UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 7
Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: JanisL ()
Datums: 26/01/2011 10:50

Rūķi, neņem ļaunā, a kurā brīdī te kāds runā par kamnīnu ar atvērtu muti? Man tāds neinteresē vispār. Man pašam ir Jotul kamīnkrāsns, un tieši tā arī ir kā saki - un tā vārā uguntiņa, kad malka jau pārvērtusies par kvēlojošu ogli, dod visspēcīgako siltumu.

Pašreiz kurinām ar alksni, osi (laikam) un bik bērzu. Jotula ar 4-5 pagalēm piesilda 65m2 mansardu uz aptuvenu diennakti. Siltummasas praktiski nav, jo pārdesmit ķieģelīšu krāvums pie krāsns praktiski neskaitās. :)

Tāpēc arī naivi liekas - kāpēc gan ar kamīnkrāsns, to pakurinot 5-6as stundas (vai ilgāk), nu kamēr siltā betona grīda uzsilst līdz vajadzīgajai t°, nevarētu piedāvāt līdzīgu, un pat vēl ilglaicīgaku efektu (tobiš pateicoties grīdas siltummasai var ilgāk nekurināt)? Turklāt, ja vienstāva 100m2 mājai sienas ir daudz nosiltinātākas nekā manam pašreizējam mansardam.

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: ruukiitis ()
Datums: 26/01/2011 11:04

p.s.
baigi nepatīk pārpublicēt linkus.
šis ir tas ko Tu meklē :
[www.jotul-latvija.lv]
nu tad špikojam un taisam savu apkures sistēmu, vai arī pērkam šo .

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: JanisL ()
Datums: 26/01/2011 11:17

Rūķīt, krāsni es īsti nemeklēju, jo jau biju noskatījies, piemēram, uz šādu Skladova Tehnika verķis - [www.xnet.lv] .

Tas, ko es meklēju, ir speciālista uzzīmēta skaidri saprotama shēma, kā man ar šādu krāsni uzveidot silto grīdu sistēmu bez tonnīga siltumakumulatora. Tas ir tas, ko es meklēju.

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: Valdis Liepa ()
Datums: 26/01/2011 11:47

,,Siltais betons,, skan lepni, interesanti cik silts tas būs 6 mēnešus bez apkures sezonā, laikam vasarā dzīvos tik pa āru vien.

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: kdvlp ()
Datums: 26/01/2011 12:21

Vasarā var staigāt vaļinkos. Tas nekas. Bet ja tas cirkulācijas sūknis apstājas, tad tak tas katls sprāgst gaisā? Pa kautkādu mazu drošības caurumiņu jau tās pārkarsētā ūdens masas nevar paspēt iziet.

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: JanisL ()
Datums: 26/01/2011 12:33

It kā es būtu pirmais cilvēks Latvijā un pasaulē, kas plāno izmantot apsildāmo betona grīdu?! Vasarā ir gluži pretējs efekts - grīda palīdz uzturēt māju patīkami vēsāku. A pavasarī un rudenī, nav problēmu mazliet pakurināt lielākam komfortam (mežs blakus).

A ja cirkulācijas sūknis apstājas klasiskajai radiatoru sistēmai, kas nav paredzēta paštecei? Arī sprāgst gaisā? Tāpec jau speciālisti taisa i lielos, i mazos lokus, pārplūdes vārstus utt., kā arī, cirkulācijas sūknim jebkurā gadījumā jāpaštuko autonoma barošana elektrības problēmu gadījumā (ģenerators / akumulators). Bet NE par to es te šobrīd jautāju.

--------------------------------
Mani hobiji:
Dažādi bišu produktu gardumi - [www.LusuDrava.lv]
Mana salmu māja - [SalmiUnMali.lv]

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 26/01/2011 12:35

Galvenais taisot vaļā neapplaucēties un neliet uzreiz aukstu, bet beigās var nākties krāsnij galvas blīvi mainīt vai pat galvu slīpēt ;)

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: kdvlp ()
Datums: 26/01/2011 12:49

Par to jau arī ir runa. Iznāk, ka jābūt resnu cauruļu pašteces cirkulācijai uz siltumakumulatoru, kuram tad jāatrodas augstāk par katlu, lai tā cirkulācija notiktu, ja nav sprieguma. Bet ja tas termostats ir aizvēris mazo loku ciet, tad nekas tur vairs nedzesēsies un pa mazo drošības caurumiņu tā masa ārā nepaspēs izkļūt .Iedomājies, ka Tu izdzer kasti alus, piemet kārtīgi malku un aizsnaudies. Un tad pazūd španungs.

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: aaaa ()
Datums: 26/01/2011 12:50

Iesaku prasīt Uponor tehniskajam atbalstam - lai atsūta shēmu sistēmai:
[www.uponor.lv]
Protams, nevarēs tāpat visu tik vienkārši pievienot. Tāpat būs vajadzīgs lielais/mazais loki, izplešanās trauks, kaut kāda automātika, drošības vārsts utt.

Re: Kamīnkrāsns ar c/a + siltās grīdas
Autors: JanisL ()
Datums: 26/01/2011 13:05

Laikam tad vieglāk būs vērsties pie kāda siltumtehnikas ierīkošanas kantora, lai uzzīmē man projektu. Vienkārši cerēju, ka te atradīsies kāds privātais speciālists, kas labprāt nopelnītu desmaizēm ar konsultāciju un shēmas uzzīmēšanu. :) Upponors jau man atsūtīs ūber automatizēto, kosmisko shēmu par 5k Ls... :)

Pašreizējā: 4 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  ********   ********  **     ** 
 **     **  ***   **  **     **  **        **     ** 
 **     **  ****  **  **     **  **        **     ** 
 **     **  ** ** **  **     **  ******    ********* 
  **   **   **  ****  **     **  **        **     ** 
   ** **    **   ***  **     **  **        **     ** 
    ***     **    **  ********   **        **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727