UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
Elektrības kabeļa rakšana - saskaņošna ar kaimiņu
Autors: Andris_ ()
Datums: 20/02/2015 12:30

Labdien,

Situācija: Šorīt apmeklēju savu gruntsgabalu un tur pilnā sparā precīzi pa manu robežu ar kaimiņu izrakta tranšeja, kur tiks guldīts elektrības kabelis. Ar mani nekāda saskaņošana nav notikusi - ja būtu nedaudz ilgāk pagulējis ziemas migā, tad pavasarī vērotu tikai rezultātu.

Jautājumi:
1) Vai vispār bez saskaņojuma ar mani drīkst rakt uz robežas kautko?
2) Vai vispār uz robežas atļauts rakt kabeli - iedomājos par sētu - kā to es tur tagad būvēšu pa virsu??
3) Cik tuvu kaimiņš drīkst rakt kabeli manai robežai bez saskaņošanas ar mani?
4) Kad gribēšu izbūvēt sētu - cik ir minimālais attālums no kabeļa, lai man nekas ar latvenergo nebūtu jasaskaņo?
5) Kur iesakat vērsties? (būvvaldei un latvenergo zvanīju - tur skaidrošot situāciju...)

[failiem.lv]

Re: Elektrības kabeļa rakšana - saskaņošna ar kaimiņu
Autors: moldriks ()
Datums: 20/02/2015 13:56

1m uz katru pusi kabeļa aizsargjosla. Tā kā, ja tuvāk par 1m, tad ar Tevi ir jāskaņo. Man bija tā, ka ieraka tieši pa manu zemi bez skaņošanas. Būs ok, ja patrobelēji būvvaldi. Rok jau drošvien no ST puses, nevis Latvenergo. Vai nu privātais kāds kaut ko muģī.

Re: Elektrības kabeļa rakšana - saskaņošna ar kaimiņu
Autors: moldriks ()
Datums: 20/02/2015 13:57

Uzraksti tik kādu iesniegumu, jo pa telefonu tukša muldēšana.

Re: Elektrības kabeļa rakšana - saskaņošna ar kaimiņu
Autors: Andris_ ()
Datums: 20/02/2015 14:07

Paldies vīri, rakstu iesniegumu...

Re: Elektrības kabeļa rakšana - saskaņošna ar kaimiņu
Autors: No_malas ()
Datums: 20/02/2015 17:50

Vispār diezgan interesanta situācija. Pēc tam padalies ar rezultātiem.

Re: Elektrības kabeļa rakšana - saskaņošna ar kaimiņu
Autors: Andris_ ()
Datums: 20/02/2015 18:09

Šobrīd ir izdarīts:
- parunāts ar būvvaldi pa telefonu - tur nav nekādas kārtības, jo nekādus kontaktus iedot nevarēja (tas ir - ar ko tieši sazināties, piemēram kaimiņš vai sadales tīklu atbildīgais... un atbildēt par to vai kāds viņiem ir prasījis būvatļauju kabeļa izbūvei arī nemācēja atbildēt...).
- parunāts ar sadales tīklu informācijas tālruni - tur man atbildēja, ka skaidrošot, kas par lietu (uzreiz nezināja atbildi... kautkad došot atbildi...)
- aizrakstītas elektroniskas vēstules uz sadales tīkliem un būvvaldi (ar visām fotogrāfijām)
- pa brīvdienām sagatavošu ierakstītu vēstuli (reāli strādāju un nav laika izskraidīt klātienē iesaistītos kantorus).

- vēl izvērtēju tādu variantu, kā policijas iesaistīšanu, ja augstāk minētie izliksies par glupiem tītariem...

turpinājums sekos...

Re: Elektrības kabeļa rakšana - saskaņošna ar kaimiņu
Autors: asd ()
Datums: 20/02/2015 18:53

Šķiet, ka uz e pastiem un ierakstītām vēstulēm valsts iestādēm atbildes jāsniedz 2nedēļu vai mēneša laikā, pa to laiku to kabeli ieraks un aizbērs. Tas jānoskaidro..
Ja e pastu adresē konkrēti kādam ierēdnim, tad pastāv varbūtība, ka viņš ir atvaļinājumā vai pēķšņi saslimst un uz Tavu e pastu atbildēs pēc ļoti ilga laika -tas no manas pieredzes.

Re: Elektrības kabeļa rakšana - saskaņošna ar kaimiņu
Autors: rbm ()
Datums: 20/02/2015 19:14

Ko kaimiņš saka?
Kas tranšejas galos, respektīvi vai tas izskatās pēc klienta pieslēgumam izrakta grāvja vai kas cits?
Ja tas ir grāvis aiz klietna uzskaites, tad visdrīzāk ne Latvenergo, ne sadales tīkli ne būvvalde nebūs informēti, savukārt kaimiņš teiks ka racis kartupeļu vagu.
Liels risks palikt jaņos un ar ienaidnieku pie sāniem...

Re: Elektrības kabeļa rakšana - saskaņošna ar kaimiņu
Autors: DsKs ()
Datums: 20/02/2015 19:15

asd,ja suta konkreti sadam iestadem,tad vienmer vajag nodublet ar cc uz sekretares jeb info mail ... faktiski sis mail ari uzraditajos kontaktos parasti figure ka primarais

Re: Elektrības kabeļa rakšana - saskaņošna ar kaimiņu
Autors: ints45 ()
Datums: 20/02/2015 21:03

Te ir kaut kāda patvaļa. Solīds kantoris vienmēr atrod īpašnieku un saskaņo rakšanu. Rakt tieši pa robežu arī ir interesanti, būtu racis pa savu zemi neviens gailis pakaļ nedziedātu. Paskaties cik dziļi viņš ir racis. Ja dziļāk par metru, tad var sačakarēt drenāžu un tas jau ir nopietni. Bildē izskatās, ka meliorēta zeme

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   ******     ******    *******   **     ** 
 ***   ***  **    **   **    **  **     **  **     ** 
 **** ****  **         **               **  **     ** 
 ** *** **  **   ****  **         *******   ********* 
 **     **  **    **   **               **  **     ** 
 **     **  **    **   **    **  **     **  **     ** 
 **     **   ******     ******    *******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727