UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 04/11/2010 16:54

aaa
manuprāt tas boileris tev pie vainas ;)

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: LaurisV (---.i-net.lv)
Datums: 04/11/2010 18:29

Atceros aaaa teikto par to, cik ļoti neekonomiski ir lietot recirkulāciju, lai trubās visu laiku būtu siltais ūdens. Joka pēc vasarā uztaisīju eksperimentu, vienu mēnesi atslēdzot recirkulāciju. Teikšu tā: starpība rēķinā 1-1.5Ls neatsver to tizlo gaidīšanu, kad beidzot atnāks siltais ūdens (: Un piedevām, kad ir palaista apkure, teorētiski nav starpības pat 1Ls, jo cirkulējošais ūdens silda māju.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: Rx (87.110.192.---)
Datums: 04/11/2010 19:23

Nevar būt rēķinā starpība 1-1,5 Ls. Ja jauda sūkni 30w, tad patērētā jauda mēnesī ir: 0.03kw reiz 24stundas reiz 31 diena ir 22,32kW. Jāmaksā par sūkņa darbu 22.32kw reiz 0.07Ls ir 1,56Ls. Kur paliek jauda, kas silda caurules?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: LaurisV (---.i-net.lv)
Datums: 04/11/2010 19:38

Nezinu cirkulācijas sūkņa jaudu, bet varbūt aizmirsu pateikt, ka pa nakti no pusnakts līdz 6 rītā cirkulācijas sūknis nestrādā. Uz SS stāv skaitītājs, tādēļ stāstu faktu, neko neizdomāju.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: aaaa (78.84.190.---)
Datums: 04/11/2010 19:40

Viss atkarīgs tikai un vienīgi no tā, kā nosiltinātas karstā ūdens caurules visā cirkulācijas lokā. Manā gadījumā tika nolaista laža un betona grīdā ieliktā cauruļu siltumizolācija izrādījās pārāk mīksta, kā rezultātā tā tika pamatīgi saspiesta un savas funkcijas pilda slikti vai ļoti slikti. Katrs gadījums individuāls, pieņemu, ka, ideāli nosiltinātām caurulēm varbūt arī zudumi nav tik lieli, bet nu to, ka starpība ir 1.5 Ls nekad neticēšu. Jau pašam boilerim, kas ir rūpnieciski ļoti labi nosiltināts zudumi ir krietni lielāki. Kur nu vēl cirkulācija uz virtuvi un 3 vannasistabām mēneša garumā? Man vēl turpgaita un atpakaļgaita katra pievienota pie atsevišķa kolektora, kas ir metāla ar daudziem krāniem un līdz ar to savas formas un dažādo traucēkļu dēļ gandrīz nenosiltināms.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: LaurisV (---.i-net.lv)
Datums: 04/11/2010 20:54

Protams, nekas nav absolūts- un absolūto starpību neviens neuzzinās, jo:
Mainās āra gaisa t, mainās SS efektivitāte. Siltais ūdens netiek patērēts katru mēnesi vienādi. Mainās telpu t, tātad arī zudumi uz cirkulāciju mainās. Citiem vārdiem, mainīgo ir pārāk daudz, lai varētu pilnīgi korekti salīdzināt.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (---.cust.tele2.lv)
Datums: 07/11/2010 12:46

Vakar vakarā raustījas elektrība Jelgavas rajona Ozolniekos. Lampas uz 0.5 s izslēdzās un pēc tam ieslēdzās, LCD tv strādāja bez pārrāvuma, bet gaisa ss gan nošņācās un apstājās. Tā šņākoņa parasti ir kad šis ir defrost un kad atver kādu vārstu un palaiž gāzi uz iekšējo bloku. Nu neko nošņācās un neko vairs nedara. Izrubiju ārā pēc dažām min atpakaļ un šis atkal strādā.
Kā šādu raustīšanos uzņem zemes ss kompresors? Ja fāžu aizsardzība nav,tad varētu būt kaut kādi triki. Ja ir fāžu aizsardzība tad ir pauze ~ 1 - 2 s un šis atkal ieslēdzas.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (---.cust.tele2.lv)
Datums: 01/01/2011 10:52

