UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 6
Re: Atkal siltumsuknji
Autors: Aigars Osis ()
Datums: 03/02/2006 22:55

varbūt kāds, kas kadu laiku jau lieto siltumsūkni, varetu padalīties ar pieredzi.
Piemēram - kuru firmu izvēlējās, vai uzstādīšanas termiņi un kvalitate bija ok.
Kadas ir patreizējās ekspluatacijas izmaksas un tml.

tomēr maz šādas praktiskas informacijas šeit forumos...

PAldies!
Aigars

Re: Atkal siltumsuknji
Autors: Didzisp ()
Datums: 04/02/2006 00:28

Laikam, visi siltumsūkņu īpašnieki nosaluši iepriekšējā salā, vai panikā gatāvo malku priekš nākamā aukstuma. Forumos runā tikai bodnieku apmāti pircēji tūlīt pēc sistēmas uzstādīšanas,vai kad gatavojas to pirkt, bet kad saņem pirmos elektrības rēķinus uzreiz pērk parastos katlus un par siltumsūkņiem vairs negrib runāt.

Re: Atkal siltumsuknji
Autors: siltumsūknis ()
Datums: 04/03/2006 01:24

Atkal kliedzoša nekompetence un objektīvas informācijas trūkums...:) Esam uzlikuši vairākus siltumsūkņus kā aizstājējus šķidrā un arī cietā kurināmā (malka, briketes, ogles) katla vietā. Kā likums parasti iepriekšējo katlu atstāj rezervē...netic...ja nu kas...:) Tikko apciemojām dažas šādas mājas, jo gatavojam videomateriālu tādiem zinātkāriem ļaužiem kā šeit apgrozās. Rezultātā ko mēs uzzinam un redzam. Redzam smaidīgas sejas un uzzinam, ka malkas katls vispār šoziem nav iekurināts, pie tam siltumsūknis darbojies bez elektrotenu pieslēgšanās un par apkuri un silto ūdeni, kas tika bieži pildīts lielā burbuļvannā, 200 m2 mājā janvārī (kad bija ļoti auksts!) ir samaksāti 55,- Ls pie kam pie parastā elektrības tarifa! Uz jautājumu kādi mīnusi ir šim apkures veidam mūsu klienti mums neko sakarīgu nevar pateikt, jo viņiem vienkārši uz tādu jautājumu nav ko atbildēt. Lai Jums visiem veicas! Un nepieļaujiet kļūdas apkures izvēlē. www.thermia.lv

Re: Atkal siltumsuknji
Autors: a ()
Datums: 04/03/2006 03:45

Nu lieliska pasreklaama...
Nevajadzeja jau uz reiz visos topikos sabaazt.

Es jau nu daudz prieciigaks butu, ja sadus komentarus pasi klienti rakstiitu.
Bet te no tiem kautkaads klusums.

ps.nekomenteju komentesanas peec, pats pastiprinati interesejos par so apkures veidu, esmu jau apzinajis dazus , kuri ir uzstadijusi un lieto ss, tacu tadus rekinus par Ls55 janvaarii neviens vel nav uzradijis.
Pagaidam aptaujas liecina par rekiniem janvarii - no Ls80 - 160.

Re: Atkal siltumsuknji
Autors: IneseX ()
Datums: 06/03/2006 17:29

Nevajag jau lasīt tikai vienu topiku - ir vēl citi, kurā runā par siltumsūkņiem. Man piemēram nav ne laika ne vēlēšanās diskutēt visos. Par savu pieredzi esmu stāstījusi jau citur. Ko Tev dos tie cipari? Tie jau nepasaka neko - viss ir atkarīgs no konkrētēs mājas siltinājuma. Cipari kaut ko var dot tikai salīdzinot to pašu māju ar siltumsūkni un ar citu apkures veidu - tad var rēķināt, cik tad liels ir ieguvums vai zaudējums. Bet starp dažādām mājām var būt ļoti lielas atšķirības - logu lielums un daudzums, to kvalitāte, siltinājuma biezums utt. Un tur tad arī var būt tās stšķirības izmaksās. Un cik gāzes apkure izmaksājusi cilvēkiem janvārī? Cik māju, tik variantu! Tā kā var būt gan 80-90 Ls janvārī, gan 50 Ls (vēl arī kvadratūru mājai parēķini un to vai ir grīdas apkure vai radiatori).
Konkrēti man izmaksāja janvārī 80 Ls (180 kv m), bet es jau iepriekš esmu teikusi, ka mums tā māja nav vēl līdz galam pabeigta un ir ļoti daudz vietu, kur siltums zūd. Tātad arī pastiprināti jākurina. Tiklīdz kaut kur viens siltuma zudums tiek novērsts, to uzreiz jūt rēķinā. Es rēķinu, ka par īstajām izmaksām varēšu spriest tikai nākamajā sezonā. Un vēl - visu dienu notiek apdares darbi, tiek dedzināta pastiprināti elektrība, gaisma ir līdz vēlam vakaram visās telpās, kur noris darbi. To nevar salīdzināt ar gatavu māju, kur no rīta aiziet uz darbu un vakarā atnākot mājās ieslēdz pāris lampas un televozoru.
Starp citu salīdzinājumam manam divistabu dzīvoklim (53 kv m), kurā dzīvojām pirms tam, aukstajos zemes mēnešos apkure izmaksāja ~ 40 Ls. Pareizini ar 3.....
Nekas jau nav par velti. Īpaši jau komforts.
Katram jāizvēlās pašam, kas labāk patīk, mēs izvēlējāmies šo un ne mirkli neesam nožēlojuši.

