UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 5 no 6
Re: Cik tur siltuma akumulators?
Datums: 19/03/2014 22:26

Redz kur Ronaldam uz 140m2 - 7 steri. Labi siltināta māja. Tas ir cipars uz kuru varētu mērķēt.

Re: Cik tur siltuma akumulators?
Autors: rbb ()
Datums: 19/03/2014 23:02

150m2 - 4-5steri jau 5gadu [www.youtube.com]

Re: Cik tur siltuma akumulators?
Autors: Jankouzs ()
Datums: 20/03/2014 08:54

Nezinu cik steru malkas,bet man šogad uz 130m2 māju ( čuguna katls 5 ribas plus 1000litri akumulators ) ir aizgājušas 6 paletes briketes 4 no tām kūdras un 2 bērza plus vēl malka ar ko pajaukt nedaudz! Man šķiet ka priekš šitās ziemas baigi daudz!
1) Pirmkārt šovasar mainīšu katlu uz metāla 25kw ,lai būtu lietderība lielāka,jo tas čugunnieks šķiet,ka kurina apkārtējo arā gaisu :)
2 ) Māja nav siltināta, vēl daudz jāstrādā pie mājas siltināšanas!
P.S. Kā jums šķiet tie 25kw metāla katls būs o.k. priekš maniem 130m2 plus aķis 1000litri?

Re: Cik tur siltuma akumulators?
Datums: 20/03/2014 10:00

Man šķiet, ka 25kw būs mazliet par mazu, prasītos kaut kas tuvāk 30-40kw, jo tad ātri varētu uzkurināt, teiksim tad kurināšana būtu kādas 2 - 3 stundas max. Jāņem vērā, ka katla norādītā jauda ir maksimālais iespējamais jaudas parametrs ar palielinātu gaisa padevi. Reālā jauda pie optimālās gaisa padeves un augstākās lietderības būs zemāka. Tas protams atšķiras no katla, bet tā atšķirība var sanākt pat 30% ja ņem vērā visu kuršanās ciklu (sākums un beigas ieskaitot).
Ja kurināšanas ilgums nav problēma, tad 25kw arī ir ok, jo īpaši ja nākotnē plānots uzlabot siltinājumu. Es drīzāk laikam skatītos uz to kāda ir cenas starpība, vai ielien katlu telpā un skursteņa pieslēgumā un kā pamainās malkas izmērs. Lielākiem katliem man patīk tas, ka var gatavot lielāku malku - attiecīgi mazāks darbs, bet mazliet vairāk jāpažāvē.

Re: Cik tur siltuma akumulators?
Datums: 20/03/2014 10:05

Jautājums arī par to kāds tas metāla katls. Ir jau dažādi. Es teiktu, ka ja grib pārslēgties uz lietderīgāku, tad jāņem gāzģenerācija. Tur arī ir nianses, jo tie gāzģeneratori ir dažādi. Cik zinu, tad eiropā ir valstis, kurās katliem ir ekonomiskuma prasības (tāpat kā ledusskapji A, B un C klases). Ļoti daudzi (es pat teiktu, ka 90% pie mums notirgotie) katli pēc likuma neiet nemaz cauri tādā Vācijā piemēram - arī gāzģeneratori.

Re: Cik tur siltuma akumulators?
Autors: Rx ()
Datums: 20/03/2014 10:24

Nepiekrītu lielai jaudas rezervei, tādai, lai rēķinātā kurināšana ir 2 stundas.... Neviens nekurina 2 stundas un tad dzēš krāsni......Tā turpina kurēties! Ja ir liela rezeve, tad telpas tiek pārkurinātas, vai arī
sākās gruzdēšanas režīms. Pilnīgi pietiek ar 3-3,5stundu aprēķināto akumulatora uzpildes laiku. Pēc uzpildes, normāli degot- dežūrrežīmā klāt pienāk vēl kāda stunda-divas, kas paildzina akumulatora izlādes laiku. Vai tad kurināšana ir nepārtraukta stāvēšana pie krāsns? Baigais darbs? Un, ja neviena nav mājās tās pašas 3 stundas, kas var iekrināt, vai tad jākurina uz visu klapi.....Nav taču mājās iemītnieku...dzīve paiet darbā, naudas pelnīšanā.....un tā arī paiet.....pelnot naudu. Dzīve pagātnē un nākotnē. Bez īstās dzīves mājās, tagadnē. Un kas liedz arī starplaikos piešķilt kādu pagali. Gāzģēnerācijas katliem jālieto ideāla malka. Vai visi to spēj sagādāt? Saglabāt.

Re: Cik tur siltuma akumulators?
Datums: 20/03/2014 10:53

Nu Rx tāpēc jau ir jāparēķina cik būtu optimālais variants. Man piemēram ir 18kw, kas reāli visā kurināšanas laikā dod 13kw. Ja man sistēma ir pilnīgi tukša, plus vēl grīdas iztukšotas, tad lai es uzlādētu visu pilnu man jākurina ir pat 6 un bargos salos 8 stundas. Situāciju glābj tas, ka es strādāju mājā un varu mierīgi to visu nodrošināt, bet ja darbs būtu kur citur, tad tā ir nopietna problēma. Tagad man nekas nebūtu pret 40kw mašīnu un vēl varbūt papildus akumulāciju, kuru pielādēju un teiksim 2-3 stundās viss ir smuki pilns bez papildus uzlādēšanām.

Kad katlu pirku man bija citi plāni un cita dzīve un 18kw bija tieši laikā, lai brīvdienās bez akumulācijas māju sasildītu. Tagad vairs nē.

Re: Cik tur siltuma akumulators?
Autors: rudzis2 ()
Datums: 20/03/2014 11:17

Es esmu par lielakas jaudas katlu, parasti jau kurinas ari mazliet maja paraleli ne tikai akumulators, un tad ir tiesi laikaa ja katls jaudigs lai var gan uz maju padod gan akumulatoru atri piedziit.

Re: Cik tur siltuma akumulators?
Autors: DzintarsP ()
Datums: 20/03/2014 11:40

man doma akumulatoram iekšā ielikt skursteni, lai aizejošais siltums silda akumulatoru. Ko varētu pateikt par tādu ideju?

Re: Cik tur siltuma akumulators?
Autors: Rx ()
Datums: 20/03/2014 11:49

Pretjautājums: kā būs ar rasošanu skursteņa siltuma noņēmēja iekšpusē?

Pašreizējā: 5 no 6


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   ********   **         *******  
 **   **   **     **  **     **  **        **     ** 
 **  **    **     **  **     **  **        **        
 *****     ********   **     **  **        ********  
 **  **    **         **     **  **        **     ** 
 **   **   **         **     **  **        **     ** 
 **    **  **         ********   ********   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727