UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5
podiņu krāsns vs tulekivi
Autors: torch ()
Datums: 20/08/2011 15:51

Cik maksātu (+/-) uzmūrēt podiņu krāsni (darbs)?

Atradu, ka mūsdienās ražo podiņus -
[krasnspodini.lv].

Patīk jau arī - vietējais produkts un var izpildīties pēc sirds patikas.

Šaubos tomēr, vai tas nesanāks krietni dārgāk par Tulekivi krāsni (dizains ne visai, bet siltumu tur ok), kas arī nav lētais gals?

Re: podiņu krāsns vs tulekivi
Autors: Elza ()
Datums: 22/10/2011 20:01

Podiņu krāsns cenas ir ļoti atkarīgas no meistariem un vietas. Rīgā podiņu krāsns maksā ap 1000-2000 Ls. Laukos tieši tāda pati - ap 600-700 Ls (podiņi+darbs).

Pērkot Tulekivi krāsni, tu savu naudu aizpludināsi uz ārzemēm. Pērkot podiņu krāsni - balstīsi Latvijas ekonomiku. Turklāt rēķinies, ka visiem akmeņiem ir vājš radiācijas fons, tātad arī tava Tulekivi krāsns izstaros radiāciju.

Re: podiņu krāsns vs tulekivi
Autors: ggg ()
Datums: 24/10/2011 11:06

Interesants apgalvojums. Tad sanāk, ka akens pilīs visi ir bijuši apstaroti? :D
Es domāju, ka tā radiācija savas 100x mazāka par TV iztaroto kaitīgo. Tātad nekāda.

Mani arī interesē podiņu krāsns. Cik es saprotu, tad ugunsķieģelis ir sliktāks akumulators kā akmens. Vai tā nav? Un podiņu krāns nav tas, ko pats nevarētu uzbūvēt. Internetā var atrast shēmas gan krāsnij gan mūrītim.

Re: podiņu krāsns vs tulekivi
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 24/10/2011 11:44

1) manuprāt Latvijā ir vēl gana lēta zeme, lai varētu atļauties viena akmens vietā sakrāmēt kaut divreiz vairāk vietējos ķieģeļus;
2) no visas ķieģeļu vai podiņu krāsns masas šamots nevarētu būt vajadzīgs vairāk kā 15-20%.

Re: podiņu krāsns vs tulekivi
Autors: aaaa ()
Datums: 24/10/2011 13:03

Es savulaik pētīju tās Tulikivi krāsnis ar visu viņu brīnumakmeni, nu nav tur nekas tāds. Jā, viņš ir blīvāks par ķieģeli, bet siltumietilpības ziņā vinnests ir kaut kādi 5-10% labākajā gadījumā. Turklāt Tulikivi kurtuve ir izlikta ar šamota plāksnēm, jo viņu ziepakmens ir kaut kāds kreisais. Īstās ziepjakmens krāsnis ražo Nunnauuni, viņiem viss ir no ziepjakmens. Bet nu tikai tā dēļ maksāt nenormālu naudu nav vērts. Normāla mūrēta krāsns no vietējiem ķieģeļiem nebūs ne par matu sliktāka. Nu vienīgais, kas pie mums ir kolosāla vājā vieta ir pašas kurtuves uzbūve, kas nodrošinātu gan ģeometriski, gan kvantitatīvi pareizu gaisa pieplūdi, sadegšanas temperatūru utt. Manuprāt labākais variants ir ņemt rūpniecisku kvalitatīvu kurtuvi un mūrēt tai riņķī īstu ķieģeļu/podiņu krāsni.

Re: podiņu krāsns vs tulekivi
Autors: Didzisp ()
Datums: 24/10/2011 13:33

Tak katra firma savu preci reklamē kā mācēdama.Tā dara visādi Tulikivi, Jotul, Bulerjan, bet gala rezultātā klasiska podiņu krāsns ir visefektīvakai apkures veids. Es vinkārši mājā redzu, cik malkas vajag buržuikas tipa bleķa krāsniņai, cik podiņu krāsnij un cik ilgi siltumu tura katra no tām. Vismazāk malkas vajag klasiskai podiņu krāsnij un man pilnīgi pofig, ko muld reklāmā ražotājipar savu razojumu lietderības koeficentu. Reklāmā jau tas sen ir virss 100% :).

Re: podiņu krāsns vs tulekivi
Autors: torch ()
Datums: 24/10/2011 20:20

Uzmūrēja jau man ķieģelnieci - darbs + materiāli ap 450 ls. Nesabriedu dārgākām.
Tādu uz 1,4 tonnām.
Neko, ja rītā-vakarā izkurina ar vienu pielādi, ir visu laiku silti-karsta. Par veco jotultipa malku mazāk krietni patērē, ja ņem vērā efektivitāti. Ar to jotultipa normāli varēja dzīvot tikai ar briketēm . Nu tā lai 8 h karsta bez kurināmā pielikšanas. Un ventilātoru pie tās, lai gaisu izdzenā.
Tagad tā paliek kā papildus baisajiem mīnusiem, jo kurinot ar abām tagad sanāk sauna.

Re: podiņu krāsns vs tulekivi
Autors: torch ()
Datums: 24/10/2011 20:38

Proti, ar jotulnieci man aizgāja gandrīz 2 brikešu maisi 24h (divas briketes palika neielādētas no maisa), kas ir aptuveni 1,80 ls diennaktī uz 84 kv m.
Malka protams lētāka, jo pirku pavasarī slapju un pa vasaru rudeni tā ir sausa.

Re: podiņu krāsns vs tulekivi
Autors: maris_0102 ()
Datums: 25/10/2011 09:44

starpcitu, ka pē uz jotulnieci nesakrāmēt šamota ķieģeļus (no augšas), lai iegūtu vismaz kaut kādu siltumietilpību ? Vai arī tas ir galīgi garām ? :)

Zinu ka biju redzējis kaut kādas mazas glazētu podiņu krāsniņas metāla rāmī un uz kājām ... tur kaut kas līdzīgs

Re: podiņu krāsns vs tulekivi
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 25/10/2011 10:51

Rīgā pretim Sporta Pilij bija rūpnīca, kas ražoja podiņu plītis metāla karkasā.
Šamotu būtu lielāka jēga krāmēt metāla iekšpusē. Man gan metāla karkass šķiet vairāk traucējošs, nekā noderīgs.

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  **    **  **      **   ******  
  **  **   **     **   **  **   **  **  **  **    ** 
   ****    **     **    ****    **  **  **  **       
    **     **     **     **     **  **  **  **       
    **     **     **     **     **  **  **  **       
    **     **     **     **     **  **  **  **    ** 
    **      *******      **      ***  ***    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727