UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5
kamīna iekuršana
Autors: aakk ()
Datums: 28/03/2015 19:54

Vai ir kādam pieredze kā ātrāk un labāk iekurt kamīna kurtuvi? man ir tērauda slēgtā kurtuve ar keramisko iekšu un stikla durvīm. pašlaik lieku uz divām paralēlām pagalēm trīs bērza skaidu briketes, zem katras aizdedzināšanas kubiņš un apkārt vēl dažas pagales. apmēram 20 min laikā viss ir max liesmās. bet gribētos iztikt bes brikešu un kubiņu lietošanas, jo ir pieejama nosacīti bezmaksas malka. ar dažiem skaliņiem un avīzēm esmu mēģinājis bet nekas prātīgs nesanāk. briketes gan aizdegas ātri un ļoti labi...

Re: kamīna iekuršana
Autors: Zodčijs ()
Datums: 01/04/2015 03:01

Cien.kgs - vai nu neesi pabijis pionieros vai skautos (joks), vai nu kamīns vienkārši nevelk....

Un iespējamais iemesls - kamīna pieslēguma kļūda dūmenim, neadekvāti dūmeņa cukas izmēri vai dūmeņa garums...
Bet varbūt un visticamāk - gaisa pieplūdes trūkums telpai vai tieši kamīnam...vēl kādu citu iemeslu grūti iedomāties....

Re: kamīna iekuršana
Autors: binary ()
Datums: 01/04/2015 08:49

Zodčijs Wrote:
-------------------------------------------------------
> vēl kādu citu iemeslu grūti iedomāties....

Slapja malka? Ja reiz briketes (sausas) aizdegas ātri un labi, bet malka kā negrib, tā negrib degt.

Re: kamīna iekuršana
Autors: Jankouzs ()
Datums: 01/04/2015 09:33

Man smiekli nāk ,ka pieauguši cilvēki var apspriest šādu tēmu! Kas autors ir mazs bērns,ka uzdod šādus jautājumus šeit forumā,vienkārši smiekli nāk! Man puikam 10gadi un nav nekādu problēmu ar krāsns iekuršanu! Sviests kautkāds!

Re: kamīna iekuršana
Autors: binary ()
Datums: 01/04/2015 09:49

Jankouzs, man gan smiekli nāk par cilvēkiem, kuri nespēj saprast, ka ne visi ir kā viņu desmitgadīgie puikas ;)

Man, piemēram, ar malku gadus 20 nav bijis *nekāds* sakars. Bet pa 20 gadiem var daudz ko aizmirst - arī to, kā jābrauc ar velosipēdu. Vai tas mani padara smieklīgu? Figu, it nemaz. Pa tiem 20 gadiem var aizmirst gan optimālos pagales izmērus, gan optimālo malkas mitrumu, gan nepieciešamos dūmeņa garumus, gan iekuršanai nepieciešamo papīra daudzumu (vēl jo vairāk ņemot vērā to, kāds toreiz bija papīrs un kāds tas ir tagad) utt.

Vēl kas - ja viss ir kārtībā (laba pieplūde, laba velkme, sausa malka utt utjp), tad jā, 10 gadus vecam puikam problēmu nebūs. Līdz ko kaut viena no tām lietām nav kārtībā - ko tas tavs puika darīs? Iekurs tik pat labi? Jebšu tomēr pusstundu kūpinās istabu? Vai varbūt sauks palīgā tēti, jo, redz, ar pirmo reizi neiekūrās? Stipri šaubos, ka viņam tik ļoti "nav nekādu problēmu ar krāsns iekuršanu", ka viņš varētu, piemēram, novērtēt un pielabot skursteņa garumu, ja tas izrādītos nepieciešams viņam neierastā vidē.

Re: kamīna iekuršana
Autors: Zodčijs ()
Datums: 01/04/2015 09:53

Jankouz - ko lai tur piebilst - gudriem bērniem gudrs vecāks...

Re: kamīna iekuršana
Autors: Zodčijs ()
Datums: 01/04/2015 10:02

1. aprīlis kā nekā ...jājoko vai citādi jāpriecājas....tak pasmaidi Binary

Re: kamīna iekuršana
Autors: Jankouzs ()
Datums: 01/04/2015 10:04

Es tāpat uzskatu,ka pieaugušam vīrietim,tā kā vaidzētu mācēt iekurt kaut vai to pašu ugunskuru Jāņunaktī,bet ja par to jājautā forumā padoms,kā to izdarīt,tad tiešām tas ir smieklīgi!
Negribu te nevienu apvainot,bet nu es lasot šo tēmu nevarēju noturēties kautko nepiebilstot!
Tiešām visu cieņu jums visiem šeit forumā,bet nu reizēm tiešām drusku jocīgi! Es nemaz nēesmu tik gudrs daudzās tēmās,bet nu šī tak irelementāra lieta! Jā protams,ka iekuram vajag sausu malku,vai tad cilvēkam to nevajadzētu pašam saprast!

Re: kamīna iekuršana
Autors: Jankouzs ()
Datums: 01/04/2015 10:07

Es jau te drusku ar aizsvilos! Priecīgas jums visiem tuvojošās lieldienas! :) :) :)

Re: kamīna iekuršana
Autors: binary ()
Datums: 01/04/2015 10:23

Jankouz, nav jau jautājums par to, kā vispār iekurt. Jautājums ir par to, kāpēc paiet 20min, kamēr tas pasākums sāk normāli degt, un kā to novērst.

Par sausu malku - malka *nekad* nav sausa. Grozies kā gribi - nu nav un nekad nebūs. Cita lieta - tā var būt mitrāka un var būt mazāk mitra. Ja ir pārāk mitra, tad var būt problēmas ar iekuršanu. Bet nu tas nav vienīgais, kas var traucēt. Par to tad arī ir tas jautājums - kas ir tie apstākļi, kas konkrētajā gadījumā traucē normāli un ātri iekurt to kamīnu.

Par "šī tak ir elementāra lieta" - kas nu kuram elementārs. Es, piemeŗam, ugunskuru esmu kurinājis vien pāris reizes mūžā. Tai pat laikā priekš manis elementāras ir daudzas citas lietas, ar kurām tu, iespējams, saskaries labi ja reizi 5 gados (lai neteiktu, ka nesaskaries vispār).

Pašam tak tev pirms pāris gadiem bija problēmas ar kurināšanu, veidoji tēmu, kurā uzdevi elementārus jautājumus - tādus, kas jau ir neskaitāmas reizes izrunāti un kurus vispār jebkuram, kam ir māja, nakts vidū kā skaitāmpantiņu jāprot norunāt. Pašam jau nu toreiz nešķita smieklīgi, ka tādus jautājumus jāuzdod, ne? Nu jā - jo tās bija *tavas* problēmas, nevis svešas.

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **     **  **    **  ******** 
 **     **  **     **   **   **    **  **      **    
 **     **  **     **    ** **      ****       **    
 *********  **     **     ***        **        **    
 **     **   **   **     ** **       **        **    
 **     **    ** **     **   **      **        **    
 **     **     ***     **     **     **        **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727