UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5
Siltumsūkņa izmaksas
Autors: xxxx (212.93.97.---)
Datums: 27/10/2006 02:54

Zinu, ka domājot par siltumsūkni galvenais bija jautājums, cik tad viņš apēd elektrību. ja kādam tas šķiet saistoši varu dalīties un turpināt dalīties visu sezonu par patērētajiem LVL vidēji mēneša 1 dienai.

Aicinu pievienoties arī citus SS lietotājus.

- Māja 215 kv.m. 3 cilvēku ģimene, T3 elektro tarifs
- Siltās grīdas abos stāvos, uzstādītā tempr. 21 C
- darbojas ventilācija ar rekuperatoru 24 h
- SS zviedru/igauņu
- Siltais ūdens - 200 l elektro boileris

no 10.10.2006. līdz 26.10.2006. /šodienai/ vidējais elektrības patēriņš dienā 0,83 LVL.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: gribumaju (217.199.120.---)
Datums: 27/10/2006 05:10

Un ka ir ar siltajam gridam abos stavos?
Vai SS ir tikai siltumam un udens paterinam 100% el. boileris?

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: xxxx (212.93.97.---)
Datums: 27/10/2006 05:53

siltajās grīdās ir silts ūdens, kuru silda SS....:-) Boileri SS uzsilda līdz apm. 25C, pārējo elektrība pa tiešo.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: aaa (87.110.62.---)
Datums: 27/10/2006 06:41

Vēl jau silts :)

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 27/10/2006 16:21

XXX
Dīvains Tev tas SS.... Man gan arī ūdeni boilerī silda SS. Lidz 59 grādiem. ja vajag vairāk (ir tāda lieta - reizi mēnesī uzkarsē pāri par 60 grādiem automātiski) tad ieslēdzas uz kādām 20 min elektriskais sildītājs...
Bet citādi par izmaksām +/- aptuveni tādas pašas par pilnīgi visu elektrības patēriņu arī 3 cilvēku ģimenei. Pārrēķinot uz mēneša izmaksām, jo neesmu nekad rēķinājusi vienai dienai. Man gan uzstādītā temperatūra 19, jo ar 21 ir šausmīgi karsti! Arī siltās grīdas 2 stāvos.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: Buss (195.160.171.---)
Datums: 27/10/2006 16:37

To xxxx

Interesanti - vai tev uz SS uzlikts atsevišķs skaitītājs, ka tik precīzi vari izrēķināt ?!!!?!?

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: Pow (62.85.110.---)
Datums: 27/10/2006 20:36

> Boileri SS uzsilda līdz apm. 25C, pārējo elektrība pa tiešo.

Tu to 100% zini? Tad jau griidas arii nevar vairaak par 25C uzsildiit?
Ja taa, tad laikam tas ir ljoti vecs SS modelis ar neefektiivu kompresoru. Muusdieniigs kompresors var uzsildiit uudeni liidz 50C un pat vairaak.

> no 10.10.2006. līdz 26.10.2006. /šodienai/ vidējais elektrības patēriņš dienā 0,83 LVL.

Taatadm meeriijumam nav pilniigi nekaadaas noziimes. Periodam vajadzeetu buut vismaz gadu.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: xxxx (212.93.97.---)
Datums: 28/10/2006 06:02

ka tik uzbraukt.... es neuzsāku šo visu lai lielītos vai reklamētu

Es jau teicu, ka labprāt padalīšos šajā sadaļā visu sezonu, jo gribu salīdzināt arī ar citiem lietotājiem.

Buss: Es jau rakstīju, ka man nav atsevišķa mērījuma, bet par to domāju - uzlikt atsevišķu skaitītāju tikai uz SS.

IneseX: mans arī uzsilda grīdās cik vajag, bet ir uzlikts ierobežojums, nesildīt vairāk par 43. Ūdeni silda ar atpakaļgaitas ūdeni no grīdām... kapēc nezinu... man ir šis sūknis - "[www.octopusenergi.pl];

Pow: kapēc vajadzētu mērīt visu gadu, ja vasarā SS nedarbina?

