UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 10 no 11
Re: LED spuldzes. Kur nopirkt un kas nepieciešams?
Autors: aaaa ()
Datums: 13/02/2013 11:13

Man čoms stāstīja par gāzes analīžu instrumentiem - kaut kāda Jevropas firma visus tos pričendāļus ražo Ķīnā. Ir fabrika, kas uz vienas līnijas ražo vienu un to pašu - bet ar savu firmaszīmi viņi tirgo tās detaļas, kur kvalitātes kontrolē sēž kaut kāds vācietis un visu razruļivajet. Tās pašas detaļas, bet ar ķīniešu QC tiek tirgotas kā noname par trešdaļu cenas. Vai tik ar tām LED lampām nav līdzīgi...Kā tur tajā Armagedonā bija - Russian components, American components - all made in Taiwan.

Re: LED spuldzes. Kur nopirkt un kas nepieciešams?
Autors: AL ()
Datums: 13/02/2013 11:16

Es piemēram pērku tikai eBay! (no Ķīnas)
Kvalitāte ir ok, un CENA!! Iekš LV deviņas ādas noplēsīs par tādām...

Pēdējās nopirku pa £9.87 gab.!
1800-1900 lumeni, 18W - ideāls apgaismojums viesistabā!!
spudzes eBay

ir protams arī virtuvei iebūvētās griestos un vēl cita veida spudzes. Drīz būšu visam dzīvoklim nomainījis apgaismojumu uz LED! ;)

Re: LED spuldzes. Kur nopirkt un kas nepieciešams?
Autors: crab ()
Datums: 13/02/2013 11:19

mana teorija - tur kur bieži jāslēdzelē iekšā ārā un gaisma deg maz (skapji, havaja, duša, koridori), tur nav jēga investēt dārgākajās ekonomiskajās (LED,CFL), jo ja parēķina, tad tā sākuma investīcija sevi atpelnīs, manuprāt, pārāk garā periodā un man nav ticības, ka tā dārgākā figņa tik ilgi kalpos.

Par citām vietām iekštelpās runājot ar LEDiem man pieredzes nav, bet kompaktajām fluorescentajām (CFL [en.wikipedia.org]) manuprāt nav ne vainas kā kvēlspuldžu aizstājējām. Dzīvoklī pakāpeniski skrūvēju tās parasto kvēlspuldžu vietā ilgstošāk izmantotajās lampās. Nav tik dārgas kā LEDi, ekonomiskuma ziņā tuvas LEDiem un gaismas tonis mani apmierina. Ar 14 W var dabūt apmēram to pašu gaismu, ko ar 60 W kvēlspuldzi. Tiesa, kamēr auksta, nedod pilnu gaismu (vismaz tās, kas man ir nopirkušās) - nedaudz jādod iesilt. Plus iekšā kaut kāds Merkurijs, kas ja spuldze saplīst jāvēdina ārā un it kā jābaidās. Ja grib dimmerus, tad ne visas spuldzes der. Ar kustības sensoriem arī kaut kādas "zamaročkas" ir ar dažiem spuldžu veidiem.

Zemāk matemātiski vingrinājumi.
Dotas 3 parastā patronā skrūvējamas spuldzes: LED 10 W (10 Ls/gab), CFL 14 W (2 Ls/gab), kvēlspuldze 60 W (0.40 Ls/gab). Gaismu - lumenus- dod plus mīnus vienādus.
Sanāk, ka pie kWH cenas 0.1065 Ls/kWh CFL 22 degšanas stundās notērē par 0.10 Ls mazāk salīdzinot ar kvēldiegu, LED salīdzinot ar kvēldiegu 0.10 Ls mazāk notērē 20 degšanas stundās.

Ja pieņem, ka konkrētajā vietā lampa vidēji deg 5 stundas diennaktī (ziemā reāli viens vakars pēc darba viesistabā), tad CFL sevi atpelna apmēram 70 dienās (2 mēneši), bet LEDs sevi atpelta pēc gada (salīdzinājumā ar kvēldiegu). Attiecīgi skapī/tualetē/caurstaigājamā koridorā, kur spuldze deg vien pārdesmit minūtes dienā, atmaksāšanās periods ir n reizes garāks.

