UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Apkure: granulas+malka?
Autors: MarcisEL ()
Datums: 08/09/2009 12:39

Varbūt kādam ir komentāri par "Kostrzewa" kombinēto katlu - ir jau kas baigi liela. Esot pilna automātika un varot topīt arī ar malku, ne tikai kā avārijas režīmā, bet arī patstāvīgi. Varbūt kāds var padalīties savā pieredzē?! Man protams vairāk interesētu kāda personīgā pieredze, ne tikai izplatītāju reklāmas vai antireklāmas ;)

Re: Apkure: granulas+malka?
Autors: Grandeg ()
Datums: 09/09/2009 11:58

to heating:
būtu pateicīgs, ja minētu konkrētu problēmu ar automātiku un granulu katlu ražotāju, par kuru ir dzirdēts, jo ražotāju ir diezgan daudz, līdz ar to arī automātikas sistēmas ir atšķirīgas. Tāpēc uzskatu, ka vispārināts komentārs par veselu apkures katlu veidu (granulu katli) ir vairāk nekā nekorekts. Mūsu klienti nav sūdzējušies par šādām problēmām.

paldies jau iepriekš!

Re: Apkure: granulas+malka?
Autors: ajnars ()
Datums: 09/09/2009 17:19

to heating:
veidoju aptuveni tādu pašu sistēmu ar kopējo platību ~120 kvm tai skaitā 25kvm siltā grīda siltā ūdens boilers. Kurināmais malka,katls Attack 32kw. viens akum. 950l.
Varbūt vari padalīties ar apsaistes shēmu.
Paldies.

Re: Apkure: granulas+malka?
Autors: heating ()
Datums: 09/09/2009 20:33

To Grandeg
es sajaa forumaa varu izteikt savas domas un ko veelos!!Netaisos saukt ne katlus,ne automaatikas ne visu pareejo!!Mees siet neatrodamies tiesas zaale kur man butu kadam kautkas japierada!!Es rakstu ko dzirdu no cilveekiem kas ir saskarussies ar tadaam problemaam!!!
Ja Grandegam kautkas nepatiik par korektumu ............tusee pa veikalu nevis diskuju portaalu!!Sarunaats??!!
Un es neesmu mineejis nevienu firmu utt lai piesauktu kautkaadu savu klientus!!!
Ja velies padiskuteet par tehniskaam lietaam dod zinu!!Varu atspeekot jebko ko runaaju vai rakstu!!

Re: Apkure: granulas+malka?
Autors: heating ()
Datums: 09/09/2009 20:41

to ajnars: mana sisteema paslaik top!To veido santehnikis ar kuru esam izveidojussi sisteemu kas mani apmierina!jaa........veel tikai jadod valla fantazijaam elektrikkim prieks sisteemas automatizessanas!!:))
Bet ja interesee varu nosutiit shemas no kuraam smelaamies idejas!!

Re: Apkure: granulas+malka?
Autors: Sausamalka.lv ()
Datums: 09/09/2009 23:16

Mazākais, ko varam ieteikt, izvairīties no galējībām un rēķināties ar izvēlētās apkures veida īpatnībām. Granulu sistēma ir pielīdzināma atrodas starp gāzes komfortu un malkas cenām. Ja atceramies diskusijas pirmo ierakstu, būtu jābalstās uz to. Ja granulas ir tikai ekstra gadījumiem, lai neaizaltu trubas, tad lētāk būs malkas/brikešu apkure. Tālāk ir izvēle likt "lēno" katlu vai arī čuguna plus akumulatori. Pirmajā gadījumā tas tomēr prasīs vairāk uzmanības gan kurinot, gan gādājot kurināmo. Kas attiecas uz minimuma nodrošināšanu ilgstošas prombūtnes laikā, tad labi siltinātai mājai pietiek, ja ir pāris elektriskie sildītāji/ apkures teni un cirkulācijas sūknis pilda savas funkcijas. Pajautājiet būvinženieriem, cik daudz laika vajag, lai māja izsaltu cauri.

Re: Apkure: granulas+malka?
Autors: pauljukas ()
Datums: 09/09/2009 23:59

Atsūti man arī tās shēmas, ja nav grūti!

Re: Apkure: granulas+malka?
Autors: ajnars ()
Datums: 10/09/2009 09:16

to heating:
Būšu pateicīgs par shēmām.
Paldies.

Re: Apkure: granulas+malka?
Autors: monstrs ()
Datums: 10/09/2009 13:03

nu, varu pastāstīt savu saprašanu par malkas katliem. cik saprotu, tad konstrukcijas īpatnības ļauj no kurināmā ievāk tikai aptuveni pusi no sadedzinātā siltuma, pārējais aiziet skurstenī un rada pavasari. tur kaut kas ar konvektīvās daļas atšķirībām ir saistīts.. tāpēc meklēju kaut ko, kas labāk izmanto radīto enerģiju- zemākas dūumgāzu temperatūras skurstenī, nestrādāt par kurinātāju, un cenas salīdzinājums ar komfortu ir gana pieņemams.

tāpēc paliku pie granulām ikdienā.nekādu aizķeršanos ar kādu no daļām nav bijis. viss automātiski darbojas. viss tak ir atkarīgs no tā, ar ko vēlamies kurināt- ja malka, tad meklējam malkas katlu. ja granulas- granulu. tie, katli, kuros it kā var visko dedzināt, parasti dod mazāku efektivitāti, salīdzinot ar specializētajiem, man tā būtu domāt. varbūt es ko nezinu...

Re: Apkure: granulas+malka?
Autors: MarcisEL ()
Datums: 10/09/2009 22:37

PALDIES par padomiem un komentāriem.
To, ka VISI tā sauktie kombinētie katli ir tīri nosacīti paredzēti vairākiem kurināmā veidiem esmu daudz maz sapratis un pārliecinājies no Jūsu teiktā. Bet ja nu dzīvē gadās situācija, kad nevaru atļauties iepirkt granulas, bet malciņa ir pieejama pašam. Kurš no visiem katliem, vai vispār kāds būtu vairāk piemērots pakurināt tādā krīzes situācija vairāk ar malku nekā granulām? Saprotams, ka tas būs neefektīvāk utt, bet tomēr.
Esmu dzirdējis, ka tai "Kostrzewai" automātika darbojas arī uz malku..?!
Varbūt esmu pārāk izvēlīgs, bet nepieciešamības gadījumā gribētu izmantot gan malkas lētumu, gan granulu ērtumu!

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **    **  **     **   ******  
  **   **    **  **   **   **   ***   ***  **    ** 
   ** **      ****    **  **    **** ****  **       
    ***        **     *****     ** *** **  **       
   ** **       **     **  **    **     **  **       
  **   **      **     **   **   **     **  **    ** 
 **     **     **     **    **  **     **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727