UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12345678Nākošā
Pašreizējā: 1 no 8
Autonoma māja, uzkrājot vasarā enerģiju no saules
Autors: martinezzzz ()
Datums: 06/01/2011 11:44

Es sāku rēķināt, kad varētu tādu māju uzbūvēt. Sēžu pie AutoCAD un taisu.
Vienīgais nemāku aprēķināt, kādi būs precīzi siltuma siltuma zudumi 1h un cik vajag enerģijas, lai uzturētu 21 grādu.
Mājas sienu, grīdu, un griestu laukums ir 361,2m2 un sienu biezums 400-500(salmu bloki presēti). Logi būs vakuma, kad sākšu būvēt jau viņiem jābūt masveidā(15 gadu). Cik aceros vakumam ir U 0,09 W/m2.
Izlēmu, kad siltuma akmulātoram jābūt mājas centrā. Man pat liekas viņu varētu tā nosiltināt un uztaisot atveramas durtiņas lai viņš atdotu siltumu mājai. Atkristu izmaksas apkurei.

Re: Autonoma māja, uzkrājot vasarā enerģiju no saules
Autors: martinezzzz ()
Datums: 06/01/2011 15:09

SPZ = UxAxDTD [W]
Ja U - 0,2 minējums nezinu atradu formulu, bet iznāk baigais skaitlis :D
A - 361,2m2
DTD - 23 grādi
Iznāk 1661,52 w/h

W = SZ x DGD x 24/DTD

kur:
DGD = Apsildīšanas sezonas ilgums (dienas) x vidējā gaisa temperatūra, Rīgai DGD ~ 2000.
Piemērs:
Pieņemsim, ka siltuma zudumi SZ = 1670 W (76 W/m)
W=1670x2000x24/29 =2764 kW/gadā

W=1661,52x2000x24/23 = 3467,52 kW/gadā
Man iznāk vairāk patēriņš nekā piem. ar lielāku teperatūras starpību :D

Re: Autonoma māja, uzkrājot vasarā enerģiju no saules
Autors: aston ()
Datums: 06/01/2011 15:23


""Vienīgais nemāku aprēķināt, kādi būs precīzi siltuma siltuma zudumi 1h un cik vajag enerģijas, lai uzturētu 21 grādu. ""



Ja jau taisīsi māju ar ideālu siltumizolāciju un ideālu rekuperāciju, tad jau siltuma zudumu nebūs, bet būs siltuma pārpalikums no tevis paša un sadzīves tehnikas.

Re: Autonoma māja, uzkrājot vasarā enerģiju no saules
Autors: khe ()
Datums: 06/01/2011 15:27

Vairāk pievērstu uzmanību visu ienākošo gaisu sasildīšanai ar zemes siltumu?

Re: Autonoma māja, uzkrājot vasarā enerģiju no saules
Autors: martinezzzz ()
Datums: 06/01/2011 15:58

Siltuma sūkni negribu, dārgi iznāks. Kad atmaksāsies? Gribu māju kura vairāk neprasa ieguldījumus, neprasa ēst, nepiesārņot dabu un kļūt netkarīgs no neviena apstākļa apkārt.

Par rekuperātoriem ir lasīts, kad parsvarā viņu efektivitāte ir ~ 50 proc, bet citi panāk līdz 95 proc samazinot gaisa apmaiņu aukstākā laikā. Par rekuperātoriem vel varētu diskutēt, kurš tad būtu tas labākais.

Šitas projekts man jau sen ir galvā. Mēs te visi kopā varētu uztaisīt projektu, kuru piedāvāt visiem. Lētākie materiāli(tapēc gribu salmus un viņi ir pat labāki nekā vate vai putiks),lētākie risinājumi 0 co2, 0 malkas un neatkarīgums no apkārtējās vides.

Re: Autonoma māja, uzkrājot vasarā enerģiju no saules
Autors: aaaa ()
Datums: 06/01/2011 15:58

Interesanti gan, kāds izskatās vakuuma logs :D ? Ir reference, links?

Re: Autonoma māja, uzkrājot vasarā enerģiju no saules
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 06/01/2011 16:03

Stikla atduriņas - stienīši (resnumā ap 2 mm) ik pa 10x10cm varētu būt tīri pieņemami... Taču, ja alumīnija-gumijas mala jau tagad ir vājā vieta, kāda tā būs vakuumā?
Starp citu, vai tas, ka arī daudzām gaisa/gāzes paketēm pie -20°C aizsvīst vidus, nav saistīts ar to, ka pakete ir hermētiska un tās tilpums mainās?

Re: Autonoma māja, uzkrājot vasarā enerģiju no saules
Autors: martinezzzz ()
Datums: 06/01/2011 16:05

Nav man linka pa diskavarī rādīja un Japāna zinātniekiem tas izdodās. Sola, visi testi un pārbaudes beigsies. Un ~15 gadu sāks masveidā pārdot.

Re: Autonoma māja, uzkrājot vasarā enerģiju no saules
Autors: aaaa ()
Datums: 06/01/2011 16:07

Pac atradu:
[inhabitat.com]
Pagaidām vēl zinātniskā fantastika. Turklāt saglabāt vakuumu tur iekšā ilgstoši - tā ir vēl lielāka fantastika.
Es gan teiktu, ka paketei vidus svīst nevis tāpēc, ka tā hermētiska, bet gan gluži otrādi - kaut kur laiž garām un tiek mitrums iekšā. Ja pildījums ir hermētiski noslēgts, tad sauss argons, kādu pilda starp stikliem, pat pie -100 nedarīs pilnīgi neko. Starp citu, labie logu ražotāji jau sen nelieto alumīnija starplikas.

Re: Autonoma māja, uzkrājot vasarā enerģiju no saules
Autors: martinezzzz ()
Datums: 06/01/2011 16:19

2008 gads raksts :( a raidījums 2010 gads pa diviem gadiem varētu būt pabīdījies uz priekš.


Tagad man vajadzētu izrēķināt cik lielu akmulātoru vajag lai pietiktu apkures sezonai.
Pēc tā arī sākt mājas projektu taisīt un pēctam iemest pirmo skici.

Iet uz lapu: 12345678Nākošā
Pašreizējā: 1 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **    **  ********   ******  
 **     **  **     **  **   **      **     **    ** 
 **     **  **     **  **  **       **     **       
 **     **  **     **  *****        **     **       
  **   **   **     **  **  **       **     **       
   ** **    **     **  **   **      **     **    ** 
    ***      *******   **    **     **      ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727