UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Silto gaisu no augšas uz leju
Autors: binary ()
Datums: 07/01/2015 00:09

Man tie lāpstiņu ventilatori asociējas ar bērnības laiku lielveikaliem… Negribētos tādā dzīvot.

Re: Silto gaisu no augšas uz leju
Autors: nu tā ()
Datums: 07/01/2015 09:30

mm777 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Parasti no siltās grīdas gaiss tik ātri nejoņo
> uz augšu. Tas parasti notiek kurinot kamīnu vai
> radiatorus.

Varbūt tiešām. Siltās grīdas mums ir elektriskās, tāpēc, kad vien iespējams, kurinām krāsni.

Ventilators - interesanta ideja... Bet šķiet, ka krietni japadomā, pirms ko tādu realizēt. :) Ā, es taču varu nolikt parasto istabas ventilatoru 2.stāvā un paskatīties, kas notiek.

Paldies visiem!

Re: Silto gaisu no augšas uz leju
Autors: Rx ()
Datums: 07/01/2015 09:38

Ventilators būtu jāliek 1 stavā tieši karstās plūsmas izlīdzināšanai- samaisīšanai 1 stāvā. Kāpēc? Tāpēc ka siltā gaisa cēlējspēks ( plūsmas ekksistences nosacījums) ir tieši saistīts ar temperatūru starpību, nevis absolūto temperatūru. Samaisot gaisu, karstais gaiss pie kamīna tiks samaisīts ar vēso un vairs tā necelsies uz 2 stāvu ( maza blīvuma starpība). Tieši tas pats, kas būtu , ja būtu siltās grīdas....

Re: Silto gaisu no augšas uz leju
Autors: gints__ ()
Datums: 07/01/2015 10:17

Es arī balsoju par lāpstiņu ventilatoru - vecāku mājā tā ir risināta problēma, ka kamīna karstā gaisa izvads blakus istabā atrodas ~1,8 m virs grīgas - pie griestiem bija taškenta, bet kājas sala - nācās likt tādu ventilatoru, un problēma pazuda. Arī vasarā var viņu ieslēgt, lai neliekas tik karsts.

Tajā pašā laikā piekrītu, ka vairums nopērkamo šāda tipa gaismekļu un ventilatora apvienojuma izskatās maigi sakot slikti.

Re: Silto gaisu no augšas uz leju
Datums: 07/01/2015 11:50

Jā, to es arī esmu ievērojis, ka pie mums veikalos tie amerikāņu griestu ventilatori ir drausmīga izskata, kaut arī tie var izskatīties arī normāli un pat ļoti labi. Varbūt ka tomēr ir arī kāds specializētāks veikals tepat, kur ir pieejami normāla skata aparāti.

Re: Silto gaisu no augšas uz leju
Autors: Viesturs470 ()
Datums: 07/01/2015 12:22

S&P ir tādi izstrādājumi - tikai ventilātori ar dažādu jaudu un vairākpakāpju ātruma un virziena maiņas regulātoriem Viņu tirgotājs atrodas Pildas ielā - meklējiet internetā !

Re: Silto gaisu no augšas uz leju
Autors: Rx ()
Datums: 07/01/2015 12:24

Nevajag nemaz "helikoptera propelleru". Pilnīgi pietiek ar Silent ventilatoru, kas maigi pūš. Ar to pietiek gaisa kustībai telpā.

Re: Silto gaisu no augšas uz leju
Autors: Reno ()
Datums: 07/01/2015 12:59

Ja "helikopters", tad skaidrs, ka tas karāsies pie griestiem.
Bet, ja liek šo Silent ventilatoru - kur to novietot un kur virzīt? Griestos un virzīt uz leju? Grīdas līmenī un virzīt uz augšu? Kaut kā savādāk?

Re: Silto gaisu no augšas uz leju
Autors: Rx ()
Datums: 07/01/2015 13:40

Būtu jāvirza prom no vietas, kur uzturās cilvēks, bet tā, lai plūsma vairāk aptver telpu. Gaiss tiek maisīts, pat ja pūš vienā telpas daļā. Gaiss sāk "staigāt" visā telpā.

Re: Silto gaisu no augšas uz leju
Autors: hel ()
Datums: 07/01/2015 14:23

Es jau laikam liktu gan helikopteru.
Protams pie mums veikalā nopērkamie ir izmeklēti paši tizlākie modeļi, bet internetā var atrast smukus arī, jo jeņķiem jau tie katrā māja ir un daudz un dažādi. Pats skatījos, jo man arī augsti griesti, bet pagaidām neesmu nopircis. Lēnos ātrumos daudz vairāk m3 gaisa pārvietos helikopters nevis kāds mazais pūtējs un lēna gaisa kustība ir ļoti svarīga lai nebūtu diskomforts.
Vēl jau protams nav zināms vai tāds verķis iederētos interjērā... :)

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **   *******   **      **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **  **  **  **     ** 
 **     **  **     **         **  **  **  **  **     ** 
 ********   **     **   *******   **  **  **  **     ** 
 **          **   **          **  **  **  **   **   **  
 **           ** **    **     **  **  **  **    ** **   
 **            ***      *******    ***  ***      ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727