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 30/10/2006 16:37

xxxx
man viņē ne tikai grīdās silada, cik vajag, bet arī ūdeni boilerī. Tu teici, ka Tev to silda elekrība. Tāpēc arī brīnos.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 30/10/2006 18:32

> man ir šis sūknis - "[www.octopusenergi.pl];

nu tad varēji uzreiz teikt, ka tas ir gaisa siltumsūknis. Acīmredzot ir grūti ūdeni uzsildīt ar gaisu līdz 50C. Nezinu, neesmu pētījis gaisa siltumsūkņus.

> kapēc vajadzētu mērīt visu gadu, ja vasarā SS nedarbina?

Nu labi, varbūt ne visu gadu, bet vismaz visu ziemu. Vasarā arī nodarbina SS - ūdens sildīšanai. Labāk būtu uzrādīt cik kWh elektrības tika patērētas katru mēnesi gada garumā.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: mar05 (159.148.191.---)
Datums: 30/10/2006 20:19

parunasim ar par +/-
viens no "-" ir kad nav jegas slēgt pa dienu uz ekonomisko režīmu jo ar SS nevar strauji uzsildīt mājā t* ???
Kā ir ar zemi kur ieraktas trubas, zeme papildus tiek atdzesēta, vai tur kaut kas vēl aug???
Un arī par to kas var atrasties virsū trubām citi saka ka pat bruģis nevar būt, citi ka tam nav nozīmes???

To xxxx:
Kā ir ar to brīnumu vai ar tādu vienu tev pietiek uz māju,tas jaliek dienvidu pusē,

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: xxxx (212.93.97.---)
Datums: 30/10/2006 22:21

to Pow

nepiekritīšu, ka man ir gaisa siltumsūknis. Gaisa aparāti to dara ar ventilatoriem u.tml.

Zemes siltumsūknis, kā es saprotu kompresorā dzenā freonam līdzīgu padarīšanu un zemes kontūrā ir kas tosolam līdzīgs, kas atiecīgi tiek sildīts zemes dzīlēs un dzesē freonu, kurš atdzisis ne pa jokam.

Manā versijā kompresorā freona vietā ir propāna gāze, kura tiek atdzesēta līdz par -43 grādiem. Šī pati gāze tiek aizdzīta uz radiatoru, kurš stāv apt. 15 m no mājas un atpakaļgaitā vēl 60 metrus zemes kontūrā. Tāpēc pareizi būtu teikt, ka tas nevis ņem siltumu no zemes, bet atdod aukstumu caur radiatoru un zemes kontūru.... un tāpēc arī pie mīnus piem. 20 gr. vēl ir iespēja atdot aukstumu aukstumam... :-)

Man virs kontūras ir bruģis... Priekšā pirmā sezona. Ja būs interese par šo sadaļu, ielikšū rādījumus arī par citiem mēnešiem. Man jau arī to visu gribās ļoti zināt.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 31/10/2006 00:11

Nu labi, sauc kā gribi, bet tas radiators atrodas ārā gaisā, nevis zemē.
Jā, pareizi saprati, kā darbojas zemes siltumsūknis. Kompresors Tavam siltumsūknim ir +- tāds pats, kā jebkuram zemes siltumsūknim. Atšķirība ir, ka āra radiators Tev atrodas virs zemes. Tāpēc es to nosaucu par gaisa siltumsūkni. Varbūt tas nav tehniski pareizs nosaukums.
Auksumu nekur nevar atdot. Var tikai nodot siltumu citam materiālam/vielai.

Pie -20 grādiem ārā, Tev _labākajā_ (uzsveru) gadījumā siltumnesējs tiks uzsildīts līdz -20 grādiem. Jābūt tīri ūberīgam kopresoram, lai vēl no tā paņemtu pāris grādus un dotu tālāk atpakaļ, teiksim, -25. Pie tam (būtisks moments!), kopresora siltuma jauda pie -25 grādiem būs vismaz 2x mazāka, kā pie 0. Tas, protams, ir jāņem vērā izvēloties siltumsūkni un rēķinot vajadzīgo jaudu.

Ja interesē, vari šeit paskatīties mūsdienīga siltumsūkņa kompresora tehniskos datus:
[www.ecopeland.com]
(tāds, ja pareizi atceros, ir siltumsūknim Thermia Diplomat 16).
Salīdzinoši, šim kompresoram siltuma jauda ir 20kW, pie ieejas jaudas 3.5kW un siltumnesēja temperatūras 0, bet ja siltumnesēja temperatūra ir -20, tad siltuma jauda ir tikai 10kW (patērētā jauda 2.8kW), tātad visdrīzāk vajadzēs TENu palīdzību.

