UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 1234567Nākošā
Pašreizējā: 1 no 7
ilgdegošie apkures katli
Autors: lūdzu info ()
Datums: 08/03/2012 13:14

Sveiki vēlējos pajautāt vai kāds varētu padalīties ar informāciju...

Iztirzāju te vairāk vai mazāk visu info par šiem katliem
Un radās kāds jautājums...
Pagaidām skatos uz Stropuva katla pusi, bet ir tāds jautājums vai kāds nevar padalīties ar informāciju par šāda tipa katlu, kurš arī ir uz tā paša sveces tipa tik kantais.
[www.econoterm.lv] kuram ir jau Integrēts ūdens padeves regulators!!

Tātad jautājumi:

1) ar to regulātoru cik es saprotu es varu regulēt ūdens daudzumu minūtē ko tas izlaiž cauri katlam? un kāda veida apsaite tad būtu jātaisa?

2) Un man ar to katliņu ir doma apkurināt divas atsevišķas mājas.. vai šie abi katli spēc pavilkt divas lielās cilpas... kopējie m2 ir līdz 200 bet normāli siltināta māja...
Vienkārši vai tas katls var pavilkt to ka es laižu turpgaitu caur kolektoru kurš sadala man sistēmu uz abām ēkām utt..

Tas pagaidām būtu viss.. tā kā esmu uzrakstījis mazliet nesakarīgi .. jo ar apkures sistēmām neesmu saistīts... tad ja, kādi jautājumi par topošās sistēmas uzbūvi vai kko kas var ietekmēt visu padarīšanu varu pastāstīt.. tikai sakiet ko nepieciešams zināt..
P.s katls atrodas jau ivenā no apkurināmajām ēkām.

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: khe ()
Datums: 08/03/2012 14:44

[www.building.lv]
Domāju, ka var organizēt atsevišķu plūsmu ar lielāku plūsmas ātrumu cilpās uz mājām. Katlā jāsaglabā lēna plūsma.

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: lūdzu info ()
Datums: 09/03/2012 08:10

Paldies,
Bet kā ir ar to Stropuva katlam ar to kustīgo gaisa padevi, kas laižas uz leju.. cik ilgs mūzš ir tai detaļai.. vai tā neizdeg pēc pāris gadiem? un ja izdeg vai vispār ir iespējams to nomainīt? Jo tās durtiņas jau nav baigi lielas un tur nav kur izvērsties?

Paldies

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: Slidenais ()
Datums: 09/03/2012 09:22

Tā detaļa ar gadiem ir jāmaina! Nekas sarežģīts pie nomaiņas tur nav!

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: lūdzu info ()
Datums: 13/03/2012 11:42

tātad to gaisa dalītāju var nomainīt vienkāŗsi, bet to teleskopu arī...? ja rodas tāda vajadzība?

un par tiem Econoterm laikam neviens nemācēs pastāstī?

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: qwe ()
Datums: 14/03/2012 15:23

Šaubos vai teleskopu vajadzēs mainīt. Katla nav tik karsts, lai tas sadegtu. Visma ne paša katla mūžā.
Gaisa sadales detaļa gan jāmaina. Mums būs tagad nogājis divas sezonas, bet ja ir pazīstams metinātājs var uzmetināt kaut ko līdzīgi ļoti vienkārši. Izmēriem tur nav tik liela nozīīme, kā gaisa sadalīšanai degot malkai. Tas ir, ja galva iegrimst oglēs un pelnos, tad gaisam ir spraugas caur kurieni izplūst uz augšu un nespraukties dziļāk malkā.
Ekotermam arī ir kaut kas līdzīgs.

