UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 9
Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: JanisJanis ()
Datums: 15/06/2016 10:52

1) Jāizlasa Andžas forumā rakstītais [andzja.wordpress.com]

2) Jānopērk automātika 3-ceļu vārstam, kas maisīs temperatūru uz māju
[www.medusaka.lv]

3) Montāžas shāma jāņem no atmos.eu mājas lapas. Šobrīd tur paraugu lapa uzkārusies. Bet galvenais starp katlu un akumuatoru likt vismaz 40mm caurules, un akumulatoru slēgt tā kā Atmos vai Andžas shēmā. Nedrīkst laist akumulatorā pa vienu galu iekšā un pa otru ārā. Labāk, ka apkure aiziet pa tiešo un akumulators pievienots pie T gabala.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Datums: 15/06/2016 11:22

Kombinācijas jau patiesībā daudz.
1) katls varētu būt lētie un švakie čuguna vai arī tērauda vai arī tērauda gazifikācijas. Nu es jau protams balsoju par gazifikatoru. Pašam jau kādi 10 gadi strādā.
2) katla jauda ir atkarīga no tā cik ilgi gribas kurināt. To vienkārši var izrēķināt matemātiski no akumulācijas lieluma un kurināšanas ilguma vēlmes. Tā rupji - 1000l aku ar 20kw katlu ir kādas 4.5 h.
3) akumulācijas lielums atkarīgs no mājas siltumzuduma - atkal rupji rēķinot 100m2 ar 1500L varētu izvilkt 2 dienas, resp. šodien kurinu, rīt nekurinu, parīt kurinu.
4) siltais ūdens - ir versija likt atsevišķu kombinēto boileri, var izmantot tvertni akumulācijā vai ātrsildītāju akumulācijā. Bonusi pēdējiem diviem variantiem - kompaktāk, mazliet vienkāršojas apsaiste un par vienu sūkni mazāk. Mīnusi - neesmu drošs cik viegli ir iztīrīt tvertni akumulācijā ja to vajag, pie zināmiem nosacījumiem māja var tukšajā dienā nozagt silto ūdeni, tur jāpadomā vai mājas pieslēgumu nevajadzētu mazliet zemāk slēgt, lai siltajam ūdenim vienmēr būtu prioritāte.
5) tilpumu balanss starp akumulāciju un boileri - ja tvertni ņem uz 2 dienām nekurināšanas, tad arī boilerim jābūt tikpat lielam, lai sanāktu 2 dienas.

Būtu jāpaštuko, bet tā uz aci teiktu, ka 30kw katls, 1000L + 200 boilers uz 2 dienām varbūt arī varētu izvilkt ar kurināšanas laiku mazliet 3h. Bet var arī neizvilkt. Diemžēl 1000 + 200 boilers vienā komplektā man šķiet nav. 30kw 750 + 750 ar iekšējo tvertni vai ātrsildītāju jau būtu man šķiet ļoti laba kombinācija, jo vieglāk vadīt - aukstajā periodā abas mucas darbā, drēgnajā un aukstajās vasaras dienās strādāt tikai uz mucu ar iebūvēto silto ūdeni.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: kaasis ()
Datums: 15/06/2016 12:45

Nu paldies, sajaucāt galvu vēl vairāk :) Bet tas normāli, vienmēr laikam jāiziet cauri šim procesam, jo vairāk informācijas, jo mazāk zini.
Katlu negribētu nekādu super puper, varētu pat ņemt Grobiņā vai laikam Līvājos ražotos.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: SerViss ()
Datums: 15/06/2016 12:56

Ja nu gadījumā trāpās izdevīgi iegādāt čuguna katlu, tad malkas variantā noteikti jāpievērš uzmanība degkameras lielumam - t.i. sekciju skaitam, jeb katla jaudai. Standarta (35 cm) pagales normāli var iebāzt sākot ar 6 sekciju katlu, bet normālai liesmas attīstībai telpa vēlama vēl lielāka. Tā kā, izvēloties čugunnieku malkas dedzināšanai, diez vai būtu pareizi ņemt katlu zem 35-40 kw, jeb ar mazāk kā 7-8 sekcijām.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: soseds2 ()
Datums: 15/06/2016 19:16

Man liekas, ka grēks ieteikt čugunnieku, ja tēraudnieks tādā pašā cenā.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: ggatis ()
Datums: 29/06/2016 20:06

sanāca labi iegādāties labu malkas gāzesgenerācijas katlu 60kw kas manai majai 160km2 ir par daudz. Cik lielu ieteiksiet likt akulumātoru un siltummaini akulumātorā vai labāk atsevišķi kombinēto boileri?

