UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 5
Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: Daru Pats ()
Datums: 15/01/2015 20:47

".... Interesanti, ka gāzes katls, kurš taču it kā vispār netērē elektrību, tomēr patērē gandrīz tikpat cik ledusskapis...."
Un cirkulācijas sūknis gāzes katlā arī no tās pašas gāzes strādā, ja?

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: nu tā ()
Datums: 15/01/2015 21:05

Daru Pats Wrote:
-------------------------------------------------------
> ".... Interesanti, ka gāzes katls, kurš taču it
> kā vispār netērē elektrību, tomēr patērē
> gandrīz tikpat cik ledusskapis...."
> Un cirkulācijas sūknis gāzes katlā arī no
> tās pašas gāzes strādā, ja?

To nezināt ir kauns?

Cita lieta, ka zināt šo abu aparātu patēriņu nav diez ko vērtīgi, jo vai tad es tagad gāzes katlu izslēgšu, vai ledusskapi nedarbināšu.

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: Daru Pats ()
Datums: 15/01/2015 21:44

Zināt vai nezināt - viss ir relatīvi. Ja esi 'meistars', tad nezināt būtu kauns.
Un zināt šo iekārtu patēriņu ir svarīgi, ja vēlies samazināt mājsaimniecības kopējo kwh patēriņu, jo zem šo iekārtu patēriņa 'patēriņa' palīst būs grūti.

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: nu tā ()
Datums: 15/01/2015 21:55

Daru Pats Wrote:
-------------------------------------------------------
> Un zināt šo iekārtu patēriņu ir svarīgi, ja
> vēlies samazināt mājsaimniecības kopējo kwh
> patēriņu, jo zem šo iekārtu patēriņa
> 'patēriņa' palīst būs grūti.

Tas gan. Es brīnos, kā reizēm cilvēki lielās, ka viņi tērē 100 kwh. Kā tas iespējams? Un ne jau vientuļie pensionāri.

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: viesturs470 ()
Datums: 15/01/2015 22:11

Tas gan. Es brīnos, kā reizēm cilvēki lielās, ka viņi tērē 100 kwh. Kā tas iespējams? Un ne jau vientuļie pensionāri.

es arī brīnījos un turpinu brīnīties par saviem vecākiem - Latvenergo viņiem sarēkināja vidējo až 42 Kwh mēnesī un tas ir divi cilvēki ar veļasmašīnu, leduskapi, vecu TV un apgaismojumu.

bet statistiski tur jau nav nekādu brīnumu, jo tas pats Latvenergo taču teica ka vairāk kā 40 % mājsaimniecību pieslēgumi terē līdz 100 Kwh mēnesī

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: Daru Pats ()
Datums: 15/01/2015 22:33

Es domātu, ka ar skaitītāju kaut kas nav līdz galam kārtībā.
Man nav ne jausmas par ledusskapi un tv skatīšanās vai veļas mazgāšanas režīmu un biežumu, bet mans samsung 180cm ledusskapis nevirināšanas rēžīmā (kad mēnesi neviens nav mājās) tērē ~25kWh.
Tāpēc man grūti noticēt par vidējo 42kWh.

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: tas kam 100 ()
Datums: 15/01/2015 22:56

dzīvoklī 100 kWh/mēn nav nekāds brīnums. Mums 2 pieaugušie un 1 mazs bērns 2 istabu hručšovenē, ar pilnu pilsētas komunikāciju paketi (pilsētas apkuri un gāzes plīti ieskaitot), bija ap to ciparu plus mīnus, ja neskaita tizlos rudens/pavasara pusapkures mēnešus, kad nācās piesildīties ar eļļas radiatoru. No "nu tā" minētajiem patērētājiem mums nebija neviena stacionārā datora, mikrokrāsns, trauķenes, robotu, ātrā katla, apkure bija pilsētas un nebija elektro siltās grīdas. Pa dienu visi darbā/bērnudārzā... Vakarā cik tad tur vajag - Panorāma, building.lv, uz poda un gulēt :)
Nekādas maģijas.

Kopš jūnija tie paši cilvēki ar tiem pašiem paradumiem ievācāmies mājā, viss uz elektrību (arī lokālā ūdens/kanalizācija), un klāt nācis vēl viens bebis un sieva attiecīgi pa māju vien dzīvojas. Patēriņš līdz šim vidēji 270 kWh/mēnesī, ja salīdzināšanas nolūkos atrēķina nost ūdens uzsildīšanu un apkuri, kam uzlikts atsevišķs informatīvs skaitītājs.

Ar ko jūs to patēriņu mērat? Mērekļ-rozešu pārejas štābeļiem sapirkuši, vai arī vienu mērekli pa riņķi laižat - katru mēnesi/nedēļu savu patērētāju mērat?

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: Niks ()
Datums: 15/01/2015 23:12

Varēsiet nosmiet "pārgudros" malceniekus. Man katls un visskas tur nāk klāt (visi sūkņi, arī grīdu) mēnesī sataisa ~ 60 kWh

A tā jā, dzīvoklis uz sievas vārda ~ 300 kW, garāža uz mana - 25 kW. Vidēji katra otrā mājsaimniecība tērē zem 100 kW :)))

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: binary ()
Datums: 15/01/2015 23:37

nu tā Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tas gan. Es brīnos, kā reizēm cilvēki lielās,
> ka viņi tērē 100 kwh. Kā tas iespējams? Un ne
> jau vientuļie pensionāri.

Dzīvoklī 100kWh ir pat ļoti reāli - ūdeni nav jāsilda, apkurei elektrību nevajag, galda datorus nomainījuši laptopi ar 20-30W patēriņu utt. Nekas daudz jau no patērētājiem nepaliek, ledusskapis gandrīz vai lielākais patērētājs sanāk.

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: Niks ()
Datums: 16/01/2015 08:15

binary Wrote:
-------------------------------------------------------

>
> Dzīvoklī 100kWh ir pat ļoti reāli - ūdeni nav
> jāsilda, apkurei elektrību nevajag, galda
> datorus nomainījuši laptopi ar 20-30W patēriņu
> utt. Nekas daudz jau no patērētājiem nepaliek,
> ledusskapis gandrīz vai lielākais patērētājs
> sanāk.

Ja ir +/- saulains, tad mierīgi
Mums lielai ģimenei liels ledusskapis. 300 L + 100 L saldētavas.
Bet tā pat sola 175 kW/h gadā t.i 15 kW mēnesī. A+++.
Nu ar to iespraužamo puļķi mērot +/- tā arī sanāk. Kad esam prom, tad mazliet mazāk, bet tā kā patērētāji ap to kasti spieto, tad sapumpē pie 18 kWh mēnesī
Tiešā veidā skaitot jau investīcijas atgriezšanās laiks tādam ir mazliet par garu - pie 10 gadiem. Bet tas bija 3 gadus atpakaļ. Tagad skaitot tā matemātika būs jautrāka

Pašreizējā: 2 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **     **   ******    **    ** 
 **     **  **     **  ***   ***  **    **   ***   ** 
 **     **  **     **  **** ****  **         ****  ** 
 **     **  **     **  ** *** **  **   ****  ** ** ** 
  **   **   **     **  **     **  **    **   **  **** 
   ** **    **     **  **     **  **    **   **   *** 
    ***      *******   **     **   ******    **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727