Re: Atkal siltumsuknji
Autors: Hermans ()
Datums: 16/10/2006 20:46

Gribetos dzirde't kā tad iet tagad ar siltumsukni otrajā sezonā?

Re: Atkal siltumsuknji
Autors: Zuburs ()
Datums: 17/10/2006 14:57

Tikko RTU viens magistrants veicis petijumu par spkures veidiem un izmaksam. Par siltumsukni secinajums esot bijis sads:

Pie pasreizejas elektribas un siltuma cenu attiecibas siltumsuknis Latvijaa neatmaksajaas nekad! cenu attiecibai jamainaas veel vismza divas reizes!

Re: Atkal siltumsuknji
Autors: IneseX ()
Datums: 17/10/2006 16:14

Rēķināt jau var visu ko. Jautājums, kādus izejas datus paņem - ko ņem un ko neņem vērā. Par velti nav nekas, arī siers peļu slazdā. Ja gribi maksāt lētāk ekspluatācijas laikā - maksā dārgāk uzstādot. Un otrādi. Summa jau nemainās no saskaitāmo kārtības....
bet bez ekonomiskajiem jau ir vēl citi apsvērumi, ko ņem vērā, izvēloties apkuri.... Katram savi.
Man piemēram bija šādi - lai būtu silts vienmēr, un lai nebūtu jāstrādā par kurinātāju. Tam neatbilst nemaz tik daudz apkures veidu. Tā kā gāze nav un nebūs pieejama, tad palika vēl mazāk...

Re: Atkal siltumsuknji
Autors: Gāzsūknis ()
Datums: 18/10/2006 02:43

Uzdevums speciālistiem un gāzes vai siltumsūkņa lietotājiem:
Māja: Finndomo, OMA ar platību 130 kv.m. Gāze 34m attālumā, zemes gabala platība 2900kvm.

KĀDU APKURI IZVĒLĒTIES - SILTUMSŪKNI vai GĀZES apkuri??????

Salasoties visus forumus man jau galvā sviests - katrs velk to deķi uz savu pusi.

Re: Atkal siltumsuknji
Autors: to Gāzūknis ()
Datums: 18/10/2006 16:27

Shodien izdevigakais bus kombinetais variants:
1) Izveido apkures sistemu ar siltumaakumulatoru un radiatoriem istabas.
2) Siltuma akumulatoraa paredzi vairakas chuskas dazhaadiem kurinaamajiem.
3) Ieliec arii elektrisko silditaju siltuma akumulatoraa.
4) Tad saac kurinaat ar elektribu uz skaties kas notiks ar cenaam. Vari izveleties nakts tarifu (bisku leetaaks).

Ja arii par elektribu shkirisies videji no 100 Ls/men tad izdalot sho summu ar siltumasuukna izmaksaam 10 000Ls varesi kurinaat 8,3 gadus bez zaudejumiem.

Pie tam vari 8000 ielikt bankaa lai pelna procentus.

Sheit nav Zveiedrija vai Somija kur elektribas un siltuma cenu starpiba atshkiraas n reizies.

Pašreizējā: 2 no 6


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********        **   ******     *******   ******** 
 **    **        **  **    **   **     **  **       
     **          **  **         **     **  **       
    **           **  **   ****   ********  ******   
   **      **    **  **    **          **  **       
   **      **    **  **    **   **     **  **       
   **       ******    ******     *******   **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727