UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 5 no 9
Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: kkk ()
Datums: 01/07/2016 14:51

Es sūtot max augstuma mucas ņēmu talkā pitagoru un aprēķināju maksimālo augstumu kādu iespējams piecelt stāvus. Pie 80cm diametra mucas tas ir kādus padsmit cm mazāk par griestu augstumu - kā reiz vieta ko piestumt ar siltumizolāciju.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: Jankouzs ()
Datums: 01/07/2016 15:08

Nu jā,tur jāskatās kāda cilvēkam situācija,cik liela telpa,cik augsti griesti un tt. Es savu tonnīgo arī knapi dabūju iekšā pa durvīm un augstumā arī līdz ar nagiem ,jo augšā vēl man uzstādīts atgaisotājs!

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: karlens85 ()
Datums: 01/07/2016 15:48

Tieši gribēju zinošajiem jautāt - vai ir kaut kādi nestandarta izmēri akumulatoriem?
Durvis platumā 65-70cm, lauzt neko negribās, logs atkrīt...bet iekšā kaut kā jādabū!
Ir dzirdēts par akumulatoru izveidi uz vietas telpā - tas ir nopietni?

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: Jānis Zomerfelds ()
Datums: 01/07/2016 16:03

Ar cauruļu diametriem veči neaizraujaties. Katram vārstam, caurulei utt ir tāds lielums kā Kvs. Tas ir rādītājs cik m3 ūdens pie 1 bar tam ir caurlaide.
ESBE 1" trīsceļu vārstam caurlaide ir 10 m3. Neviens 25 izmēra sūknis nespēj 10 m3 apgriezt, ja ir pretestība 1 vai vairāk bar. Pie rokas nav grāmata, bet caur 32 DN tērauda cauruli var pat 160 kW stundā izpumpēt.
Resnās caurules izmanto paštecei. Ja izmanto sūkņus, tad diametri samazinās daudzkārt. Ja katlam ir 60 kW un normāls režīms ir 80/60, tad caur cauruli, vārstiem, līkumiem un ventīļiem sūknim ir jāspēj pārpumpēt +/- 3 m3/h.
Kāpēc daudz kur redz ļoti lielus diametrus pie salīdzinoši mazām jaudām? Tāpēc, ka neviens negrib rēķināt, cik tad īsti vajag. Tā nopērkam nevajadzīgi resnas caurules, jaudīgus sūkņus utt.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: kkk ()
Datums: 01/07/2016 16:19

karlens85, piemēram, kadiķi-arv raksta, ka izgatavo akumulatorus ar diametru 600mm. 2400mm augsts - 700l. Saliec vairākus blakus, kāda nu ir veiksmīgākā kombinācija un nosiltini kopīgi.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Datums: 01/07/2016 16:37

Nu JZ galīgi nevaru piekrist.

Kāpēc ražotājs liek šos lielos rekomendētos cauruļu diametrus? Paštecei - jā, tikai tāpēc, ka standarta shēmai ap sūkni tiek veidots avārijas apvads. Tā ir salīdzinoši muļķdroša sistēma - lielie diametri līdz aķim + sūknis. Ja saliks mazākus diametrus, tad tā ir tikai sūkņa un elektrības atkarīga sistēma - resp. vai nu vajadzīgs ups, vai avārija. Vai ups vienmēr nostrādās, ja aķi nepārbauda? Tāpēc ir šis kompromiss, kuru es uzskatu par labāko un ražotāji arī nav muļķi, ka tā rekomendē darīt.
Tāpēc kvs ir laba lieta, tikai jāsaprot kur un kad to jāliek.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Datums: 01/07/2016 16:43

Vai JZ ir gatavs pastāvēt pie pielādēta 60kw katla, kad apstājas elektrība pie mazajiem cauruļu diametriem? :)
Es kad uzliku 40nieku, arī vadījos pēc ražotāja caurulēm un pēc uzstādīšanas katlam pilnā jaudā noslēdzām elektrību. Viss bija ideāli, nekāda stresa. Atgaita novēlās uz 40 un turp vairāk par 60 man šķiet nebija, tā labi ilgi pagaidījām un viss tā arī palika. Tā ka tās caurules ir tā vērtas.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Autors: ggatis ()
Datums: 01/07/2016 18:08

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nu akumulatorus jau parasti izvēlas tādus, kurus
> var iedabūt iekšā mājā civilizēti. :)) Lai
> iedabūtu 2t mucu vienā gabalā tad jau tur
> jālauž durvis ārā un jāizjauc griesti. 1t
> mucām starp citu ir bišķi problēma ar diametru
> un arī ar augstumu jābūt uzmanīgam, jo to mucu
> būs jāslien augšā un slīpi viņa būs mazliet
> garāka. Man tāda ir un pa durvīm negāja, bet
> pa logu gan ielīda, bet nu knapi, vertikāli gan
> labi iecēlās
Doma bija likt šādu.
Akumulācijas tvertne ovāla/šaurā ar siltummaini 1,34m2-22kw, 3000litri
augstums 1820 cm
platums 2780 cm
biezums70 cm
[mail.google.com]

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Datums: 01/07/2016 18:23

Tvertne jau smuka - šī droši vien - [www.soojapood.ee]
Nezinu, gan jau var arī tādu. Vienīgi redz kas par nelaimi viņai. Ja būs silts pavasaris vai pat vasara, tad silto ūdeni būs grūti no viņas dabūt, tad jāpumpē nesamērīgi daudz liekā siltuma, kurš sildīs arī māju kad to nevajag.

It kā labāk man šķiet būtu siltajam ūdenim kādu mazāku tilpumu - 500L ar siltummaini vai tvertni un tad teiksim siltākā laikā, lielo mucu atslēdz un silda tikai relatīvi mazo. Vienīgi tev ar savu 60kw saudzīgi jāpilda tie 500L, jo tas tilpums kā te diskusijā redzams ir špicka tam katlam.

Re: Mājas apkure ar siltuma akumulatoru
Datums: 01/07/2016 18:24

Kaut gan varbūt viņai tas siltummainis ir ļoti kompakti augšā ielocīts, tad gan it kā būtu labi. To vajadzētu redzēt kur un kā ir tas siltummainis.

Pašreizējā: 5 no 9


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   ******     ******   **    **  **     ** 
 **     **  **    **   **    **   **  **    **   **  
 **     **  **         **          ****      ** **   
 *********  **   ****  **           **        ***    
 **     **  **    **   **           **       ** **   
 **     **  **    **   **    **     **      **   **  
 **     **   ******     ******      **     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727