UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: Varvara Zascjokina (81.198.228.---)
Datums: 14/03/2009 21:27

Vajadzigs Jusu padoms. Mana maja ir siltas gridas apkure ar udeni.Ir doma likt laminatu 150 m2 7 mm biezuma no kvikstepa firmas. Par apaksklaju tiek piedavats likt kartonu gofreto, citi iesaka korki 2 mm. varbut ir kadi citi labaki risinajumi vai jauni produkti?

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: Ambrosio (---.btv.lv)
Datums: 14/03/2009 21:36

Lamināts ir plānāks par vairogparketu, tātad arī sliktāks siltumizolators. Bet vismaz vairogparketam uz siltām grīdām korķa apakšklāju neiesaka likt, jo korķis ir labs siltumizolators - siltums slikti cauri ies. Tātad var nākties augstāku temperatūru dzīt grīdā, lai iziet cauri visiem slāņiem. Gofrētais papīrs drošāks. Protams atkrīt arī visādi putupolietilēna apakšklājumi.

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: aaaa (87.110.137.---)
Datums: 15/03/2009 08:05

Uz siltajām grīdām tikai gofrēto kartonu - no visiem tirgū esošajiem apakšklājiem tas ir ar mazāko siltumpretestību un reāli vienīgais, ko rekomendē arī Vācijā.
No paša pieredzes - kad viss ir uzlikts - neliec grīdaslīstes vismaz pāris mēnešus, jo gofrētais kartons tomēr laika gaitā saplacinās, līdz ar to var veidoties šķirbas starp laminātu un grīdaslīsti. Ļauj viņam nosēsties un tad tikai saliec grīdaslīstes.

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: IQ (87.249.71.---)
Datums: 15/03/2009 09:08

Labi padomi. Mas tas pats etaps ejams tagad. Veel gribeeju paprasiit jjuusu domas par taadu apaksslaani kaa korkis ar caurumiem palieliem. dzirdeeju par taadu, saka prieks siltajaam griidaam domats.

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: aaaa (87.110.137.---)
Datums: 15/03/2009 09:35

Korķis ir ļoti labs siltuma aizturētājs - ja tāds ir mērķis, tad uz priekšu. Reāli tas apakšklājs vajadzīgs tikai nelīdzenumu izlīdzināšanai - a ļa smilšu graudi, sīki prišiki utt. Tas par to skaņu ir fufels - tāpat, kad pa laminātu staigā - ir tā tizlā skaņa, liec ko apakšā nelikdams.

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: Varvara Zascjokina (81.198.228.---)
Datums: 15/03/2009 11:02

re ko es atradu no vacu padomiem.ja majas kuram ir ar udeni apsildmas siltas gridas un pa virsu ir estrihs 3-5 cm, tad liekot laminatu jaievero, ka apaksklajam un laminatam kopa siltuma pretestibai jabut maks. 0,15 m²K/W.
ka es saprotu, tad kartons gofretais vai korkis 2mm nav tie labakie varianti.
es saprotu, ka vislabak butu XPS max. 1,6 mm + ka tvaika izolacija kaut kas no ALU follijas ( >100 ) vai PE pleve. Vai pie mums tadas lietas ir noperkamas.


Verlegung auf Fußbodenheizung / Wärmedämmung
Verlegung auf Fußbodenheizung Da sowohl Laminat als auch Parkett ein guter Dämmstoff ist, sollte man eine Verlegung auf einer Fußbodenheizung gut überlegen.In keinem Fall wird ein ähnlich gutes Heizverhalten wie z.B. bei Fliesen erreicht. Dennoch ist die Verlegung prinzipiell möglich - man sollte jedoch auf folgenden Sachverhalt achten: Der gesamte Fußbodenaufbau (i.d.R. Dämmunterlage + Laminat/Parkett) sollte zusammen einen Wärmedurchlasswiderstand von 0,15 m²K/W nicht überschreiten. Je geringer dieser Wert, desto besser ist der Wirkungsgrad der Fußbodenheizung! Zur Ermittlung des Wertes ist der Wärmedurchlasswiderstand der verwendeten Dämmunterlage mit dem des Nutzbodens zu addieren (Parkett/Laminat)! Die Werte des Nutzbodens sind beim jeweiligen Hersteller zu erfragen, liegen jedoch bei einem 7 mm Laminat bei ca. 0,07m²K/W und bei einem 14 mm Parkett bei etwa 0,11m²K/W.

