UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 5
Re: kamīns ar centrālapkuri
Autors: jocīgi ()
Datums: 05/10/2014 15:47

Lai bērni neapdedzina rokas gar kamīna stiklu....

Nekad nevienam kamīnam nav bijis priekšā stikls. Vai tad nevar padomāt, ko runā? Kamīnam priekšā liek aizsargsētiņu no bronzas stiepļu tīkla.

Re: kamīns ar centrālapkuri
Datums: 05/10/2014 21:41

Khe demonstrētais kamīns ir iespaidīgs, tomēr tik un tā tas man rosina par tām pārdomām, ka standarta dzīvojamā mājā malkas katlam ir vislabākā vieta kādā tehniska rakstura telpā un maksimāli tuvu ārdurvīm, lai malka nebūtu jānes dzīvojamā platībā.

Kad ir apkures sezona, tad malka jānes bieži un daudz, ir gana daudz gružu un jālāčo ar sniegainiem vai slapjiem zābakiem. Ir baigi forši, ja šī malkas taciņa beidzas turpat kaut kur priekšnamā. Arī pelnu izgrābšana. Mani izbrīnīja vienas dāmas pikta atbilde man šeit pat forumā, kura norādīja, ka tā nu neesot problēma un ka malku agrāk vienmēr nesa iekštelpās pie krāsniņas un vajagot saslaucīt un vispār var ienest visu arī tīri un smuki. Es dažreiz dabonu brāzienu arī par priekšnamu ...

Priekšnamā savukārt kamīnam ir nulles vērtība.

Re: kamīns ar centrālapkuri
Autors: EgilsK ()
Datums: 05/10/2014 21:43

Nu par tādu jau pusmāju var uzcelt....:D

Re: kamīns ar centrālapkuri
Autors: binary ()
Datums: 06/10/2014 10:07

E Wrote:
-------------------------------------------------------
> Temperatūra staigā tik daudz cik es tai atļauju
> :) (..) Kopā ap 1 C.

O, super! Ir dzirdēts, ka ar kamīnu neesot reāli normāli māju kurināt, bet acīmredzot var sataisīt arī tā, lai varētu. Vēl jo vairāk - ja plānojas mazāka māja. Acīmredzot īsti patiesi tas nav.


Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kad ir apkures sezona, tad malka jānes bieži un
> daudz, ir gana daudz gružu un jālāčo ar
> sniegainiem vai slapjiem zābakiem. Ir baigi
> forši, ja šī malkas taciņa beidzas turpat kaut
> kur priekšnamā.Arī pelnu izgrābšana. Mani
> izbrīnīja vienas dāmas pikta atbilde man šeit
> pat forumā, kura norādīja, ka tā nu neesot
> problēma un ka malku agrāk vienmēr nesa
> iekštelpās pie krāsniņas un vajagot saslaucīt
> un vispār var ienest visu arī tīri un smuki. Es
> dažreiz dabonu brāzienu arī par priekšnamu
> ...

Nu bet pareizi tev "viena dāma" atbildēja, nav jau ar' nekāda problēma. Tu dabū brāzienu par priekšnamu, citi nedabū. Mums, piemēram, grīda tāpat visu laiku netīra - neba nu sterilās zeķītēs visi staigājam. Tāpat tas suns regulāri met spalvu, dzīvojas tad pa āru, tad pa iekšu, arī pašiem diena neapstājas, ieveļoties dīvānā pie TV uzreiz pēc darba. Es pat teiktu, ka mums malkas nešana sastāda labi ja 5% visas netīrības uz grīdas.

Ja būvējas, tad pie kamīna var izbūvēt arī gaumīgu malkas nišu, iekļaut to kopējā telpas dizainā. Izbūvē gana lielu, lai nav ik pēc 2 dienām jāiet pakaļ malkai. Atnes malku, sakrāmē, saslauki. Kur problēma? Par slapjajiem zābakiem - tos nu nav baigā problēma nopirkt tādus, ko var fiksi noģērbt, uzģērbt (pat ar aizņemtām rokām).

Re: kamīns ar centrālapkuri
Autors: ttx ()
Datums: 06/10/2014 14:43

E - vai varu palūgt padalīties ar sava algoritma būtību - vai apraksti kā steitmašīnu vai pa cikliem - kas ko inicializē, piešķir - vai tavs kontrolieris draivo tikai sūkni vai arī daudzgaitu vārstus?

