UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Pelējuma sēne uz dolomīta sienas
Autors: JaanisJ ()
Datums: 02/09/2010 23:20

Kā lai iznīcina pelējuma sēni no dolomīta sienas grīdas līmenī iekštelpā? Noplēsu daļu beigtās grīdas, izraku pusmetru grunti pie pamatiem, nodauzīju bojāto, ar sāļiem sasūkušos apmetumu, kas jau bira vietām nost, un sienu kārtīgi noberzu ar Vincents Polyline pretsēņu šķīdumu "Fungi". Biju jau domājis par apmetuma mešanu, bet tagad pēc nedēļas paskatījos - tā sēne (izkatās kā balts sniedziņš) vecajās vietās saviesusies vēl pamatīgāk. Vēl gan gatavojos saurbt caurumus nedaudz zemāk - pamatos un sapildīt hidrofobo šķīdumu horizontālai hidroizolācijai. Varbūt ir kāds sakarīgāks paņēmiens tās sēnes likvidēšanai, ja tas "Fungi" neko nedod? Viens man teica - ar lodlampu, bet tas izklausās tāds ekstremāls paņēmiens.

Re: Pelējuma sēne uz dolomīta sienas
Autors: aaaa ()
Datums: 02/09/2010 23:35

Žurnālā Dari Pats bija pirms kāda laika par īstās mājas sēnes jeb Branta likvidēšanu - tur arī visu grīdu plēsa ārā tā, ka palika tikai smilts. Visu apšpricēja ar ķīmiju un tad tiešām karsēja gan smiltis gan betona pamatus ar gāzes degli. Beigās vēl visu apšpricēja ar ķīmiju un tad kādu laiku gaidīja, vai kaut kur neparādās sēnes pazīmes. Tas Fungi varbūt pašas sēnes ari nokillē, bet sporas var palikt un tās pēc laika atkal sāk augt. Vislabākais pret sēnēm ir tie paši smago metālu sāļi - a ļa vara vitriols, ko lieto, lai iznīdētu tomātu puves utt siltumnīcās. Tur gan vara vitriolu maisa ar kaļķi. Paskaties veikalos, vai nav kāds pretsēņu līdzeklis nevis uz organisku pretsēņu līdzekļu bāzes, bet uz smago metālu. Nu tā kā Erlits ir kokam, bet kaut kas minerālām pamatnēm. Tam vajadzētu būt ar stipri ilgstošāku iedarbību.

Re: Pelējuma sēne uz dolomīta sienas
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 02/09/2010 23:46

Vēl te reiz reklamēja tādu mikroviļņu lampu "skudriņa".
Tā tiešām ir pelējuma sēne? Pelējums uz sienām parasti ir melns (nevis gaišs kā zapcburkā vai gurķu mucā). Dažreiz pēc bāldzeltenām trupes sēnēm mēdz izskatīties sāļi...

Re: Pelējuma sēne uz dolomīta sienas
Autors: JaanisJ ()
Datums: 03/09/2010 00:42

Melnīgsnējs pelējums iepriekš bija (augstāk virs grīdas), bet to jau pasen noberzu, mazgājot nost sienai veco krāsu, bet šito sēni, kas ir kā balts, pūkains sniedziņš, dienasgaismā pamanīju kaut kur 10-20 cm slānī pretī grīdai un virs tās. Sāļi tie nav, jo sāļus - tādus baltus kristālus, ko pat ar špakteļlāpstu nevarēja noskrāpēt - nodauzīju jau kopā ar apmetumu, bet tagad sanāk, ka tā sēne ir uz akmeņiem. Apmetumu tādai virsū mest negribās...

Re: Pelējuma sēne uz dolomīta sienas
Autors: JaanisJ ()
Datums: 03/09/2010 02:18

Vienā rakstā vēl atradu, ka sēni varot likvidēt, sienas un koksni apstrādājot ar kaut kādu boru saturošu aizsarglīdzekli. Varbūt kāds zina, kur tādu dabūt?

Re: Pelējuma sēne uz dolomīta sienas
Autors: Rx ()
Datums: 03/09/2010 07:59

Galvenā problēma ir mitrums kas no apakšas sūcās uz sienu tā radot brantij dzīves apstākļus.(nav mitruma aizsargslāņa!) Vienīgais līdzeklis ir veidot mitrumam barjeru. To var izdarīt dažādi: urbj dziļus caurumus ik pa gabalam un lej , sūcina speciālu šķidrumu. Var ik pa gabalam, lai siena nesabrūk, izkalt aizsargreni, kuru apstrādā ar mitrumu necaurlaidīgu pārklājumu un atkal aizmūrē. Tā apstrādā visu sienas daļu. Jau 30 gadus atpakaļ man šķūnī bija apmesta siena, kas tāpat apauga ar kristāliņiem-branti. Izkalu apakšā reni-caurumu. Apstrādāju ar movila tipa darvu (tad cits nekas super nebija...). Un aizmūrēju caurumu. Un viss. Brants vairs nav.

