramā
> > ūdens sistēmas filtru skalošanas rezultātu
> > kaut kur citur, ticu ka tas nav tik viegli, bet
> > varbūt kaut kā var.
>
>
> šis atkrīt, jo man iet atsevišķi un tāpat tas
> plācenis rodas...


Paturpinot tēmu par to plāceni.
August atbrauca uz apkopi. Izmērija sābekli un PH. Viss normas robežās. Secināja, ka dūņas palikušas tādas rupji graudainas nevis smalkas.
Galu galā par cik mērījumi bija normas robežās tad August par saviem līdzekļiem veica dūņu nomaiņu.
Arī viņi paši vēl netiek skaidrībā kāpēc tas plācenis rodas un aug. Teorētiski viss strādā un smakas nav.

Ps. Piebildē vēl teica, ka tas plācenis ir labs mēslojums košaugiem. Bet nu smelt katru nedēļu nost īsti negribās :D

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Reno (82.196.179.---)
Datums: 28/02/2019 12:01

Nu paturpinam, lai būtu interesanti fakti, ko pārdomāt.

Pirms divām nedēļām sestdienā nosmeļu plāceni un redzu, ka dūņas vidējā sekcijā miera stāvoklī ir ap 15cm no ūdens visrsmas. Viss konuss pilns ar dūņām. Atcerējos kā apkopi veica August meistars, ņemu sūkni, nolaidu to piektās (pusmēness) sekcijas dibenā un izsūcu kādus 60-70cm zampas no 5 un 6 sekcijas (tās ir savienotas apakšā kopā). Pielēju svaigu ūdeni, viss pa smuko.
Visu nedēļu monitorēju vai plācenis parādīsies, gan rītā, gan vakarā katru dienu. Plāceņa nebija līdz svētdienas rītam. Filtri skalojās kā parasts katru otro nakti. Tā nu pagājušajā svētdienā atkārtoju šo procedūru. Trīs dienas pa smuko. Bet vakar vakarā atkal jau pāris "bumbas" peld pa virsu vidussekcijā.

Vai nu es baigi ekoloģiskās substances pludinu bundulī vai nu kas, bet ir sajūta, ka tās dūņas baigi ātri vairojas. Varbūt ir vēl kāds iemesls to uzpeldēšanai (kādas ķīmiskas reakcijas), bet nu jā - tā vien liekas, ka ik pārnedēļas pašam ir jātaisa "apkope" ar dūņu nosūkšanu.

Vai arī, kā teiktu Vinnijs Pūks - mums ir darīšana ar nepareizajām dūņām. Ar tām nekad neko nevar zināt.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: aigarello (62.85.41.---)
Datums: 28/02/2019 13:18

Attiecībā uz filtu skalošanas rezultātā palielināto ūdens daudzumu, iespējams būtu lietderīgi to (200-300 litri ) uzkrāt kādā attiecīga tilpuma mucā , un uz pašteci caur samazinātu šķērsgriezumu ielaist kanalizācijā diennakts garumā . Tad nebūtu šādas krasas šķidruma līmeņa paaugstināšanās ar attiecīgām sekām.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Reno (82.196.179.---)
Datums: 28/02/2019 13:29

Doma jau laba, Tas pavelk uz jau apspriesto variantu ar atsevišķu kanalizācijas izvadu un infiltrāciju filtra ūdeņiem.

Bet - ja tas plācenis nepeldētu tiešā izplūdes tuvumā centrālajā sekcijā, tad arī (manā gadījumā) dūņas netiktu ārā no bunduļa infiltrācijas grodā. Pēc August specenes AT8 iekārtai ir jābūt spējīgai uzņemt 200L vienā nolaidienā. Skaidrs, ka pēc tam ir pāris stundas jābūt pauzei. Un, ja filtri skalojas 1:00 naktī, tad tāda pauze ir līdz brīdim, kad saime ceļas augšā.

Jautājums, uz kuru nav atbilde, ir - kas liek dūņām uzpeldēt sekcijā, kur ūdens ir vismierīgākais un tur tām būtu jānosēžas dibenā, lai augšpusē esošais dzidrais ūdens varētu mierīgi no bunduļa iztecēt infiltrācijā?

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Katls (87.246.149.---)
Datums: 28/02/2019 19:36

Loģiski domājot, uzpeldēt liek gāzes izdalīšanās. Tālāk domājot , vai nu gāze iekš organismiem vai gāze starp organismiem.ja pamaisot grimst, tad gāze starp organismiem. Iespējams veidojas saķepums... Siltā laikā gāzes izdalās straujāk.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: v_t (95.68.9.---)
Datums: 28/02/2019 20:56

adrijas jūrā, piemēram, ir baigi viegli peldēt un niršana sagādā zināmas grūtības - ūdens stipri sāļš, blīvs. spiež cilvēka rumpi uz augšu.
ja filtru reģenerē ar sāli, tad domājams, ka te darbojas tas pats princips.

Re: Kanalizācija(Bioloģiskā)
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 28/02/2019 21:35

Nu bet dūņu koncentrāciju tu taču vari noteikt? Jāsāk ar to.

Pašreizējā: 6 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **        **        **        **  **    ** 
 ***   **        **        **        **  ***   ** 
 ****  **        **        **        **  ****  ** 
 ** ** **        **        **        **  ** ** ** 
 **  ****  **    **  **    **  **    **  **  **** 
 **   ***  **    **  **    **  **    **  **   *** 
 **    **   ******    ******    ******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727