[www.baumarkt.de]

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: einārs (87.110.163.---)
Datums: 15/03/2009 11:24

nu ja ka lamināts nav tas labākais uz siltajām grīdām.kartons ir mēsls ko latvijā tikai iesūta,ātri saplok.viss labākais šajā gadījumā būtu papīrs ar uzbārstītām korķa skaidiņām,jo pārējie vēl vairāk aizturēs siltumu.tur jau iesaka,ka no sākuma labi padomāt pirms liek laminātu uz siltās grīdas.

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: aaaa (87.110.151.---)
Datums: 15/03/2009 14:11

Man ir lamināts 2-ās istabās uz siltajām ar kartonu gofrēto apakšā - pilnīgi nekāda vaina, istabās ir silts un grīdām smuki silda cauri. Es gan ņēmu pašu plānāko - 7mm laminātu. Es jau rakstīju, ka tas kartons saplok, bet ne pilnīgi, tāpēc grīdaslīstes labāk likt pēc pāris mēnešiem. Un pat ja tur tā 1mm šķirba vietām parādās - liela bēda.

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: Varvara Zascjokina (91.135.18.---)
Datums: 16/03/2009 09:01

To: aaaa
gofretie kartoni ari dazadi medz but?

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 16/03/2009 09:53

Nezinu, droši vien, ka mēdz būt dažādi, es tur neiedziļinājos - parketa centrā ņēmu laminātu un pie viena arī kartonu - nu kartons kā kartons, nezinu kas tur var būt īpaši savādāks - varbūt biezāks un stingrāks? Tie ir sīkumi.

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: v_t (78.84.59.---)
Datums: 16/03/2009 13:53

tik daudz teksta un viss garām.
siltām grīdām der jebkurš apakšklājs.
nevajadzētu likt vienīgi atstarotāju ar alumīnija foliju.
visi apakšklāji ir siltumizolatori, bet plāni. tādēļ siltumpretestība ir niecīga. tas ir viens. otrkārt, siltās grīdas galvenokārt siltumu atdod infrasarkanā starojuma veidā un angliski tā arī saucas - radiant floor.
gofrētais kartons ir pats pats pēdējais, ko vajadzētu likt zem lamināta tieši tā iemesla dēļ, ka ir pārāk biezs un pārāk daudz nosēžas, čakarējot kliku.
šo tēmu apspriežam jau kuro reizi, bet aaaa spītīgi turās pie kartona. pats iekriti un gribi, lai citi arī izbauda?

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: IQ (87.249.71.---)
Datums: 17/03/2009 18:38

v_t kuru Tu pats buutu licis, ja butu vajadziiba? Skaidri un gaisi, bez lieka teksta:)

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: Osiss (194.8.16.---)
Datums: 26/03/2009 17:36

Es liku laminātu ar jau uzstrādātu apakšklāju- varbūt padomā par tādu?

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 27/03/2009 09:01

v_t, padalies ar pieredzi - kuru apakšklāju tu liktu? Varbūt - ko tu liktu lamināta vietā, ja flīzes nav opcija?

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: a (81.198.145.---)
Datums: 27/03/2009 10:05

Nu davai aaaa un v_t - izkaujaas!
Lai skatitaji var saprast, kur ir speeks.

Nopietni.
Mani ari si tema interese, jo otra stava estriks un uz ta gribu laminatu likt.

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 27/03/2009 10:22

v_t pārdod pro vent materiālus, cik var saprast, tāpēc viņa viedoklis skaitās tikai daļēji.
Pirmo reizi dzirdu, ka ar kartonu esmu iegrābies. Ja liktu šodien vēlreiz - liktu atkal kartonu. Man viss strādā, nekas nekur nav nosēdies un ar kliku viss kārtībā. Šeit jau esmu n-tās reizes rakstījis, ka šo jautājumu pirms liku laminātu pamatīgi pētīju internetā, un, ja jau Vācijas silto grīdu asociācija rekomendē gofrēto kartonu - domāju, ka tam kāds pamats ir. Ja kas, polietilēna putuplēve nosēžas tikpat skaisti kā kartons, lai gan, es grīdaslīstes uzliku īsi pēc lmaināta, man nekur nekādas šķirbas nav vēl parādījušās. Grīdas gan ekspluatēju tikai apmēram gadu. Vēlreiz saku - es esmu parasts patērētājs un neaizstāvu nevienu materiālu, bet kad meklēju, biju pārsteigts, cik maz ir apakšklāju, kas būtu pēc raksturlielumiem liekami zem siltajām grīdām. Polistirolu ķīmisku aizspriedumu pēc izslēdzu uzreiz, nekas daudz tur pāri nepalika. Korķis ir kategoriski nē, putu polietilēns arī, no siltuma caurlaidības viedokļa.