Re: Pelējuma sēne uz dolomīta sienas
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 03/09/2010 08:23

Dārzniecībā ir Bordo šķīdums kokiem , kas būtībā ir nedzēstais kaļķis, kas sajaukts ar vara vitriolu (zili kristāliņi). Taču tas , ko apraksta, visticamāk ir kristaliskais sāls - līdzīgs ģipsim, kuram sastāvā 10 vai vairāk ūdens molekulas.
Ja tas paliek zem grīdas, tad notīri sienu un pieliec viļņotās minerālšķiedras plātnes, lai paliek gaisa sprauga, kas - iekšējais siltums sasildot sienu liks sāļiem izdalīties pa mūra šuvēm un ja izsvīšana notiks zem grīdas līmeņa, tad virsējai apdarei būs mazāk jācieš. Augšpusē vismaz 50..80cm virs grīdas ir nepieciešams sanējošais apmetums - keramzītgrants ar kaļķi, tas stipri porains un tātad šie ģipša sāls kristāliņi tur varēs nogulsnēties to nesaplēšot.
Neesmu īsti pārliecināts vai horizontālā hidroizolācija 100% spēs pasargāt no šo kristālu veidošanās. Sienā notiek iekšējās kondensācijas process, kur telpas gaisā esošais mitrums izkrīt tai sienas daļā, kur masas temperatūra atbilst vai zemāka par rasas punktu. Tas ir tāpat, ka uz aukstām ūdensvada caurulēm, tikai porainā ķermenī - mūra vai apmetuma javā mēs to neredzam.

Re: Pelējuma sēne uz dolomīta sienas
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 03/09/2010 08:31

Saskaņā ar KĶI pausto pret trupes sēnēm boraks un borskābe esot daudz efektīvāki par to hlora organisko savienojumu, kurš ir Polyline Fungi sastāvā. Nopirkt var [www.chemical.lv]
US Navy recepte cik atceros bija 60% boraks 40% borskābe. Koks jāapstrādā vairākos paņēmienos, lai ilgi stāv mitrs un dziļāk iesūcas. Par betonu varbūt jāuzzin sīkāk, vai var, jo to boraka un borskābes šķīdumu pat kokam drīkst lietot tikai svaigi pagatavotu, vēlāk viņš atkal kristalizējas, un, kazi, vai nevar saplēst betonu kā sāls.

Re: Pelējuma sēne uz dolomīta sienas
Autors: aaaa ()
Datums: 03/09/2010 09:13

Relikas mājaslapā agrāk bija tāds Kazelits, kas bija pretsēņu līdzeklis arī mūra sienām, bet tagad viņu lapā tāda vairs nav. Neražo? Vispār sēnes ir uz-virsmas pasākums, tāpēc dedzināšana ar uguni nemaz neliekas tik slikts variants. Gāzes balonu ar degli var iznomāt instrumentu nomas punktos.

Re: Pelējuma sēne uz dolomīta sienas
Autors: aaaa ()
Datums: 03/09/2010 09:34

Nav nekas labāks mikroorganismu un sēņu momentānao nonāvēšanai par hloru saturošu balinātāju (nejaukt ar Fungi sastāvā esošiem organiskiem fungicīdiem). Tas iznīcina 100% jebkuru mikroorganismu. Nelaime - strādājot reāli būtu jālieto gāzmaska, jo drausmīgi smird pēc hlora. Maximā nopērc veļas balinātāju (balta 1L plastmasas pudele ar puķītēm virsū), pašķaidi ar ūdeni (1:3-1:5) un ar otu visas aizdomīgās virsmas apstrādā. Obligāti ar cimdiem, jo šķīdums ir nenormāli sārmains - kā nātrija hidroksīds, vairāk kā 100 reižu sārmaināks šķīdums par kaļķi! Tur, kur būs nosmērēts, nepaliks dzīva neviena sēne. Vienīgi nezinu, ja met apmetumu, vai pēc tam nevajag to sienu nomazgāt. Bet nu pamatu pamats sēnēm ir mitrums - nav mitruma, nav sēņu, jebkurā citā gadījumā tā uzvara būs īslaicīga, jo pelējuma sporas dabā ir pilnīgi visur.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   **     **  **      **  **     ** 
 **   **   **     **  **     **  **  **  **   **   **  
 **  **    **     **  **     **  **  **  **    ** **   
 *****     **     **  **     **  **  **  **     ***    
 **  **    **     **   **   **   **  **  **    ** **   
 **   **   **     **    ** **    **  **  **   **   **  
 **    **  ********      ***      ***  ***   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.