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: kkk ()
Datums: 30/06/2016 08:51

Kāds tur bija tas Vācijas zelta likums - vismaz 50l uz katla kw. Tātad tavā gadījumā vismaz 3t.

Man ir tā, ka akumulatorā ir iebūvēta karstā ūdens tvertne, bet pēc tam vēl elektriskais - kad no akumulatora nāk karsts, elektriskais neko nedara, bet kad jau padzisis, tad elektriskais piesilda iztrūkstošo, tā efektīvāk izmanto pilnu akumulatora temperatūras starpību un var arī vasarā vispār iztikt bez kurināšanas, ja negribas.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Datums: 30/06/2016 11:48

Vācijas zelta likums neko nepasaka faktiski, jo drošību tas nemaina un darbspējas neuzlabo. Manā izpratnē ir tikai 2 apsvērumi:
1) cik ilgi grib nekurināt,
2) nav slikti, ja viens pilns krāvums nozīmē 95% pilnu aķi, jo tad nav jādomā - piekrauj, izkurās, izslēdzas un āmen.
Attiecīgi 2t ir ok manā skatījumā apmēram. Es zinu, ka 40kw atmos ar vienu muti pielādēja ap 1.5t. Tā ka 2 t varētu būt analoģija 60kw.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: kkk ()
Datums: 30/06/2016 12:20

Manuprāt tieši drošības un efektivitātes apsvērumus tas likums tā vispārināti iekļauj -
lai uzsildītu 50l ūdens 20-80 vajag 3.45kwh enerģijas. Tātad 50l ir "buferis" 3.45h kuršanās ciklam.

Ir jau vēl kaudze blakus faktoru - katla lietderība, tas, ka nejau vienmēr delta t būs 60 grādi, utt, bet kopumā likums ir diezgan precīzs.

Šķiet Niks kautkad rakstīja par savu 25kw katlu, kas 5h ciklā pielādēja 2t aķi un vēl bišķi palika pāri.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Datums: 30/06/2016 13:00

Nu varbūt jau būt ir tas likums precīzs, slinkums rēķināt. Faktiski jau tas reducējas uz to cik daudz malku var katlā iekraut, lai nesanāk tā ka katlā vienā krāvumā var iekraut vairāk nekā akumulators varētu paņemt - tad gan ir liela drošības un tehniska problēma.
Ja ražotājs katlam ir zināms, tad tam jau tam var dabūt parametrus un arī rekomendēto tilpumu. Re kur piemēram es skatos atmosam - viņam nav 60kw aparāts, bet ir 50 un 70. 50niekam rekomendē acu 3-4t, bet 70niekam - 4-5t. Tātad 60niekam eventuāli būtu 4t. Bet nu 160m2 mājā 4t tā kā par daudz man šķiet, vietu aizņem un mazliet šķiet tā proporcija tāda nesamērīga. Es teiktu, ka 2t būtu ok tādai mājai, 3 ļoti labi, bet 4? Vienkārši daudz vietas aizņem, lielāki izdevumi.
Ja būtu disciplinēti kurinātāji, tad var likt mazāku tilpumu un nekurināt no pilnas mutes.

Pašreizējā: 2 no 9


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **        ********  **     **  **    ** 
 **     **  **           **     **     **  **   **  
 **     **  **           **     **     **  **  **   
 ********   **           **     *********  *****    
 **         **           **     **     **  **  **   
 **         **           **     **     **  **   **  
 **         ********     **     **     **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727