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: v_t (78.84.59.---)
Datums: 27/03/2009 10:33

pirmajā stāvā man ir apmēram 80% flīžu un vienā istabā lamināts. otrajā stāvā otrādi - tikai vannas istabā flīzes un guļamistabās lamināts. visur siltās grīdas. zem lamināta visur ir salikts jaunais apakšklājs ProVent. lai nebūtu lieku pārpratumu - ProVent ir mūsu ražots produkts. patentēts, vienīgais pasaulē ar grīdas pamatnes piespiedu ventilācijas efektu. domāts tieši minerālas izcelsmes grīdas pamatnēm - betoniem, riģipsim, keramikas flīzēm utmldz.
ProVent ir labākais apakšklājs, ko šodien var nopirkt. ar veselu rindu dažādu testu, kas ir apskatāmi mājas lapā. drīz būs pieejami papildus dati par slodzes izturību. īsumā - saglabā savu biezumu pēc 100 000 kārtīgas slogošanas ar 600 kg/m2. šobrīd tiek veikti testi, kas parādīs par cik ProVents paātrina betona žūšanu salīdzinot ar variantu, kad betons tiek nosegts ar obligāto 200 mikronu biezo tvaika barjeru.
šeit ir apraksts: [www.pepirer.lv]

ja labpatīkas, šo var uzskatīt par reklāmu.

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: Aldaris (---.heidelberg.com)
Datums: 27/03/2009 13:32

V_T,

Vai tavs brīnumlīdzeklis der arī zem vairogparketa uz siltajām grīdām?

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: spk (---.tieto.com)
Datums: 27/03/2009 14:06

v_t, nu vispār ir nianses. Vispirms jau par to "radiant floor". Despite their name, radiant floor heating systems also depend heavily on convection, the natural circulation of heat within a room, caused by heat rising from the floor.
Tas ir līdzīgi, kā - uz žoga rakstīti 3 burti, bet aiz žoga malka :)
Tad vēl par ProVent - aprakstā ir "_derīgs_ siltajām grīdām", laikam jau, ka _labs_ vai vislabākais priekš siltajām grīdām, rakstīt nevar. Un soļu trokšņa samazinājums noradīts salīdzinājumā ar _parasto_ izolāciju, kautkā ļoti atgādina veļaspulveru reklāmu pieeju.

Bet vispār man tāds ģenerāls jautājums - par cik daudz % būs vairāk jākurina, lai iegūtu tādu pašu temperatūru telpā, tad ja kartonu nomaina uz ProVent brīnumu.

Re: apaksklajs starp silto gridu un laminatu
Autors: v_t (78.84.59.---)
Datums: 27/03/2009 16:50

Aldaris
der arī zem vairogparketa.

spk
nezinu no kurienes esi izrāvis to angļu tekstu bet tajā nav pateikti konkrēti cipari cik "lielā mērā" siltajām grīdām siltuma atdeve atkarājas no konvekcijas -vai tie ir 5 vai 10%.
šeit var redzēt īsto ainu: [www.gribumaju.lv]
tīmeklī esmu sastapis ne vienu vien info par to, ka konvekcijas komponente silto grīdu gadījumā ir niecīga. par to paārliecinos arī ikdienā savā mājā.

tas ka derīgs, mēs jau noskaidrojām. protams, skārda gabals noteikti būs labāks siltuma vadītājs.

es salīdzinu paša ražotu parasto apakšklāju ar citu savu produktu - ProVentu. turklāt tas ir dokumentāli apstiprināts fakts. par veļaspulveri neviens tādus datus nedod.

uz ģenerālo jautājumu atbilde vienkārša - lai arī putu polietilēnam siltumpretestība ir lielāka nekā gofrkartonam, absolūtie skaitļi ir niecīgi. respektīvi, kartonam tas ir 0,0pļurkt putu polietilēmam 0,02pļurkt, vai piemēram kurš ir bagātāks- tas kam ir 1/100 daļa santīma vai 1/50 daļa.
tā ka ar kurināšanu būs vienādi abos gadījumos.




Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  ********  ********  ******** 
 **     **  ***   ***  **    **     **        **    
 **     **  **** ****      **       **        **    
 **     **  ** *** **     **        **        **    
  **   **   **     **    **         **        **    
   ** **    **     **    **         **        **    
    ***     **     **    **         **        **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727