UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
indikators kad sūknis darbojas
Datums: 06/11/2014 20:11

Tā kā elektrības lieta man patumša, tad gribētos padomu.
Ir viens elektriskais instruments, kurš automātiski slēdzas iekšā un ārā - tas ir labi. Bet man vajadzētu indikatoru, lai redzu, kad tas ir ieslēdzies un kad nedarbojas. Ideālā variantā vienkārši lampiņa, var būt arī led diode - tam nav nozīme. Kāds būtu risinājums?

Re: indikators kad sūknis darbojas
Autors: Rx ()
Datums: 06/11/2014 20:30

Shēmu daudz...Varianti te: [oruki.ru]
Vienkāršākais:

Re: indikators kad sūknis darbojas
Datums: 06/11/2014 21:21

Šīs shēmas atbild uz jautājumu, kā pieslēgt diodi, lai tā spīd. Pareizi?

Mani vairāk nodarbina jautājums kā viņu pievienot. Ok, viens variants ir pievienot viņu paralēli patērētājam, resp. kad automātika saslēgs kontaktus, tad darbosies motors un degs lampiņa, bet šis variants man īsti neder, jo man ir jāvelk atsevišķs vads uz to vietu, kur gribu lai man lampiņa spīd un tas attālums ir tā ap 100m.

Mani interesē pievienoties pie kabeļa, kurš aiziet uz to motoru. Es tā miglaini pieļauju, ka tas varētu būt kaut kas saistīts ar indukciju? Kad patērētājs ieslēdzas, tad vadā parādās slodze un inducē kaut ko, kas spīd. Kaut kā tā?

Re: indikators kad sūknis darbojas
Datums: 06/11/2014 21:25

Nu kaut kas līdzīgs ampērmetram, kuru ieliek ķēdē, kad parādās slodze, tad rāda ampērus, tikai man skalas vietā vajadzētu vienkārši spuldzīti.

Re: indikators kad sūknis darbojas
Autors: Rx ()
Datums: 06/11/2014 22:00

Tātad vajag strāvas parādīšanās kontroli ar "gaismiņu". Ir vairāki risinājumi. Viens no tiem ir te:
Tikai jāizmanto daļa shēmas: Glavnaja nagruzka- Jūsu slodze. Gaismas diode optrona 1/2 vietā. Optrona 4/6, R2, VS1, no shēmas ārā. Ja liek minēto diodi 1N5408 tad strāva nedrīkst būt lielāka par 1A, Ja lielāka, jāliek diodes ar lielāku pieļaujamo strāvu. Protams shēmu var lietot pilnībā, un tad Vedomaja nagruzka vietā var likt prožektoru- indikātoru, vai sirēnu...

Re: indikators kad sūknis darbojas
Datums: 06/11/2014 22:11

Tādu shēmu salodēt nav manos spēkos! :) Manos spēkos ir nopirkt kaut ko gatavu ar 2-4 kontaktiem (input - output). :)

Re: indikators kad sūknis darbojas
Autors: Rx ()
Datums: 06/11/2014 22:11

Var jau arī ar indukciju...Ņem transformātoru, kas pa rokai, kuram var pietīt kādus desmit..vairāk .tinumus klāt- virsū. ( vada diametrs tāds, lai slodze to nesildītu...)Uztin. Laiž caur šiem uztītajiem tinumiem strāvu uz savu slodzi. Sekundārajā un primārajā tinumā, kas tur virsū jau ir, inducēsies spriegums. Liek uz primārā, vai sekundārā tinuma diodi, vai diožu tiltu, kondensatoru, piemeklē virknē slēdzamo rezistoru, lai strāva ir ap 10-20mA caur diodi un Gatavs.

Re: indikators kad sūknis darbojas
Autors: Rx ()
Datums: 06/11/2014 22:22

Nu ja lodāmurs un shēmas ir uz "Jūs" tad jāatver maciņš: [www.elektro24.lv] lielākām strāvām, un
[www.elektro24.lv]
mazākām strāvām
Vai arī jālūdz palīdzība Draugam.

Re: indikators kad sūknis darbojas
Autors: Māronkulis ()
Datums: 06/11/2014 22:37

Neesmu dzīvē redzējis un aptaustījis, bet tādiem mērķiem tā kā paredzēta lieta, ko LV internetā var atrast ar vārdiem "master slave socket"
[www.kurpirkt.lv]

Re: indikators kad sūknis darbojas
Datums: 06/11/2014 23:02

master-slave ir zināma lieta, tāda noderīga, ja piemēram slīpmašīnai un nosūcēja darbināšanai, bet manā gadījumā tā būtu mazliet par smalku.

Es te atradu kaut ko šādu, kas apmēram savā vienkāršība varētu atbilst tam ko vēlos redzēt, bet pilnīgi noteikti kaut kam līdzīgam ir jābūt arī solīdu firmu repertuārā kā ABB utml.
[www.amazon.com]

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **   ******   **    **  **     ** 
    **      **   **   **    **  ***   **  **     ** 
    **       ** **    **        ****  **  **     ** 
    **        ***     **        ** ** **  **     ** 
    **       ** **    **        **  ****  **     ** 
    **      **   **   **    **  **   ***  **     ** 
    **     **     **   ******   **    **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727