UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
telpas apspilde alternatīvie varianti
Autors: Viktors M ()
Datums: 10/10/2010 22:01

Ir Mājā. Mājā virtuves telpa ar malkas krāsni. Virtuves telpā ir nodalīta telpa kurā plānot ierīkot mazgāšanās telpu. Tagad jāsadomā tās telpas apsildes variants. Siltā grīda ar elektrību būtu vienkārši, bet tas būtu neekanomiski pie nosacījuma, ja tiek blakus kurinātā krāsns. Pašam vēl nav izdomāts, bet gribētos no tās krāns siltumu dabūt tai telpā iekršā. Krāsnī ir siltā ūdens bunduls. Teorētisku varētu uztaisīt sistēmu kas krāsns silda ūdeni un tad uz telpu - telpā radiatoru. Silto gaisu? Bet kā savākt to no plīts?

Re: telpas apspildes alternatīvie varianti
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 10/10/2010 23:15

Virtuvē ir krāsns (kāda?), plīts (ar sildmūri) vai abas?
Etnogrāfiskā literatūrā ir aprakstīti (un vismaz dažās Piebalgas novada mājās arī saglabājušies) dūmvadi grīdā. Tur gan tie ir taisni un domāti viena skursteņa ieekonomēšanai lielākās mājās, bet kāpēc gan tie nevarētu izmest arī kādu līkumu caur vannas istabu (ja vien pietiek vilkmes)?

Re: telpas apspilde alternatīvie varianti
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 11/10/2010 08:43

Es saprotu tā. Lai tu varētu mazgāties, tev jākurina plīts, jo nepieciešams karstais ūdens. Tātad virs plīts uzstādi nosiltinātu gaisa savācēju vai lietussargu, tam pieslēdz ventilātoru ar termoieslēdzēju. Kad gaiss virs plīts uzkarsīs, tad to pa nosiltinātu gaisa vadu ievadi dušas telpā vai nu tieši uz dušas bidona apakšu vai, ja iespējams zem dušas bidona.

Re: telpas apspilde alternatīvie varianti
Autors: Viktors M ()
Datums: 11/10/2010 09:07

Ir klasiskā lauku plīts un arī sildmūris. Nu kurinot siltais ūdens arī tiek uzsildīts, ko padošu uz mazgājamo telpu. Tik domāju likt kombinēto boileri, kur savienošu no krāsns, elektrības un saules kolektora. Tāda mana gaišā doma.

Re: telpas apspilde alternatīvie varianti
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 11/10/2010 09:28

Kā tas ūdens tiek sildīts?
Katrā ziņā neiesaku bāzt nekādas trubas ar aukstu ūdeni tuvāk ugunij kā kurtuves beigās, kur parasti stāv ūdenssildāmais katliņš (166.lpp)
Kaimiņiem bija trubas tuvu ugunij kā 174. lappusē (gāja uz radiatoru vannas istabā apmēram plīts augstumā), viņas krietni apkvēpa, beigās laikam vārījās, bet necirkulēja, beigās viņi izlaida ūdeni un atmeta to ieceri.
[www.failiem.lv]

Re: telpas apspilde alternatīvie varianti
Autors: aaaa ()
Datums: 11/10/2010 09:42

Tad jautājums drīzāk ir tāds: kā esošu plīti pārveidot par centrālapkures katlu. Par vārīšanos nesaprotu, manuprāt mūsdienās taisīt apkures sistēmu uz ūdens bez cirkulācijas sūkņa nav īsti prāta darbs. Savukārt, kā jau te Rx ir neskaitāmas reizes rakstījis, to bez automātikas izveidot labu un efektīvu pat teorētiski nevar.

Re: telpas apspilde alternatīvie varianti
Autors: Didzisp ()
Datums: 11/10/2010 09:44

Par to "čūsku" plītī nebūs taisnība. Caurulej kā reizi jābūt pašā kurtuvē un uguns to visu laiku nodedzina. Man tāda sistēma jau desmit gadus darbojas un ūdens tiek sildīts. Sildu ne tik vien ūdeni, bet arī sievas darbnīcu ar radiatoru, jo ziemā 100L boileris sasilst ātrāk kā plīti beidz kurināt. Vienīgi man boleris un darbnīca otrā stāvā un ar ūdens pašteci nav problēmu. Vel no plīts virsas liekais siltums apsilda vēl vienu istabu otrā stāvā ar silto gaisu. Vārdu sakot, nav nekādu problēmu ar siltumu majā šai drēgnajā laikā. Vēl neesmu centrālās apkures sezonu sācis, pilnīgi pietiek ar plīti. Konkrētā situacijā būs jāliek cirkulacijas sūknis, bet citādāk apsildīt blakus telpu nebūs problēmu. Cita lieta, ka "modernie" meistari no šitām lietām neko nerubī un diez vai mācēs pareizi "čūsku" uzstadīt un pareizi trubas salikt. Es vismaz visu dariju pats un nekādu problēmu nav.

Re: telpas apspilde alternatīvie varianti
Autors: Viktors M ()
Datums: 11/10/2010 09:46

Dotajā momentā krāns galā ir liels ūdens katls kurš tiek sildīts
Var uztaisīt uz pašteci, bet bik jāpafunktierē. Ideālajā variantā jātaisa dubultā sistēma, ja pazūd elektrība, tad joprojām silta mazgāšanās telpa un arī ūdens krānā. Automātika ir laba lieta līdz bŗidim, kad tā pārtrauc strādāt.

Re: telpas apspilde alternatīvie varianti
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 11/10/2010 09:53

Parasti vasarā karstā ūdens daudzums cilvēkiem daudz nav vajadzīgs, nezinu tavu ģimenes sastāvu, tapēc parasti ģimenei pietiek ar 100..150l karstā ūdens boleri, bet vasarā, ja izmanto elektrību vajag boileri 30..50l. Tapēc manuprāt labāk ir likt divus boilerus virknē. Pirmais ir boileris no plīts un tā karstais ūdens ietek ekekrtoboilerī. Tātad ziemā, kad tu kurini plīti, tev elektrība netērējas un vienmēr pat pirms iekurināšanas tev ir karsts ūdens virtuvei.
Saules apsildei vajag lielu siltuma akumulatoru ~1000l ~1m3 ūdens, tikai tad ir jēga to taisīt.

Re: telpas apspilde alternatīvie varianti
Autors: Viktors M ()
Datums: 11/10/2010 09:57

Doto plīti iespējams, ka pārmūrēs, šis varētu būt vēl papildus arguments. Didzi! No kā tisīji čūsku? Es meistarus ar nemaz nesaukšu, jo tas ir mega tālu. Pašama aptuvenā saprašana ir. Ir jau arī otrais stāvs, kurš gan tagad nav apdzīvots, bet tik taisīta siltināšana un arī istabas.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  **     **  **      **  ******** 
 ***   **  **     **  **     **  **  **  **     **    
 ****  **  **     **  **     **  **  **  **     **    
 ** ** **  *********  **     **  **  **  **     **    
 **  ****  **     **  **     **  **  **  **     **    
 **   ***  **     **  **     **  **  **  **     **    
 **    **  **     **   *******    ***  ***      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.