Es protams, nesaku, ka Tavs siltumsūknis nekam neder, bet uzskatu, ka zemes siltumsūknis viennozīmīgi ir labāks, jo temperatūra aukstajam kontūram būs lielāka, kā āra temperatūra.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 31/10/2006 05:06

Nu ko man ilgi bija tikai konturs ierakts pagalmā, tad pagājušājā piekdienā tika uzstādīts viens no jaunākajiem Thermia izgudrojumiem: Thermia Diplomat Optimum 12. Jāsaka ka patreiz esmu apmierināts ar šīs iekārtas darbību. Varēšu ielikt precīzus rādītājus par siltumsūkņa patēriņu ja vēlaties,tikai uz decembri novembra beigām.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: xxxx (212.93.97.---)
Datums: 31/10/2006 20:03

kvazi -

ar ko hermia Diplomat Optimum 12 apmierina un iepriecina?

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: jurnieks (---.hbl.lv)
Datums: 31/10/2006 21:08

Sveiki viesiem SS īpašniekiem. Komentāriem sekoju ilgāku laiku, bet līdz šim no komentāriem neesmu galīgu atbildi saņēmis par SS, vai SS ir OK? Jo pats plānoju arī likt SS, bet nevar saprast, kurš ir labāks. Katram ir ir savi plusi un mīnusi. Man ir interesants piedāvājums no Latcomfort par SS ar lietderības koef.-5,6. Vai kādam ir info par šī uzņēmuma piedāvātiem SS?

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 31/10/2006 23:08

Jurnieks, lietderības koeficientam ir jēga, ja pasaka kāda ir ienākoša temperatūra siltumnesējā un kāda ir temperatūra līdz kādai tiek uzsildīts ūdens. Parasti to rēķina pie 0/35 un 0/50. Vēl ir svarīgi pateikt vai rēķinot ieejas jaudu tiek ņemta vārā arī cirkulācijas sūkņu jauda. Tavā gadījumā tas ir acīmredzami - cirkulācijas sūkņi nav rēķināti un COP ir pie 0/35.
Cirkulācijas sūkņu jaudu gan ir derīgi rēķināt. Skaidri zinu, ka Thermia to rēķina, pie tam abiem cirkulācijas sūkņiem ir 3 darba režīmi, bet viņi rēķina maksimālo jaudu.
Salīdzinoši manam aparātam Thermia Diplomat TWS 16.
Kopresora dati: [www.ecopeland.com]
Pie 0/35 kopresora patērētā jauda ir (4.09 + 3.47) / 2 = 3.78 kW, atdotā siltuma jauda ir (20.10 + 18.80) / 2 = 19.45 kW. Ja mēs tagad rēķinam COP, tad tas sanāk 19.45 / 3.78 = 5.15. Bet ja ieejas jaudai pierēķinam cirkulācijas sūkņus, kas ir attiecīgi 400W un 205W, tad COP sanāk 19.45 / (3.78 + 0.205 + 0.4) = 4.44.

Tas sakrīt ar uzrādīto COP tehniskajā dokumentācijā. Vēl moments - mazākiem kompresoriem parasti ir nedaudz labāka efektivitāte. Apskatītais gadījums ir salīdzinoši jaudīgs siltumsūknis.

Jaunajiem Optimum siltumsūkņiem laikam ir beidzot uzlikti efektīvāki cirkulācijas sūkņi. Es pats arī kādu laiku domāju vai pašam nenomainīt siltā ūdens cirkulācijas sūkni pret normālu A klases sūknīti, jo šis tak darbojas visu laiku (kamēr āra temperatūra ir lielāka par heat stop) un ēd elektrību, manā gadījumā 0.2kW.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: kvazi (81.198.173.---)
Datums: 01/11/2006 04:39

Nu ko Pow man tev pavērsies daudz jautājumi, kā arī koments.