Elektrības rēķins par decembri 650kw. 140 m2, 21 grāds, radiatori.
No tā sadzīves lietas (el. boilers, t.kanna,pečka,lampas,datori) patērē 160-200kw.
Cik grādi jums no zemes nāk? Man ir freeze protection sensor, kas piekabināts kaut kur pie siltummaiņa un šis staigā no -1.5 līdz +2.7. No tā var secināt, ka iekšā vēl nāk kaut kādi +3 un ārā dzen -1.5. Kad pastrādā kādu laiku tad ir -1 + 2.5.
Apkures end point pie -20 ir 32 grādi. Tagad pie 0, šis laikam +27 tur atpakaļgaitā. Kad bija -10, tad laikam kaut kas ap 29.5 vai 30.

Un cik ilgā laikā var dabūt ārā gaisu no zemes kolektora? Man šis kā izslēdz sūkni, tā var dzirdēt kā nočalo glikols virzienā uz izplešanās trauku. Aizvakar uzliku jaunu atgaisotāju, tikai vai šis tur kaut ko atgaiso vai nē - hz. No sūkņa ar bišku iznāca gaiss, kad atskrūvēju skrūvi.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (---.opera-mini.net)
Datums: 13/01/2011 22:25

Kādu materiālu izmantot starp grīdu un ss, lai slāpētu vibrāciju?
Un kur to nopirkt?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: MW (---.gov.lv)
Datums: 31/01/2011 13:45

Par fāžu aizsardzību. Vakar pirmo reizi laidu vaļā savu salikto ss, likās baigais troksnis, tikai vakarā ieskatoties kompresora instrukcijā sapratu, ka kompresors var griezties nepareizā virzienā, un to var konstatēt tikai pēc gāzes spiediena, izrādījās tā arī ir, apmainīju vienu fāzi un uzreiz būtiski klusāks (kad greizās pretējā virzienā gāzes spiediens bija nemainīgs ieplūdē un izplūdē). No tā secināju, ka mainoties fāzēm, piemēram pēc atslēguma, ss slēgsies iekšā, bet būs lielāks troksnis, siltuma ražošana nenotiks, tas nav kaitīgs softstarterim, kas notiks ja netiek laicīgi konstatēts, Emerson kompresoram ir iebūvēta temperatūras aizsardzība, kā arī uzaugs gāzes spiediens, kas atslēgs ss, tad jāiet un jāmeklē problēma. Cik es pētīju fāžu aizsardzību, tad aizsardzība izpaužās neļaujot ieslēgt motoru, bet nevis automātiski pārslēdz fāzes pareizā secībā.

Es pirmo mēnesi pēc meistaru pildīšanas, katru dienu ielēju 2-3l, likās ka ir caura caurule, pēc atkaŗtotas atgaisošanas ar lielāku sūkni, sūknējot caur mucu, līmenis stāv!

Mans ss balstās uz grīdas ar visu virsmu, starp grīdu un ss ieliku isolgomma gumijas plāksni, ieliku arī amortizatorus vibrācijas slāpēšanai tehnobalt SIA

[www.draugiem.lv]




Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (---.profinet.sk)
Datums: 01/02/2011 20:23

Fazu aizsardzibas automatam ir releju grupa, kas pie pareizas secibas tur kontaktu saslegtu, ja izmainas seciba, tad atsledz kontaktu. To releju, tad var ieslegt kopeja automatika, piem., kompresora palaideja vadibas signalu izlaiz caur so releju.
Cik m konturs un cik resna truba
Cik kopa pieleji
Cik izmaksaja savs ss un ka tere shpani

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: JanisJanisJanis (95.68.83.---)
Datums: 01/02/2011 22:45