Re: kamīns ar centrālapkuri
Autors: E ()
Datums: 06/10/2014 15:38

Nevaru atrast source kodu vairs, bet nu galvenā būtība algoritmam bija sekojoša:

*) mēru temperatūru katru minūti
*) salīdzinu izmērīto temperatūru ar iepriekšējo mērījumu, rezultātā iegūstu skaitli:
0 ja temperatūras vienādas
-1 ja pēdējā temperatūra mazāka (krīt)
+1 ja pēdējā temperatūra lielāka (aug)
*) rezultātu glabāju 60-elementu masīvā (kas iet uz riņķi). Izskatās apmēram tā: [-1, -1, -1, 1, 1, 0, -1, 1,...]. Sākumā lietoju 30 elementus, bet vēlāk pārgāju uz 60, tagad neatceros kāpēc.
*) izrēķinu summu no visiem masīva elementiem
*) ja SUM>2, tad veicam augošas temperatūras korekciju, ja SUM<-2, tad veicam krītošas temperatūras korekciju t.i. piekoriģēju uzstādīto TargetTemp vērtību par korekcijas konstantes vērtību. Manā gadījumā TargetTemp bija uzstādīts kaut kur 21.0 un korekcija ap 0.3
Tātad, finalTemp=targetTemp+/-tempCorrection

Tālāk jau vienkārši,
ja mūsu izmērītā temperatūra > finalTemp, tad slēdzam apkuri (releju) ārā, ja mazāka, tad slēdzam apkuri iekšā.

Vārstus nekādus elektroniski neaiztieku (nu vismaz apkurei). Visas konstantes noteicu eksperimentu ceļā savai konkrētajai situācijai. Pabīdot termosensoru par kādu metru uz vienu vai otru pusi (vai uz augšu/leju), iespējams, arī konstantes būtu jāmaina. Tāpēc attiecīgie skaitļi ir tikai informatīva rakstura.

Re: kamīns ar centrālapkuri
Autors: bern ()
Datums: 07/10/2014 10:49

Dzindzis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Bern visiem c/a kamīniem ir termostats uz gaisa
> padevi ar to arī regulē siltumu telpā.

Tā arī var noregulēt, lai, piemēram, kamīna stikls neuzsiltu vairāk par 45°?

Re: kamīns ar centrālapkuri
Autors: Dzindzis ()
Datums: 07/10/2014 11:01

Termostats strādā pēc siltumnesēja temperatūras. Man mājās divi sīkie - nevienam nav bijusi vēlme grābstīties gar stiklu kad kamīns kuras. Ārējām kamīna virsmām tāda pati temperatūra kā siltumnesējam. Parasti vairāk par 60C nav bijusi vajadzība griezt.

Re: kamīns ar centrālapkuri
Autors: bern ()
Datums: 07/10/2014 11:05

Mājai, it īpaši, ja tā tiek būvēta no jauna vai pārbūvēta, c/a kamīns +akumulators, kā E rakstīja 90% gadījumu, diez vai būs optimālais risinājums apkurei, savukārt dzīvoklī tas atkal kļūst apsverams variants. Vietas ir tik, cik ir, par atsevišķu katla telpu nemaz nerunājot. Efektivitātes ziņā katlam zaudē, bet ņemot vērā, mazāko platību kopējais sezonā neieciešamais malkas daudzums nepalielinās tik ievērojami. Atradu uzskatāmu piemēru [www.facebook.com]

Re: kamīns ar centrālapkuri
Autors: bern ()
Datums: 07/10/2014 11:10

Dzindzis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Termostats strādā pēc siltumnesēja
> temperatūras. Man mājās divi sīkie - nevienam
> nav bijusi vēlme grābstīties gar stiklu kad
> kamīns kuras. Ārējām kamīna virsmām tāda
> pati temperatūra kā siltumnesējam. Parasti
> vairāk par 60C nav bijusi vajadzība griezt.

Un kā tas ietekmē darvas veidošanos?

Pašreizējā: 3 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  ********   **     **  **    ** 
  **   **   ***   ***  **     **   **   **   **   **  
   ** **    **** ****  **     **    ** **    **  **   
    ***     ** *** **  ********      ***     *****    
   ** **    **     **  **           ** **    **  **   
  **   **   **     **  **          **   **   **   **  
 **     **  **     **  **         **     **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727