UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 9
Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: ggatis ()
Datums: 30/06/2016 18:28

Katls ir Viessmann Vitolig150 60 kw, viens malkas krāvums (pēc grāmatas) deg no 12h lidz 16h tāpēc domāju cik daudz vinš var uzsildit par min.12h pilnā jaudā lai pec tam neslāpētu katlu jo nau kur likt siltumu?

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: ggatis ()
Datums: 30/06/2016 21:37

ggatis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Katls ir Viessmann Vitolig150 - 60 kw, viens malkas
> krāvums (pēc grāmatas) deg no 12h lidz 16h
> tāpēc domāju cik daudz vinš var uzsildit par
> minimālo.12h pilnā jaudā lai pec tam neslāpētu
> katlu jo nau kur likt siltumu?

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: Jankouzs ()
Datums: 30/06/2016 22:05

Sveiki! Gribētu piebilst par tām kuršanās stundām 12-16h :) nu nebūs tā vecozēn! :) Ja būs pieslēgts aķis,katls strādās normālā režīmā ar normālu gaisa padevi nu moška max 6h varētu izvilkt un reāli tas arī būtu pietiekami lai uzsildītu aptuveni 2tonnīgu mucu paralēli vēl sildot māju un jāskatās kā vēl māja siltināta,ja švaki tad varbūt pat nepiedzīsi lielajos aukstumos tās pašas 2 tonnas ar vienu malkas krāvumu! Tā ka vairāk piekrītu Vilnis Radio nav ko forsēt 2tonnas būtu ļoti labi un pietiekoši 160m2 mājai un tiešām varētu būt ērti vienreiz piekraut katlu un miers mājās!

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: ggatis ()
Datums: 30/06/2016 22:15

Jankouzs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Sveiki! Gribētu piebilst par tām kuršanās
> stundām 12-16h :) nu nebūs tā vecozēn! :) Ja
> būs pieslēgts aķis,katls strādās normālā
> režīmā ar normālu gaisa padevi nu moška max
> 6h varētu izvilkt un reāli tas arī būtu
> pietiekami lai uzsildītu aptuveni 2tonnīgu mucu
> paralēli vēl sildot māju un jāskatās kā vēl
> māja siltināta,ja švaki tad varbūt pat
> nepiedzīsi lielajos aukstumos tās pašas 2
> tonnas ar vienu malkas krāvumu! Tā ka vairāk
> piekrītu Vilnis Radio nav ko forsēt 2tonnas
> būtu ļoti labi un pietiekoši 160m2 mājai un
> tiešām varētu būt ērti vienreiz piekraut
> katlu un miers mājās!

Paldies par ieteikumu.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: Jānis Zomerfelds ()
Datums: 30/06/2016 22:40

12h x 60 kW = 720 kW

1 t ūdens uzsildīt no 35 līdz 95 grādi sanāk

1000l x 1,16 x (95 - 35) = 1160 x 60 = 69 600 W = 69,6 kW

720 / 69,6 = 10,34 t

60 kW katls ar pilnu jaudu sildot māju 160 m2 pat pie sliktas izolācijas ar patēriņu 100W/m2, 2 tonnas divās stundās ar astīti uzraus, ja atpakaļ gaita nebūs ledus auksta. Ja nāks atpakaļ karstāks kā manis ņemtie 35 grādi, tad pasākums būs vēl ātrāks.
Mana prognoze: katls ātri apaugs ar darvas kārtu, jo patēriņš būs reti kad optimāls, lai degšanas process būtu efektīvs. Man ir pieredze ar 25-35 kW katliem un tādi katli sildot 2 tonnas un 300m2 mājas strādā normāli. Jo vairāk katls gruzdēs un nedegs, jo lielāks čakars. Malku katlā iemet pat ziemā tikai no rīta un vakarā.
Bija klients, kuram ilgi pieleca, kā notiek gāzu ģenerācija un tam katls auga ar darvu ciet vājprātā, jo gaisu nedeva pareizi, lai notiktu gāzu sadegšana. Attiecīgi sauca mani ciemos. Kā iegriezu smadzenēs viņam rievu (praktiskā kurināšana kopā) ar kādu 4 apmeklējumu un saprata, ka katlam ir jāļauj degt, tā darva pazuda un malkas ekonomija gandrīz 45% salīdzinot ar pirms tam bijušo parasto malkas katlu. Sieva viņam laba saimniece un bija prieks braukt pie viņa "novērst" problēmu. :)