Vajadzētu sadomāt vienu "patiesības" mēnesi ar tiem Jūsu SS. Ierosinu uzlikt kādā objektā Wattson (http://www.energodata.lv/lv/sections/wattson-no-diykyoto) un palaist on-line publiski internetā. Papildus jāliek temp devējs telpā. Tad mēs visi varētu pārliecināties par tiem patēriņiem! Ir kāds brīvprātīgais?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: LaurisV (91.193.65.---)
Datums: 02/02/2011 08:16

Vai tas vatsons darbojas ar trīs fāzēm??? Vismaz man nav vietas, kur būtu pieejams kabelis starp skaitītāju un drošinātājiem, viss ir zem apmetuma, zem zemes vai dziļi drošinātāju kastē, tā ka pievienot kaut ko nedemontējot nav iespējams.
Tā ka nē, paldies.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: nokijs (78.84.162.---)
Datums: 02/02/2011 09:22

JanisJanisJanis

Es tev bez Vatsoniem varu pateikt cik man konkrētā mēnesī notērē SS.
Bez tam liekot pie skaitītāja tu nolasīsi visu ēku nevis tieši siltumsūkni.
Man stāv digitālais skaitītājs tieši siltumsūknim, līdz ar to es nolasu tieši cik man iztērē apkurei un ūdens sagatavošanai. Un komplektā ar visiem sūkņiem.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: MW (---.gov.lv)
Datums: 02/02/2011 12:51

Jāni, dod šurp savu Šerloku, lai būtu.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: JanisJanis to MW (195.62.129.---)
Datums: 03/02/2011 12:01

MW!

Wattsons un Holmes iegādājams šeit:
[www.energodata.lv]

Wattsonu jaunā partija ienāks mēneša vidū. Šobrīd ir divi Current Cost.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: dzincha (---.cust.tele2.lv)
Datums: 27/02/2011 19:55

Nu ko laikam lielais sals ir cauri.
SS šo laiku ir izturējis bez teniem, jo tādu nav. Strādāja gan cītīgi: 15 min un 15 pauze.
Parasti kādas 12 un 30 pauze.
Pēdējās 2 nedēļās nedēļas kopējais patēriņš 200 kw. T ap 21. Platība 140m2.
Apkures patēriņš varētu būt kādi 160kw/ned aukstajā periodā, jo el. boilers, pečka, utt ar rij.
Pēc freeze protection sensora skatoties zemākā t ir -3.5 un augstākā 0.9. Tipa 0.9 no zemes un -3.5 ārā. Bet kad bija dubaks tad uzkāpa tikai līdz 0.5.
Un vai jums arī ir tā kad beidz darboties zemes cirkulācijas sūknis, tad ir tāda kā ūdens čaloņa uz sekundi? Atgaisotājs visu laiku stāv vaļā, kaut ko jau arī atgaiso.
Spiediens bez papildināšanas ir nokrities uz 1.2 bar no 1.8 sākumā.

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: DsKs (84.237.184.---)
Datums: 27/02/2011 20:09

dzincha,tie 160kw noeesti uz sukna rekina?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: nnn (87.110.101.---)
Datums: 27/02/2011 20:12

Nu cik tad tas kop ir.? Kā pašam liekas?Vai ir vairāk par 4?. Tā, laikam, tā kritērija robeža?

Re: Zemes siltumsūknis
Autors: šarlaks (87.110.101.---)
Datums: 27/02/2011 20:18

nelasīju, bet apsveicu jāni jāni jāni jāni, ka izdevās kādam kautko pārdot. Stulbi jau tie cilvēki, ka nesaprot, ka kurināmā vietā, var pirkt visādas automātikas.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **   ******          **  **       
 **     **   **  **   **    **         **  **       
 **     **    ****    **               **  **       
 **     **     **     **   ****        **  **       
 **     **     **     **    **   **    **  **       
 **     **     **     **    **   **    **  **       
  *******      **      ******     ******   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727