UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā1234
Pašreizējā: 4 no 4
Re: reaktīvā jauda
Autors: Rx ()
Datums: 19/03/2011 23:37

Un tieši par lenķi: Tīrās kapacitatīvās vai induktīvās slodzēs (teorētiskās) šis strāvas- sprieguma vektora lenķis ir 90 grādi. Un cos no 90 grādiem ir.."0" (pilnīgi reaktīva jauda). Ja lenķis ir 0 grādi (sakrīt), cos(Fi) ir=1.(Pilnīgi aktīva jauda). Un nekad cos (Fi) nevar būt lielāks par 1!!! pēc kosinusa definīcijas... Ja cos (Fi) ir 0.5 tas nozīmē ka puse strāvas ir aktīva, puse, reaktīva. Kāda rakstura reaktīva, to var noteikt tikai ar mērījumu, vai zinot slodzes dataļas.

Re: reaktīvā jauda
Autors: Rx ()
Datums: 19/03/2011 23:47

Padomājot, ja cos(Fi) = 0.5, tad zinot (pieņemot) ka spriegumi uz spuldzes ir 110V un uz droseles ir 110V, pie labas droseles (resni vadi, labi izgatavota, bez zudumiem) to jaudas būs šādi sadalītas: spuldze- 36w, aktīvā, un droseles reaktīvā, arī 36w. Pēc vektoru analīzes, lenķis (Fi) tuvinājas 45 grādiem kas ir, cos(Fi=45grādi)) ir 0.53!

Re: reaktīvā jauda
Autors: zum ()
Datums: 20/03/2011 14:10

"Ja atslēdz vienu pāri lampu un caur droseli ceiet strāva, bet paliek kompensācijas kondensators, tad kopainā lampa kļūst kapacitatīvi reaktīva un ja būs elektroniskais skaitītājs, tas skaitīs jaudu."

tiesi par so es ari jautaju, pirmaja postaa. jo kompensejosais kondensators paliek kede, bet strava plust tikai caur vienu droseli (jo 2. paris ir atslegts), tad kondensators sak veidot kapacitativu rakstura slodzi. ok, beidzot tikam gala, thanks :)

Re: reaktīvā jauda
Autors: zum ()
Datums: 21/03/2011 09:10

kursh te padzesis ierakstus??

Re: reaktīvā jauda
Autors: zum ()
Datums: 21/03/2011 09:48

tikko paskatijos, man ir 4x18W lampas un kondensators paraleli pievienojuma klemmei ir 9 μF.

Re: reaktīvā jauda
Autors: Rx ()
Datums: 21/03/2011 11:34

Nu tad izskrūvējot spuldzes paliek pieslēgts kompensējošais kondensators un tas ienes reaktīvu kapacitatīvu slodzi (tā netiek kompensēta ar droseli!), kas noved pie reaktīvās jaudas palielinājuma.

Re: reaktīvā jauda
Autors: Rx ()
Datums: 24/03/2011 19:51

Tikko redzēju K-Rautā kontroles mazgabarīta jaudas, strāvas, patēriņa , cosFI !!!!!! mērītāju, paredzētu mājas lietošanai- kontrolei. Maksā ap 10,5Ls Cena laba, jo tādi citu ražojumi , bez cos Fi, maksā pie 20Ls.

Re: reaktīvā jauda
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 24/03/2011 22:34

Kurā Rautā? Trīsfāzu? Montējams uz sliedes?

Re: reaktīvā jauda
Autors: Rx ()
Datums: 25/03/2011 11:59

Vienstāvim:K-rautā , Mūkusalas aplī, stendā pie pagarinātājiem, taimeriem, iespraužamajiem. Tas ir iespraužamais verķis.. Domāju ka var iztaisīt sekojošu mērblociņu: Veido atsevišķus pieslēguma izvadus. Pieslēdz paralēli drošinatājam un kontaktu uz neitrāli. Tikko atslēdz drošinatāju, tā visa strāva (jauda) ies pa šo mērbloku unrādīs visu kas jārāda, neatslēdzot pat īslaicīgi patērētājus. Virknē var ielikt drošinātāju, tad var darbināt ilgi un kontrolēt situāciju. Tikai atliek jautājums kas jāpārbauda: Vai nulvads nekalpo kā jaudas mērīšanas ķēde, un vai nav visa strāva jālaiž caur šo verķi, arī strāva caur nulvadu...

Re: reaktīvā jauda
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 25/03/2011 13:08

Nesen man piedāvāja kādu uz sliedes liekamu Power Analyzer modeli, kas mēra trīs fāzu spriegumus, strāvas, kosinusu utt. Nospriedu gan, ka tas man par sarežģītu, aprakstā pat nevarēju atrast, cik caurejošās enerģijas tērē pats, turklāt darba temperatūra bija virs 0°C, bet man galvenā sadale stāvēs ārā vēl vismaz gadus 3. Tomēr šādu ierīču suga mani ieinteresēja.

Iet uz lapu: Iepriekšējā1234
Pašreizējā: 4 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **         *******   ********  **     ** 
 **     **  **        **     **  **        **     ** 
 **     **  **        **     **  **        **     ** 
 *********  **         ********  ******    **     ** 
 **     **  **               **  **         **   **  
 **     **  **        **     **  **          ** **   
 **     **  ********   *******   ********     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727