UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 6 no 9
Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: Niks ()
Datums: 02/02/2015 22:09

Mans "prieka katls" būs pēc parametriem kā tas Scheitikum 20 kW - 50 cm malka, 500 + kg utt

Šeitikumam ir mazliet lielāka mute: 200 vs 170 L
Vēl tam ir kruta pelnu reste un automātiskā aizdedzināšana arī ir prīmā štelle nu un skārienjūtīgais ekrāns. Manam ir kā no pirmskara laikiem - melns ekrāns un balti pikseli ar hotkejiem ekrāna maliņā :)
Var jau manam ar pielikt extešenu, arī uz internetiem un planšetēm, bet tā kā attālinātas kuršanas vadības nav (malka tāpat jākrauj :)), ir tikai lūrēšana, paliku pie melnā ekrāniņa.

Funkcionāli visstasspac - papildus siltuma avotu un buferu kontrle, slituma kontūru vadība utt

Manam toties ir automātiska siltummaiņa tīrīšana. Un liekas, ka labāk var papildināt malku - dūmsūkņa iesūkšana tāda pārdomātāka.

Vēl tam Šeitikuma tāta mazliet aizdomīga tā degkamera. Manam tomēr tā liekas sakarīgāka.

Nu un garantēju, ka tas Scheitikum ir cenā virs 10k € Kas visus iepriekšējos jautājumus arī noliek miskastē ....

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: slēpnis ()
Datums: 02/02/2015 23:47

Daudziem apakšējās degšanas katliem gan rūpnieciskiem gan samopaliem nav padomāts par ērtu pelnu izvākšanu. Arī šeit jūtūbā ieliktajam samopalam. Malku vispār jāliek iekšā caur šaujamlūkām. Tas, kā tetri katru dienu spēlēt.

Īsti nesaprotu jēgu 10kEur katliem. Malka taču domāta tā kā ekonomijai. 10kEur katls, +apsaiste+akumulators + vēl malka katru sezonu, Nu tur ir jāparēķina, cik illgā laikā tas katls atmaksāsies kaut vai salīdzinot ar gāzes katlu 500Eur + gāze. Var jau būt,ka tur kur viņus pamatā ražo un tirgo, pārējie enerģijas veidi ir vēl kosmiskākās cenās.

Advancētāko širpotreba katlu ražotāji arī šo to zina par degšanu. Vakar Depo papētīju Vienybe 16 pa 1000EUR Kurtuve šamotā vai vermikulītā, tālāk sadegšanas kanāls ar siltumizolēts. Siltummaini nepētīju.
Arī domaju, ka visērtāk (un kvalitatīvāk) tīrāms ir cauruļu siltummainis. Urbenei attiecīga diametra adatu birste galā un pāris minūtēs siltummainis ideāli tīrs bez pārlieku svīšanas. Arī biju domājis par te minēto variantu ar ķieģeļu apakšu un cauruļu siltummaini augšā. Bet nu visa tā krāšņu un katlu lieta ir pārāk smalka, lai cerētu,ka tā hops, un ar pirmo reizi sanāks uz pirmo.

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: Niks ()
Datums: 03/02/2015 08:12

slēpnis Wrote:
-------------------------------------------------------

>
> Īsti nesaprotu jēgu 10kEur katliem. Malka taču
> domāta tā kā ekonomijai. 10kEur katls,
> +apsaiste+akumulators + vēl malka katru sezonu,
> Nu tur ir jāparēķina, cik illgā laikā tas
> katls atmaksāsies kaut vai salīdzinot ar gāzes
> katlu 500Eur + gāze. Var jau būt,ka tur kur
> viņus pamatā ražo un tirgo, pārējie
> enerģijas veidi ir vēl kosmiskākās cenās.
>

Pilnīgi normāla jēga. Man gāzes trubu piedāvāja pievilkt par 4k €. Nu un katls pats maksātu kādu tūkstotīti
Tā vietā man ir 6,5k € malkas katls. Nu lab, ir vēl aķītis.
Malka man ir par brīvu, nu tikai tik cik pašam jāpazāģē. Bet savi meži jākopj tāpatiņās :)

Es nemeklēju pasaulē lētāko lētuci, bet gribēju sys, pie kuras nav vajadzīgs kurinātājs. Man ir tā kā tajos brennera video - salādē malku, uzmet sērkoku un katls tālāk jau pats :)


Un neviens santīms netiek kolorādo vatei :) Man tas arī ir svarīgi

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: VG ()
Datums: 03/02/2015 10:36

Vilnim.
Brunner katls ir vienkārši ekselents, bet tikai ne tā cena. Man nav skaidrs kāpēc malkas katlam, lai cik elektronisks tas būtu, ir plānots iztērēt 10 un vairāk eir? Ja nu vienīgi viņš pats arī malku piemet ;) Tādiem tirgus domājams tiešām ir tikai Vācijā un Austrijā.
Par šādām naudām personīgi es liktu tikai un vienīgi siltumsūkni komplektā ar kamīnu, kurā tad arī nokurinātu to kas nāk no paša meža.

