UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 9
Re: Granulu katla izvēle.
Autors: Kārlis M. ()
Datums: 23/10/2012 11:57

Gaiss-gaiss siltumsūknis dod siltumu mājā vienā punktā. Nu negribētos pārvērst māju par studio tipa telpu, kur visas durvis ir izņemtas, vai stāv vaļā. Kā apkurināt sanmezglu? Kā vējtveri? Nepatīk man šī doma. Un jā, nav vēlmes kurināt arī otru krāsni. Ne vienmēr ir savienojams praktiskākais variants ar komfortu, vienkārši ir jābūt sabalansētai šai robežai. Sazvanīšu Latvijas Gāzi, noskaidrošu kādas perspektīvas ir gāzes ievilkšanai mūsu ielā. Platība nepalielināsies. Ilgtermiņā ir doma par jaunas mājas būvniecību šajā pašā zemes gabalā.

Re: Granulu katla izvēle.
Autors: Enrike ()
Datums: 23/10/2012 12:19

Praktiskais / Komforta balanss Jūsu gadījumā apkurinot 50m2 būs xK Ls lati , man ļoti lielas šaubas par 2,5Kls ieguldījumiem - tie būs lielāki tas ir noteikti. Skurstenis vien nebūs lēts ( katls slēgsies retāk , tātad skurstenis labi "jāoderē" lai ilgāk neatdziest + kombinētais boileris ( Jūsu gadījumā jāliek obligāti ) jo vismaz liekā jauda daudzmaz jau ir novirzāma . Jāskatās protams arī mājas siltumzudumi , var būt ka arī 8-10Kw "ielīdīsiet"

Re: Granulu katla izvēle.
Autors: Kārlis M. ()
Datums: 23/10/2012 12:23

Ok. Apskatīsim šo variantu:

OPOP Black Star Kompakt 10 tērauda katls ar 2-10kW jaudu

(Čehu katls un dāņu firmas NBE deglis)

Cena katlam ar degli, šneku un tvertni - Ls1485,-

Kādas domas, kādas atsauksmes?

[www.commodus.lv]

Re: Granulu katla izvēle.
Autors: Enrike ()
Datums: 23/10/2012 13:09

Tagad par Jūsu izvēli . Ja nav pretenziju links krievu valodā :O) , tur forumā par granulniekeim ir arī OPAP [www.forumhouse.ru]
neslinkojat izlasiet visas atsauksmes un vērtējumus par "granulnieku" katlu īpašnieku pieredzi 67 lapās , tad arī pieņemat lēmumu. Veiksmi

Re: Granulu katla izvēle.
Autors: DsKs ()
Datums: 23/10/2012 13:28

Norvegijas variants .... gaiss-gaiss lielai telpai ... wc telpa elektro silta grida ( jebkura gadijuma bus nepieciesama ) ... gulamistaba - elektriskais radiators ...

vasara varesi ari dzeset telpas

ja ir doma par ilgtermina maju buvet, tad kada nozime salidinat tagad paris tukstosus kaut kada granulu katla ?

Re: Granulu katla izvēle.
Autors: Kārlis M. ()
Datums: 23/10/2012 13:35

DsKs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Norvegijas variants .... gaiss-gaiss lielai
> telpai ... wc telpa elektro silta grida ( jebkura
> gadijuma bus nepieciesama ) ... gulamistaba -
> elektriskais radiators ...
>
> vasara varesi ari dzeset telpas
>
> ja ir doma par ilgtermina maju buvet, tad kada
> nozime salidinat tagad paris tukstosus kaut kada
> granulu katla ?

Kas kuram ir ilgtermiņš... Manā gadījumā tie var būt arī gadi 10. Un tas jau ir pamatojums sakarīgai apkurei. Var jau arī kompostkaudzi ierīkot istabas stūrī, lai trūdot izdala siltumu...

Re: Granulu katla izvēle.
Autors: aigarello ()
Datums: 23/10/2012 18:47

DsKs ir vērā ņemams ieteikums !
Uz 50 m2 tik tiešām nav vērts ko citu domāt ! Labākā veiktspējas/cenas attiecība .

Re: Granulu katla izvēle.
Autors: bern ()
Datums: 28/10/2012 11:45

Pirms kāda laika man bija tāda pati doma. Manā gadījumā ar granulu katlu apkurināt 65 m2 7- 8 mēnešus gadā un sildīt silto ūdeni 12 mēnešus gadā.
1) izmaksas. Ls 2500? Man viss kopā -katls (apskatīju benekov r15), apsaiste, kombinētais boileris siltajam ūdenim (ja nu vasarā skurstenī vilkme tomēr nav vēlamā), skurstenis un darbs, rupji rēķinot sanāca ap Ls 5000 (ja ir vēlēšanās eksperimentēt ar poļu katliem, Ls 4000). Pieņemot ekspluatācijas periodu 10 gadus aprēķins izskatās apmēram šāds: Ls 5000 / 80 (apkures mēneši 10 gadu laikā) / 65 m2 =Ls 0,96/m2. Rēķinot arī silto ūdeni, uz apkures izmaksām varētu attiecināt kādus Ls 0,80/m2. Tā ir tikai amortizācija bez kurināmā. (apkurinot tikai 50 m2 aprēķins izskatās vēl skarbāks).
2) Jaudas aprēķini. Maniem 65 m2 nepieciešamā katla jauda būtu 5-7 kW. LV pieejamie granulu katli ir sākot no 12-13 kW. Uz jautājumu, vai nesaktoties uz visu mūsdienu granulu katlu advancētību, ilgtermiņā kurināšana uz nepilnu jaudu un/vai biežā katla iekšā/ārā slēgšanās neietekmē tā ilgmūžību, man neizdevās saņemt ļoti pārliecinošu atbildi.
Kopsavilkums man sanāca: apkure ~Ls 1,50-1,80 /m2 + kurināmais tomēr pašam jāgādā, kaut kur jāglabā, pie katla jāpiestaigā un dažreiz tas arī jāiztīra.
Secinājums -granulu kalts varētu būt labs risinājums platībām 120 m2 un vairāk, bet manā gadījumā tomēr ne!

Re: Granulu katla izvēle.
Autors: trx ()
Datums: 28/10/2012 16:37

man ir benekov15 katls. man, rupji rēķinot, sanāk uz kv/m apkures izdevumi ap 40sant. ēka 130m2. esmu pārlaimīgs ar šo apkures veidu.

Re: Granulu katla izvēle.
Autors: bern ()
Datums: 28/10/2012 20:44

trx Wrote:
-------------------------------------------------------
> man ir benekov15 katls. man, rupji rēķinot,
> sanāk uz kv/m apkures izdevumi ap 40sant. ēka
> 130m2. esmu pārlaimīgs ar šo apkures veidu.

Jā, pie šādas platības tas varētu būt ļoti labs risinājums! Vienīgi tas, ko Tu dēvē par apkures izmaksām patiesībā ir kurināmā izmaksas. Lai aprēķinātu kopējās apkures izmaksas vēl jāpieskaita amortizācija un kapitāla izmantošanas izmaksas. Pieņemot, ka apkures sistēma bez būtiskiem ieguldījumiem nokalpos 10 gadus, tas jau ir virs Ls 1.00!

Pašreizējā: 2 no 9


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **     **  **    **  ********   ******** 
 **  **  **  **     **   **  **   **     **  **       
 **  **  **  **     **    ****    **     **  **       
 **  **  **  **     **     **     ********   ******   
 **  **  **  **     **     **     **         **       
 **  **  **  **     **     **     **         **       
  ***  ***    *******      **     **         **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727