UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Montāžas kārbas reģipsī - kā nesabeigt tvaika izolāciju
Autors: gints_ ()
Datums: 26/09/2012 16:54

Diletanta cienīgs jautājums:

Reģipša siena (2kārtas, vēl gan nav pieliktas), aiz tā plēve, aiz plēves vate un kabeļi.
Vajag montāžas kārbas kontaktiem izvietot.

Ja pieskrūvēšu reģipšus un tad urbšu caurumus - plēve tiks sabojāta + iespēja ar kroņurbi ielaist vadā (kurš man jāatstāj aptuveni plānotajā kontakta vietā lai tieku klāt pēc tam pa izurbto caurumu).
Varētu pirms pirmās kārtas klāt skrūvēšanas jau izrubt tos caurumus montāžas kārbām, bet otrās kārtas caurumiem baidos ka sanāks nobīdes no pirmās kārtas cauruma.

Kāda ir pareiza secība šādam vingrinājumam lai netraumētu plēvi aiz reģipša?

Gints

Re: Montāžas kārbas reģipsī - kā nesabeigt tvaika izolāciju
Autors: Marchis ()
Datums: 26/09/2012 17:50

Nu man liekas, ka, ja ļoti lēni strādā ar kroņurbi, tad viss var sanākt. Pirmkārt, nav obligāti līdz pašām beigām laist kroņurbi. Kad esi kaut kur vidū vai pie beigām otrajam reģipsim, griešanu var pabeigt ar celtniecības nazi ļoti lēnām un uzmanīgi... Pirms tam var nedaudz iegriezt un izspiest ar pirkstu cauri, lai to plēvi nedaudz atstumtu no reģipša malas. Man liekas, ka variantu daudz.

Re: Montāžas kārbas reģipsī - kā nesabeigt tvaika izolāciju
Autors: gints_ ()
Datums: 27/09/2012 09:02

Tad pareizā "tehnoloģija" ir pieskrūvēt reģipsi un tad "prātīgi" urbt caurumus?

Re: Montāžas kārbas reģipsī - kā nesabeigt tvaika izolāciju
Autors: DsKs ()
Datums: 27/09/2012 09:47

kronurbim manuprat pa vidu iet tievais urbis kontresanai,kurs ir izbidits gandriz cm talak neka pats kronurbis un tas var saraut plevi ... nav labak liekot pirmo kartu regipsi aiz ta kaut vai ar montazas limi pielimet koka klucisus,kas nedaudz atspiedis plevi nost ... tad urbjot var rekinaties,ka savi paris cm bus 'drosa' zona

Re: Montāžas kārbas reģipsī - kā nesabeigt tvaika izolāciju
Autors: ESES ()
Datums: 27/09/2012 11:12

Un kā vādu caur plāvi dabūsi, ja ne izgriežot caurumu

Re: Montāžas kārbas reģipsī - kā nesabeigt tvaika izolāciju
Autors: lūdzu info ()
Datums: 27/09/2012 11:26

es Jūsu vietā paņemtu izvliktu vadus caur to plēvi.. un tad aplīmēta ar izoleni vai ar speciālu manžetēm...

un vietas kur būs kontakti tāpat Jums ir zināmas, kāpēc neizurbt tos caurumus uzreiz?..
Vaitad tik grūti? pieliekam reģipsi pie sienas paskatamies tieši kurā vietā gribam kontaktus, slēdžus.. atzīmējam vietas ( augstumi noteikti vispār Jums Eiropas standartiem.. paņemam nost loksni un uztaisam caurumu, saliekam atlikušās loksnes .. un gatavs..

Liekam otro kārtu tāpat, kad nonākam līdz caurumiem izmēram attālumus izurbjam uzliekam loksni un dzīvoju laimīgs

Re: Montāžas kārbas reģipsī - kā nesabeigt tvaika izolāciju
Autors: gints_ ()
Datums: 27/09/2012 13:43

Varianti skaidri.
Tas, ka vads nāk ārā no plēves un tā vietā jānolīmnē ar lentu arī skaidrs.
Manā gadījumā kad vienā telpā vajag 3 vietās šādu vingrinājumu ar kārbu caurumu urbšanu izpildīt protams var, atvainojos, "jāties" gan šā gan tā, es vienkārši domāju kā to pareizi dara, kad vajag, piem, pārsimts metru mājai to izdarīt - respektīvi kāds ir "gosts" šādās reizēs. Megameistari, domājams, uz tādiem "sīkumiem" neiespringst - saliek un tik urbj, bet ja priekš sevis, tad tomēr gribās lai no tās plēves kāda jēga arī paliek, nevis tā caura kā siets.

Re: Montāžas kārbas reģipsī - kā nesabeigt tvaika izolāciju
Autors: lūdzu info ()
Datums: 27/09/2012 15:18

Normāli elektrības vadus velk virs tvaika plēves, lai taisot vietas elektrības rozetēm nesabojātu tvaika plēvi un nebūtu jāčakarējas ar vadu izvadu līmēšanu.
Starp reģipsu un plēvi atstāj vai nu nelielu gaisa šķirkārtu vai arī tajā daļā lieks siltumizolāciju.

Tvaika plēvi starp izolāciju drīkst likt ne tālāk kā 1/3 no siltumizolācijas biezuma..
piem :min 10cm vate tad tvaika plēve 5 cm vate, profili.. reģipsis.. vai arī pirmā vates kārta ir biezāka...

Re: Montāžas kārbas reģipsī - kā nesabeigt tvaika izolāciju
Autors: aaaa ()
Datums: 29/09/2012 12:57

Ar kronjurbi tu to pleevi 100% sabojasi. Vai nu urb caurumus ieprieksh, vai griez kaut ka ar rokas zagjiti. Ja pleve ir tieshi aiz regjipsha, ari karbai nav vietas. Skandinavu prakse ir, ka vinji ar karstu gaisu silda to plevi, kas cauruma un tad uzmanigi iespiezh karbu. Pleve padodas un netiek saplesta. Vel ir variants pashu karbu no iekshpuses ar silikonu hermetizet, kur ienak vads utt., bet nu tas ir ljoti gruti kvalitativi izdarams. Pareizak jau protams butu tai plevei atrasties tos 5cm nost no regjipsha, bet nu tas jau droshi vien ir salikts.

Re: Montāžas kārbas reģipsī - kā nesabeigt tvaika izolāciju
Autors: Didzisp ()
Datums: 29/09/2012 13:52

Nezinu,man liekas, ka jūs bišku pārspīlejat ar to plēvi. Nu kāda tur gaisa kustība pa mazu škirbiņu gar vadu? Reāli kontakti atrodas pie grīdas un vēsais gaiss drīzak no āra nāks pa to rozetes caurumu iekšā, nekā siltais gaiss līdīs ārā un vatē.Es tādas lažas esmu trekno gadu mājās redzējis, ka caurdurta plēve ir apsolūts sīkums :) Ja kads domā,ka limlenta uz politilēna plēves turēsies simts gadus, tad parādiet man tādu vietu. Viss ar laiku atlips nost un no tās "hermetizacijas' čiks vien iznāks.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **  **     **  ********   **     ** 
 **     **  **   **   ***   ***  **     **  ***   *** 
 **     **  **  **    **** ****  **     **  **** **** 
 ********   *****     ** *** **  ********   ** *** ** 
 **         **  **    **     **  **         **     ** 
 **         **   **   **     **  **         **     ** 
 **         **    **  **     **  **         **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727