Jā jaunajam optimumam ir cirkulācijas sūknīši modernāki. Tie paši wilo tikai elektroniskie .. nestados priekšā tikai kā viņus regulēt vai arī viņi paši regulējas automātiski. Parastajam sūknim ir skaidrs.

Man ir radiatori un silta grida. Darbinot siltumsukni darbojas cirkulācijas sūknis. Jautājums vai siltajām grīdām ir nepieciešams papildus cirkulācijas sūknis vai arī bez tā var iztikt un SS cirk suknis spes visur izdzīt?

Otra lieta kas optimumam ir efektivaka ir udens uzsildīšana cik noprotu .. ka ir daba nezinu. Neesmu vēl kārtīgi to sūknīti izpētijis. tikai curve izmainit iemacijos :P

cik tu nostadijis esi lielu heat stop? curve??? man pie curve 40 kaut ka pa karstu bija baigi nometu uz 35 atkalpa vesu ... ir kads optimalais???

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: Pow (159.148.161.---)
Datums: 01/11/2006 20:13

kvazi, arī elektroniskajiem sūkņiem ir jābūt kādām 3 jaudas pakāpēm regulējamām. Es nopirku Grundfos Alpha Pro karstā ūdens cirkulācijai un tam ir 3 pakāpes, plus vēl night mode, ja pareizi atceros. Visekonomiskākajā režīmā viņš man tērē 7W (viņam ir elektronisks indikators, kas rāda cik W tiek tērēti). Skatījos Wilo katalogu, viņi arī piedāvā aptuveni to pašu. Tātad, ja tu noņemtu Diplomat paneli un apskatītu sūkni, iespējams, ka tur arī būtu slēdzītis ar ko regulē jaudu.

Siltumsūknī iekšā ir 2 cirkulācijas sūkņi - viens jaudīgāks tosola cirkulācijai (par tā efektivitāti es īpaši nesatraucos, jo tas tiek ieslēgts tikai, kad darbojas kompresors), otrs mazāk jaudīgs grīdu ūdens cirkulācijai (tas darbojas praktiski visu laiku, ja vien nav heat stop).

Es īsti nezinu kāds ir slēgums, ja ir radiatori plus siltās grīdas. Man ir tikai siltās grīdas un karstā ūdens cirkulācija dvieļu žāvētājiem no boilera. Tam es pirku atsevišķu sūkni.

Man curve ir uz 30C un heat stop uz 17C. 40C curve laikam ir domāta radiatoriem, tātad tev jāņem kaut kas pa vidu :) Es radiatorus neliku tieši tāpēc, ka zināju, ka būs čakarēšanās un nav īpaši ekonomiski arī.

Re: Siltumsūkņa izmaksas
Autors: freija (---.triatel.lv)
Datums: 07/11/2006 06:09

Es shobriid arii apsveru iespeeju savaa maajaa ieriikot siltumsuukni, un saaku domaat - a prieksh kam vispaar siltumsuuknim trubas jaarok zemee, ja no zemes riktiigaa ziemaa knapi kaadu siltumu iespeejams izdabuut?

Man nesen ienaaca praataa doma - kaapeec taas trubas nevareetu izvilkt pa siltu istabu? Piemeeram, man blakus tai telpai kur staavees siltumsuuknis, ir apmeeram 3 m2 telpa, kurai shobriid nav veel izdomaats iists pielietojums. Tad nu es taa iedomaajos, ka vareetu tajaa telpaa salikt radiatorus vai siltaas griidas, lai tur ir riktiigi silts, un savilkt pilnu telpu ar taam trubaam. Iznaak, ka siltumsuuknis pats sevi silda. Buutu tur lielaaks siltums nekaa zemee, trubas aatraak un vairaak sasiltu un, manupraat, tad vinjas arii nevajadzeetu tik garas kaa tad ja rok zemee. Un, taa kaa vairaak sasilst, tad arii riktiigaa aukstumaa elektriiba vairaak neteereesies.

Vai tas ir iespeejams? Apskaidrojiet mani, viedie cilveeki :)

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********        **        **  **    **  ********  
 **    **        **        **  **   **   **     ** 
     **          **        **  **  **    **     ** 
    **           **        **  *****     ********  
   **      **    **  **    **  **  **    **     ** 
   **      **    **  **    **  **   **   **     ** 
   **       ******    ******   **    **  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727