Econotermu es izvēlētos tikai tāpēc, ka viņam ir divas durvis un liela šūplāde pelniem. Bet diez vai es viņu izvēlētos dēļ tā standarta gaisa ieplūdes vārsta mehānisma. Forumā kaut kur bija jau minēts, ka tā ķēdīte reizēm mēdzot ieķerties. BET... to mehānismu var likt, ja nav īpaši laba vilkme. Stropuvai pēc fizikas ir drošāks vārsts pret uzvārīšanos, bet lai viņš 100% pildītu savu ir jābūt ļoti labai vilkmei. Respektīvi, tur vārstu ir jātur gandrīz ciet, lai atkarībā no katla temperatūras celšanās viņš aizvērtos.

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: lūdzu info ()
Datums: 15/03/2012 15:10

Liels paldies par šo izsmeļošo atbildi..

Vienkārši man te no vienas firmas stāstija, ka esot mājas paziņai bijis Stropuva un iekšā tas mehānisms esot izdedzis (lietots 4 gadus) un īsti nevarot nomainīt - nu viņi vēl nav nomainījuši :) ( bet tā konkrēti neteica tieši , kas tāpēc jautāju par abām detaļām)

Un mēs jau arī sākām skatīties tik uz to Econoterm.. tāpēc ka viņš mūsu acij izskatās mazliet saistošāks un varbūt vieglāk pielietojam,
jo tā kā apkurinātas tiks divas mājas kurās dzivo atsevišķas ģimenes.. tad vienkārši jāņem tas kurš liksies labs abām pusēm ne tikai vienai.

Liels Jums paldies

Un varb;ut Jūs varat iedot kādu info par apsaiti? Econoterm, ja jūs zināt?
vienkārši man tā īsti nav skaidrs par to Integrēt0 ūdens padeves regulatoru!
ko viņš īsti dara?

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: subaru ()
Datums: 16/03/2012 01:09

nu qwe var būt savā epopejā:))))))) gan zinās kā cilvēkam ieteikt labāko pašapčakarēšanas katlu:)) turpiniet vien būt apkures vergi:)

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: subaru ()
Datums: 16/03/2012 01:54

ja vien ir izvēle, nedariet muļķību un neizvēlaties šos sveces tipa katlus. jūs sevi turpināsiet pakļaut apkures verdzībai, turklāt šajā apkures sistēmā varēs orientēties tikai viens cilvēks, kurš saprot šo sistēmu.

Re: ilgdegošie apkures katli
Autors: lūdzu info ()
Datums: 16/03/2012 09:51

subaru Wrote:
-------------------------------------------------------
> ja vien ir izvēle, nedariet muļķību un
> neizvēlaties šos sveces tipa katlus. jūs sevi
> turpināsiet pakļaut apkures verdzībai, turklāt
> šajā apkures sistēmā varēs orientēties tikai
> viens cilvēks, kurš saprot šo sistēmu.


Tu galīgi saspiedies?
Tāpēc ka Tu nevari pats pavadīt pāris stundas pie katla, lai to izprastu.. nenozīmē ka citi to nespēs..
Tā kā neesam tādi kam rokas no pakaļas aug.. tad domāju ka ar katlu tiksim galā.. ja nebūs viens uz vietas tad vismaz otrs točna....

Ja Tu varētu konkrēti pateikt, kāpēc neizmantot tos katlus tad ok raksti, bet vnk pateikt nē sudīgs katls nestrādā.. tas neko nedod :) Paskaidro tad sīkāk.

P.s pirmais faktors... akumlātoram nav vietas un kkādam tur granulniekam riktīgi...
Tātad ko Tu man subaru ieteiksi?
1) elektrību?
2) gāzi? aaaa jā tā mums jau mājās ir.. un tā tiks atstāta tik kā atspaids malciniekam...



Iet uz lapu: 1234567Nākošā
Pašreizējā: 1 no 7


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    ******    *******   **     **  **      ** 
 **     **  **    **  **     **  **     **  **  **  ** 
 **     **  **        **         **     **  **  **  ** 
 ********   **        ********   *********  **  **  ** 
 **         **        **     **  **     **  **  **  ** 
 **         **    **  **     **  **     **  **  **  ** 
 **          ******    *******   **     **   ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727