Nikam. Kas Tev par katlu? Bildes, nosaukums plz.

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Datums: 03/02/2015 11:16

Es neko nesaprotamu tajā katla cenā nesaskatu. Tur ir dizains, tehnoloģiskais risinājums, kvalitāte. Tā tas uzņēmums strādā un tādā cenu kategorijā tas sevi pozicionē. Rietumvalstīs ir augstāka pirktspēja un tad attiecīgi ir pietiekams skaits kas tos katlus arī nopērk. Ir daudz lietas, kurās cilvēki pārmaksā. Latvijā šādu katlu pirktu ļoti maz cilvēki, bet noteikti jau atrastos daži kas nopirktu arī šeit un tas ir tikai normāli.

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: VG ()
Datums: 03/02/2015 11:49

Es jau arī nesaku ka cena ir neatbilstoša. Arī šādiem būs savi pircēji, bet galvenokārt manis minētajos regionos. Šajā gadījumā runa ir par komfortu. Lai cik viņš arī būtu advancēts, malka jākrāmē tāpat un tas nozīmē, ka aukstā ziemā māju uz nedēļu neatstāsi. Starpcitu arī tajā pašā Zviedrijā nekur tādu neesmu redzējis. Visi kā viens liek borētos siltumsūkņus kurus kombinē ar atsevišķi stāvošiem kamīniem vai vecākās mājās ar podiņa krāsnīm.

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: Epcaks ()
Datums: 13/10/2015 05:50

Aktuāla lieta par malkas katla izvēli.
Esmu sapratis, ka katlam ir jābūt gāzģeneratoram, bet neteiku galā ar izvēli starp ražotājiem...
Bija doma par Atmosu, bet pretrunīgas atsauksmes. Runā, ka labāki esot Lietuviešu Astra.
Vai ir kāds kas lieto Astra katlu unvar padalīties pieredzē...
Varbūt jāizvēlas kāds cits. Interesējošā jauda 25 kw.

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: jaunakais ()
Datums: 13/10/2015 10:26

Gāzģenerācijas katls plus siltuma akumulators ir kaut cik sakarīgs risinājums. Bet pliks gāzģenerācijas katls nav pats labākais risinājums, manuprāt ( tad jau labāk kādu ilgdegšanas katlu). Es gan ieteiktu ne tik daudz ieciklēties katla izvēlē, bet gan pareizā jebkura centrālapkures katla apsaistes uzstādīšanā.

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: Epcaks ()
Datums: 14/10/2015 06:03

Par nepieciešamo katla jaudu.
Māja 190 m2, sākotnēji būs katls un siltuma akumulators 1150 l ar iebūvēto boileri. Perspektīvā vēl viens akumulators ap 1,5 m3.
Kāda būtu nepieciešamā gāzģenerācijas katla jauda 25 vai tomēr 32 kw?4

Re: Malkas centrālapkures katla izvēle un citi vērtīgi padomi
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 14/10/2015 08:18

Gāzģenerātora katlam ...akumulators! Katls jau projektēts tā, lai tas tev spētu siltuma ražošanu izstiept 10 vai vairāk stundu garumā. Vienīgā akumulācija varētu būt karstā ūdens boileris - kur vannai vienlaicīgi būtu nepieciešams 100ļ karstā ūdens. Gāzģenerācijas katla jauda samērojama ar mājas siltumpatēriņu un apkures jaudas rezerve diezin vai ko papildus dos. Cik nācies rēķināt, tad vienlaicīgi patērējamās jaudas lielums individuālao dzīvojamai ēkai ( jaunai) diezin vai pārsniegs 100w uz m2 ... attiecīgi 190m2 ēkai tas būtu zem 19kW. Nesen siltinātai aplēsē momentālais patēriņš svārstījās pie 40W/m2.

Pašreizējā: 6 no 9


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **      **  ********   **       
 **         **   **   **  **  **  **     **  **       
 **          ** **    **  **  **  **     **  **       
 ******       ***     **  **  **  **     **  **       
 **          ** **    **  **  **  **     **  **       
 **         **   **   **  **  **  **     **  **       
 ********  **     **   ***  ***   ********   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727