Ieviešam uzdevumā papildus sarežģītības līmeni (mājas darbs) - CFL teorētiski kalpojot apmēram 10000 h (5.5 gadi pie vidējām 5 degšanas stundām diennaktī) (bet nepatīk bieža iekšā/ārā slēgšana), LED 50000 h (27.5 gadi), kvēldiegs 1000 h (6.6 mēneši). Kā tagad izskatās atmaksāšanās? Skaidrs, ka LEDs teorētisi sāk izskatīties pievilcīgāk nekā iepriekš, bet man personīgi joprojām roka neceļās 10 Ls atdot par vienu lampiņu, kuras zarnas tomēr ir krietni sarežģītākas nekā kvēldiegam un kas var arī nenokalpot tās 50000 h stundas. Un no prakses - man kvēldiega lampiņas pilnīgi noteikti neizdeg reizi 6 mēnešos... tā ka cik tām stundām car ticēt - nezinu. Tāpēc CFLs manās acīs šobrīd ir tāds normāls kompromiss starp veco un zaļo domāšanu.

Var parēķināt līdzīgā veidā kā izskatās LED vs CFL investīcijas atmaksāšanās laiks - man likās, ka CFL ir šobrīd optimālāks, bet tas ir tīri subjektīvi

Re: LED spuldzes. Kur nopirkt un kas nepieciešams?
Autors: aha ()
Datums: 13/02/2013 11:35

Fredijs Merkurijs varbūt...

Re: LED spuldzes. Kur nopirkt un kas nepieciešams?
Autors: crab ()
Datums: 13/02/2013 11:38

Ok, piedošanu - dzīvsudrabs (pazudu tulkojumā)
[www.medwob.com]

Re: LED spuldzes. Kur nopirkt un kas nepieciešams?
Autors: manāms ()
Datums: 13/02/2013 13:53

Sakat, ko gribat, bet jāizvēlas kur pirkt tos LEDus. Liela daļa tagad smērē iekšā novecojušus modeļus. Ne tikai morāli novecojušus - ar vēl zilo toni un miljons diodēm priekš 5W spuldzes. Tas ir tas pats DEPO variants.- tiešām novecojušus sūdus tirgo.
Zinu, ka pie mums ir cilvēki, kas tirgo V-TAC firmas gaismekļus - tie ir pierādījušies tiešām labi - vismaz izpilda pilnīgi visu, ko sola

Re: LED spuldzes. Kur nopirkt un kas nepieciešams?
Autors: crab ()
Datums: 13/02/2013 14:18

V-TAC atradu ātrumā Googlē Hansapost elvee lapā 8.85 Ls (akcija!) par 3 W (E27) spuldzi 270 lm. Tātad lai dabūtu 60W ekvivalentu kvēldiegam vajag 3 tādus LEDus. Tātad 26 Ls, tātad pēc 3 gadi atmaksāsies, ja ieslēgta 5 h dienā. Turklāt tur raksta, ka 4000 Kelvini esot silti balta.... Citur (Wikipedijā) lasu, ka lai būtu silti balta, tad jābūt zem 3000 Kelviniem.
Vārdsakot, es pagaidīšu labākas cenas tiem LEDiem....

Re: LED spuldzes. Kur nopirkt un kas nepieciešams?
Autors: m. ()
Datums: 13/02/2013 14:29

Lietoju 2 gadus [dx.com]

Piekrītu ka cena varēja būt letāka

Re: LED spuldzes. Kur nopirkt un kas nepieciešams?
Autors: ledshmed ()
Datums: 28/12/2013 11:48

Reku brendi baida no nebrendiem:
[www.delfi.lv]

Re: LED spuldzes. Kur nopirkt un kas nepiecie
Autors: add4.lvToms ()
Datums: 23/07/2014 14:19

LED spuldzes, lentas, panelus un vel daudz ko citu var nopirkt www.add4.lv.
Spuldzem ir divu gadu garantija. Paneliem tris gadu garanija.
Cenas loti labas, visu laiku ir atlaides. :)

Ceru,ka noderes.

Pašreizējā: 10 no 11


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  ********   **     **  **     ** 
 **           **     **     **  **     **   **   **  
 **           **     **     **  **     **    ** **   
 ******       **     ********   **     **     ***    
 **           **     **         **     **    ** **   
 **           **     **         **     **   **   **  
 **           **     **          *******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727