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Datums: 30/06/2016 23:14

Nu nevajag dramatizēt par darvu. Ja lietos to katlu ar saprātu, tad viss būs ļoti štokos. Tātad pēc papīriem pieņemsim, ka jābūt 4t acu, bet tas tā kā būtu par daudz priekš mājas. Attiecīgi viss kas jādara ir jāpaeksperimentē cik daudz to malku jāmet iekšā, lai tie 2t būtu ok. Pieņemsim vienu pusi no kurtuves iesākumam un tad jau redz. Jebkurā gadījumā ar 2t būs ļoti stabili, li varētu pasākumu novērtēt.
Piemēram - man ir 170m2 ar 18kw katliņu, bet kurināt vajag; radam uzliku lietoto 40kw ar acu 1.5 šķiet. Nekurina pilnu muti un ir ok. Katlu pārvalda piesardzīga pensionāre. :) Tā ka var dzīvot. Darva ir tad, kad pa tiešo katlu uzsēdina uz sistēmas bez jebkādiem acu, vai arī kurina ar nesaprātu.
Bet taisnība ir JZ un Jaknkouzs par to, ka katls jākurina uz rekomendēto jaudu, nevis jāsmacē ilgā laikā. Ja ir acu, tad jebkāda ilgkurināšana ir bezjēdzīga. Ātrāk uzkurināji mucu un miers mājās - visiem labi.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Datums: 30/06/2016 23:16

Piemirsu pateikt, ka radam m2 ir krietni zem maniem 170. Es domāju, ka uz pusi mazāk - tātad ap 80.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: Niks ()
Datums: 01/07/2016 08:37

Pa lielam jau nav baigi svarīga tikai katla jauda vai aķīša tilpums. Svarīga ir harmonija :)
Kuršanās laiks - a kāda tam nozīme ? Vai tad malka nedeg pati ? :)

Jautājums ir - cik liela ir katla "mute". Tas mums pateiks, cik daudz malkas, nu - cik daudz kW var vienā rāvienā iebāzt katlā

Un pārspīlēt ar aķīša izmēriem arī nav baigā jēga. Elektrībā tas process saucas "pašizlāde", nu kad uzlādēts aķītis atdziest pats.

Es teiktu, ka 170 m^2 derēs 2 T aķītis. Jo man tā ir :) Man labi siltināta (somu) māja

Savā 20 kW katlā es varu ielikt 30 - 35 kg malkas, tie kilogrami man 2 t uzsilda no 30 (35) līdz 75 (80) grādiem
Tāds aķītis man Janvārī gāja 24 H. Māju + silto ūdeni. Kad ārā ir ap 0 - 48 H. Mazajos plusos - pat reizi 3 dienās jākurina.
Tagad ūdeni sildu ar Sauli. Un silti ieteiktu padomāt, kā risināsi siltā ūdens jautājumu, jo kad uz ielas būs + 30 būs besīgi kurināt

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: Hmm ()
Datums: 01/07/2016 09:18

Niks Wrote:
-------------------------------------------------------
> Un pārspīlēt ar aķīša izmēriem arī nav
> baigā jēga. Elektrībā tas process saucas
> "pašizlāde", nu kad uzlādēts aķītis atdziest
> pats.
>
Kāds tam pamatojums? Cik es saprotu siltuma zudumi ir atkarīgi no virsmas laukuma un tās siltumvadītspējas(izolācijas). Parēķinot kāda sanāk virsmas/tilpuma attiecība 0,5m3, 1m3, 2m3 cilindram aina zīmējas pretēja.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: ggatis ()
Datums: 01/07/2016 09:26

siltam udenim siltummaini doma bija likt aķītī lai nau jāliek vēl viens lieks sūknis kas dzenās uz kombinēto boileri? un mājas kontūru pie akiša jāpieslēdz bišku zemāk lai aķīša aukša neatdziest un paliek kur udenim silt.

Pašreizējā: 3 no 9


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********   ******    *******   ********  
 **     **     **     **    **  **     **  **     ** 
 **     **     **     **        **     **  **     ** 
 ********      **     **         ********  ********  
 **            **     **               **  **        
 **            **     **    **  **     **  **        
 **            **      ******    *******   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727