UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 5
Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: Danimars. ()
Datums: 16/01/2015 12:03

Cienītie mērītāji, ar ko mērat elektropatēriņu? Vai šāds derēs? (http://www.ebay.com/itm/Power-Energy-Meter-Watt-Voltage-Amp-Meter-Analyzer-Monitor-Power-Factor-EU-Plug-/350871774581?pt=UK_BOI_Electrical_Test_Measurement_Equipment_ET&hash=item51b1966575) Kaut ko dārgāku pirkt negribās, bet patērētājus ir vēlme pārbaudīt, aizdoma ka viens otrs ēd vairāk nekā paredzēts!

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: Kaplis ()
Datums: 16/01/2015 12:32

Danimars. Wrote:
-------------------------------------------------------
> Cienītie mērītāji, ar ko mērat
> elektropatēriņu? Vai šāds derēs?
> (http://www.ebay.com/itm/Power-Energy-Meter-Watt-V
> oltage-Amp-Meter-Analyzer-Monitor-Power-Factor-EU-
> Plug-/350871774581?pt=UK_BOI_Electrical_Test_Measu
> rement_Equipment_ET&hash=item51b1966575) Kaut ko
> dārgāku pirkt negribās, bet patērētājus ir
> vēlme pārbaudīt, aizdoma ka viens otrs ēd
> vairāk nekā paredzēts!

Nopērc parasto ligzdā iespraužamo puļķi par 5-10 eur Maximā vai Depo un prikšstatam pilnīgi pietiks.

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: nu tā ()
Datums: 16/01/2015 20:04

tas kam 100 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ar ko jūs to patēriņu mērat? Mērekļ-rozešu
> pārejas štābeļiem sapirkuši, vai arī vienu
> mērekli pa riņķi laižat - katru
> mēnesi/nedēļu savu patērētāju mērat?

Man ir viens aparātiņš, laižu pa riņķi, dažas nedēļas katru iekārtu, rezultātus pierakstu excelī.

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: nu tā ()
Datums: 16/01/2015 20:08

Daru Pats Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es domātu, ka ar skaitītāju kaut kas nav līdz
> galam kārtībā.
> Man nav ne jausmas par ledusskapi un tv
> skatīšanās vai veļas mazgāšanas režīmu un
> biežumu, bet mans samsung 180cm ledusskapis
> nevirināšanas rēžīmā (kad mēnesi neviens
> nav mājās) tērē ~25kWh.
> Tāpēc man grūti noticēt par vidējo 42kWh.
Manuprāt, vajadzētu būt lielai atšķirībai, vai ledusskapis netiek taisīts vaļā, vai arī 4 cilvēķi to regulāri virina. Vai arī tomēr mans patēriņš ir par lielu?

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: Kaplis ()
Datums: 16/01/2015 20:36

-> Daru pats
Grūti pateiks vai tavi 25kwh ir vai nav normali nevirinot ledusskapi, varbut pat ari ir normali.
Paskaties vai visas gumijas labi blīvejas aizverot durvis, varbut kaut kur šķirba un laiž garām? Varbut temperatūra nogriezta tuvu nullei, kas manuprāt nav vajadzīgs jo pilnigi pietiek ap +4 grādi. Var gadīties, ka ledusskapim jau no rūnīcas slikta siltumizolācija uzprojektēta, plānas sienas, toties daudz telpas un lēts ledusskapis.

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Datums: 16/01/2015 22:44

mani novēroju liecina, ka lskapja patēriņš ir vairāk atkarīgs no istabas temperatūras, nekā no virināšanas. Ziemas minimums ir 16,4, bet vasaras maksimums ir 22,7 kWh mēnesī. Pie tam tie lielākie patēriņi vasarā ir tieši mēnešos, kad vairāk atrodamies ārpus mājas, atvaļinājumi, utt.

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: Viesturs470 ()
Datums: 17/01/2015 11:59

Protams ka temperatūra ir svarīgāka kā virināšana, jo gaiss ir slikts siltuma/aukstuma nesējs, daudz vairāk kā virināšna ietekmē tas cik karstus/ aukstus produktus tajā liekam un vai tas ir tukš vai stipri piekrauts (tās pašas aukstuma akumulācijas dēļ)

Leduskapi var salidzināt ar dzīvojamo ēku - protams ka durvju vai logu virināšana ietekmē siltumzudumus, taču kopējā bilancē tas nav tik nozīmīgi, kā kopējā norobežojošo konstrukciju siltumvadītspēja, jo tām ir ievērojami laukumi un tur siltums pazūd 24/7 režimā vismaz 6 mēnešus gadā.

Šī paša iemesle dēļ ES ir pievērsusi uzmanību cirkulācijas sūkņiem, jo lai gan tie jau iepriekš bijuši diezgan efektīvi tieši to darbības ilglaicība kopējā patēriņā rada ievērojamu īpatsvaru.
Tas tā pārdomām tiem kas brīnās kāpēc pēc pārcelšanās no dzīvokļa uz privātmāju ievērojami pieaudzis elektrības patēriņs - tur nebija sūkņi ūdenim, kanalizācijai, apkurei, ārējam apgaismojumam u.t.l.

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: tas kam 100 ()
Datums: 17/01/2015 13:15

Viestur: es nebrīnos par kWh pieaugumu pārvācoties uz māju. Esmu visnotaļ apmierināts ar rezultātu. Mājas platība ir 3.6 reiz lielāka, bet summārais rēķins par visiem komunālajiem pakalpojumiem (internetu un NĪN ieskaitot) mājai 7 mēnešu summā ir par 10 EUR lielāks nekā dzīvoklim :) Skaidrs, var sākt iegrimt detaļās, kas man tagad ir pašam papildus jādara (zāle, sniegs) un kādas vēl izmaksas rodas (inventārs, mājas un komunikāciju/sistēmu uzturēšana/apkope) , bet vienalga nav slikti.

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: ETT ()
Datums: 17/01/2015 13:48

Viesturs 470
Sūkni ārējam apgaismojumam tomēr nav vērts likt ;)

Re: Elektroenerģijas patēriņš dzīvoklī. Fakti
Autors: Viesturs470 ()
Datums: 17/01/2015 15:32

ETT

Tu par mani vai pats par sevi gribēji pasmieties ?!?!?!?

Pašreizējā: 3 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        ********  **    **   *******   ********  
 **        **        ***   **  **     **  **     ** 
 **        **        ****  **  **     **  **     ** 
 **        ******    ** ** **   ********  **     ** 
 **        **        **  ****         **  **     ** 
 **        **        **   ***  **     **  **     ** 
 ********  ********  **    **   *******   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727