UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 9
Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Datums: 29/01/2015 10:34

Man sistēmā ir Yonos Pico un pie katla tas tērē 4w, siltajām grīdām uz 150 m2 tāds yonos strādā ar 10w.

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: kocinieks ()
Datums: 29/01/2015 11:25

Man arī interesē jautājums par apkures katla izvēli. Gribētos kombinēto katlu - malka/granulas. Skatījos čehu Atmos, latvijas čehijas kopdarbu Uni max bio.
Varbūt kāds var padalīties ar savām pārdomām un pieredzi praktiskajā ekspluatācijā.
Uni max bio nekur neatrodu lietderības koeficientu, bet pieņemu, ka atmosam tas ir lielāks, jo tas tomēr ir gāzģenerācijas katls.
Varbūt kāds var ieyeikt vēl kādu izvērtēšanas vērtu alternatīvu.

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Datums: 29/01/2015 11:45

Par kombinētajiem katliem laikam ir tā, ka tie nekad nebūs tik labi kā īstie granulu katli. Atmosiem standarta lietderība ir kaut kur ap 80, maksimums 85%. Tīrie granulnieki ir ļoti efektīvi, piem. skatījos kostrzewa un tiem ir jau ap 95%. Par citiem granulu es nezinu, bet pieļauju, ka arī būs augstāki kā kombinētajam atmosam. Granulām arī manuprāt nav no svara tas vai katls ir gāzģenerators, jo granulu katlam ir savs uzbūves princips.
Es it kā saprotu domu par kombinētā priekšrocību. Normāli kurinu ar malku, bet gribu aizbraukt ceļojumā uz pāris nedēļām un tad ieberu granulas. Tādā gadījumā droši vien ir vērts, jo citas alternatīvas īsti nav un tad samierināties, ka tās granulas tur nesadeg ar maksimālo atdevi.

Bet no Atmosiem es skatos granulas liek tikai S sērijas katliem, kuriem ir nosacīti zemākā lietderība - 80-85%, es savukārt malkas gadījumā dotu priekšroku GS sērijas katliem, kuriem ir 85-90%. GS katliem man ļoti patīk siltummainis, kuru viegli tīrīt, vismaz 40kw versijai tā ir, zemākas jaudas modeļiem ir jāskatās. Ja gribētu nodarboties ar jaunradi, tad uzliekot tam katlam gaisa vārstu un zondi jau varētu izspiest 95%, bet tas jau ir ekspertu līmenis.

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Datums: 29/01/2015 11:55

Aha, vēl es skatos, ka Atmoss ir radījis pa šo laiku tādu brīnumu kā SP un SPL sērijas katlu - torni ar 3 durvīm. Tam granulas jau dod 93%, malkai % gan neredzu, bet spriežot pēc rasējuma būs vien tie paši 80-85%. Bet nu cenas starpība domāju būs.

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: kocinieks ()
Datums: 29/01/2015 12:09

Jā tieši par šiem katliem arī runāju. Tiem ir divas aysevišķas kurtuves - viena granulām un otra malkai.
Tas pats ir arī minētajam latviešu-čehu kopražojumam.

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: Farafejs ()
Datums: 29/01/2015 12:10

to Vilnis_radio:
".... Man sistēmā ir Yonos Pico un pie katla tas tērē 4w ...."

kāds un cik jaudīgs tev ir katls? Man Grundfos Alpha2 mazajā lokā mazāk par 30W nerāda, citādi pilnā cukā mazais loks kāpj virs 80 grādiem.

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: nkn ()
Datums: 29/01/2015 12:19

Vienreiz jau rakstīju, ka esmu noskatījis [www.ecco-energo.lv] šo katlu, bet reālā iegāde, uzstādīšana vēl priekšā.
Patika tajā risinājums ar pelnu resti - siltummaini apakšā, kā arī papildus dūmejas. Par lietderības koificentu mājaslapā deklarēto grūti noticēt, bet tāpēc gribētos dzirdēt kāda lietotāja atsauksmes.
Labprāt uzklausītu lietotājus vai teorētiķus.
Un kombinētais tiek skatīts tieši tā iemesla dēļ ko minēja Vilnis (prombūtne garākās brīvdienās).

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Datums: 29/01/2015 12:28

Nu tev pašam būtu jāizlemj. Lielais tornis tā kā vairāk pretendētu uz situāciju, kad pamatapkure ir granulas un papildinājums - malka. Ja ir otrādi, tad jāskata cik liela cenas starpība ir SP un S katlam. Bet šā vai tā, malkai abos gadījumos būs 80-85%. Un kā jau minēju man S katlos nepatīk siltummaiņa tīrīšana, tas savukārt var novest pie nevis 85%, bet 80%. Rasējumā SP katlam arī neredzu ērtu tīrīšanu.

Farafejs: Atmos DC 18S (18kw), caurule ir varš 28 izmērs un ESBE VTC 511.

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Datums: 29/01/2015 12:40

Visu cieņu Latvijas meistariem, bet nepārliecina minētie %. Par granulām es neko nevaru komentēt, bet attiecībā uz malku nevaru noticēt 88%. Tas ir tiešās sadegšanas katls nevis gāzģenerators, attiecīgi varētu pretendēt uz kādiem 75% piemēram. Pamaza kurtuve priekš 25kw. Nu mazliet robusts tas izpildījums. :) Nevar saprast vai ir noizolēts ar vati, bet izskatās, ka varētu baigi karsēt telpu.

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Datums: 29/01/2015 12:54

Jā, un neredzu arī sekundārā gaisa padevi un tā varētu būt slikta zīme, ka var nebūt arī tie 75%, bet gan 70.

Pašreizējā: 2 no 9


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  ********   ********  **    **        ** 
       **  **     **  **         **  **         ** 
       **  **     **  **          ****          ** 
       **  **     **  ******       **           ** 
 **    **  **     **  **           **     **    ** 
 **    **  **     **  **           **     **    ** 
  ******   ********   **           **      ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727