UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā1234
Pašreizējā: 4 no 4
Re: Elektrības kabeļa rakšana - saskaņošna ar kaimiņu
Autors: Juhans ()
Datums: 13/11/2015 11:39

jtdesign Wrote:
-------------------------------------------------------
> Juhans Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > -Viens iedomājas, ka transformators ir viņa,
> jo
> > redz viņš pirms 10 gadiem pasūtījis sev 6
> > pieslēgumus un esot samaksājis lielu naudu
> par
> > to, ka uzliek trafu.
> > -Otrs īpašnieks ierubī pārsi k Eur cenu par
> > 100.. cik tur metriem kabeļa, kas tiks vilkti
> gar
> > viņa zemes gabalu, kaut arī kabelis ir
> > aizsargjoslā, kurā tāpat viņš neko
> nevarēs
> > darīt.
>
>
>
>
> Cik nu sanāk saskare - transformators ir
> iegādāts par konkrētā pilsoņa naudu un,
> saskaņā ar likumdošanu, ST to pēc tam ir
> "konfiscējis" (tā notiek ar daudziem
> publiskajiem inženiertīkliem, ko pēc izbūves
> par lietotāju līdzekļiem, pārņem savā
> bilancē attiecīgo tīklu apsaimniekotājs).
> Attiecīgi prasīt maksu no turpmākajiem
> pieslēdzējiem ir tikai godīgi un cīņa varētu
> būt vien par summu (sākotnējās izmaksas +
> bankas % sadalīt uz visiem esošajiem un
> iespējamiem pieslēdzējiem). It kā kaut kādu
> naudu (ne tuvu 100%) ST kompensē, bet tad vajag
> kompetentāku atbildi.
>
> Publisku kabeli vilkt ielas sarkano līniju
> robežās (nejaukt ar kabeļa, gaisvada votever
> aizsargjoslu) var (it kā) bez zemes īpašnieka
> atsevišķas atļaujas. Kā ir ar privātu kabeli,
> interesants jautājums.

Bet pēc būtības..
Es neredzu gluži saistību. Cilvēks samaksā 8k Ls par to, lai ievilktu viņam 6 pieslēgumus, kuri izmanto teiksmi 5% transformatora jaudas..
man pieslēdzot jaunu pieslēgumu jāmaksā ap 6k Eur.
Es neredzu, ka te transformators būtu likts tieši priekš tiem 6 pieslēgumiem, kas paņem ap 5% tā jaudas un ka cilvēks būtu samaksājis to summu tieši par transformatoru. Viņš to maksāja par pieslēgumiem, transformators nāca līdzi kā tehiskais risinājums, līdzīgi kā kabelis, kas vilkts līdz konkrētajam pieslēguma punktam. Tā man arī paskaidroja ST, ka domāju pareizi - izmaksas tiek dalītas proporcionāli iespējamajam pieslēgumu skaitam un ka šajā gadījumā tas cilvēks nav maksājis par transformatoru, bet par saviem pieslēgumiem. Transformators nāca līdzi, bet arī pārējie, kas slēdzas klāt maksā daļu no šī transformatora infrastruktūras izmaksām..

Re: Elektrības kabeļa rakšana - saskaņošna ar kaimiņu
Autors: Juhans ()
Datums: 13/11/2015 11:48

Par atsaukšanos uz likumu.
Uz to atsaukties jau sanāk var ST.
Principā pēc šeit rakstītā:
[www.lvportals.lv]
1'1 punkta, 2.nosacījuma sanāk, ka var vilkt neskaņojot, bet tikai informētjot īpašnieku:

"(11) Energoapgādes komersantam ir pienākums saskaņot ar zemes īpašnieku jaunu energoapgādes objektu ierīkošanas nosacījumus, kā arī tiesības saskaņošanas procedūru aizstāt ar zemes īpašnieka informēšanu gadījumos, ja zeme tiek izmantota jaunu energoapgādes komersanta objektu – iekārtu, ierīču, ietaišu, tīklu, līniju un to piederumu – ierīkošanai, ja ir iestājies vismaz viens no šādiem nosacījumiem:
1. ..
2. energoapgādes komersanta objekts tiek ierīkots sarkano līniju, publiski lietojamās ielas, tāda ceļa robežās, kam nav noteiktas sarkanās līnijas, vai esošās aizsargjoslas robežās;
....

Šeit reāli sanāk, ka Energoapgādes komersanta (ST) objekts tiek ierīkots sarkano līniju .. aizsargjoslas robežās..

Re: Elektrības kabeļa rakšana - saskaņošna ar kaimiņu
Autors: GO ()
Datums: 30/03/2016 16:51

Labdien,

Gribēju zināt, kā Juhanam beidzās epopeja ar elektrības skaņošanu, jo esmu savā ziņā līdzīgā situācijā. Ir jau uzstādīts mans skaitītājs "Sadales tīkls" skapī (sadalnē), kura atrodas uz ielas. Ielu veido mana un kaimiņa sarkanās līnijas. Būvvalde man prasa saskaņojumu ar kaimiņu, ka viņš neiebilst, ka roku savu kabeli pāri ceļam (ierokos ~3m viņa teritorijā, kas ir sarkanā līnija). Problēma tāda, ka nekādi to kaimiņu rokā dabūt nevar. Cik saprotu, kamēr tas pilsonis neuzradīsies, par būvatļauju varu aizmirst?

Re: Elektrības kabeļa rakšana - saskaņošna ar kaimiņu
Autors: Dereks ()
Datums: 16/07/2018 16:23

Sveiki,
paldies par interesantu topiku, diemžēl problēma ir aktuālā arī man. Skaidrs, ka labākais variants ir savstarpēji vienoties un dabūt zemes īpašnieka saskaņojumu (nosacījumi ir pušu ziņā, ne par to ir stāsts).

Vai kāds no lietpratējiem var viennozīmīgi teikt, kas notiek, ja tā nesanāk un būvniecības ierosinātājs meģina panākt elektroapgādes līnijas izbūvi tiesas ceļā: vai tiešam ST kaut kā sekmē procesu un vai tas beidzas ar kādu, zemes īpašniekam, saistošu tiesas lēmumu, vai tomēr tas var pilnībā nobloķēt līnijas izbūvi?

Re: Elektrības kabeļa rakšana - saskaņošna ar kaimiņu
Autors: Elza ()
Datums: 16/07/2018 21:56

Tagad, ja kabeli rok pāri kaimiņa zemei sarkano līniju zonā, tad saskaņojumu no attiecīgās zemes īpašnieka vairs nevajag. Pietiek ar viņa rakstisku informēšanu, ko pierāda ierakstītās vēstules izdruka (to pievieno elektrības pieslēguma projektam).

Iet uz lapu: Iepriekšējā1234
Pašreizējā: 4 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **     **  ********  **    ** 
 **     **  **     **  **     **     **     **   **  
 **     **  **     **  **     **     **     **  **   
 *********  **     **  **     **     **     *****    
 **     **  **     **  **     **     **     **  **   
 **     **  **     **  **     **     **     **   **  
 **     **   *******    *******      **     **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727