UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 6
Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Datums: 03/01/2017 11:47

pie noteikuma ja cauru dienu nedarbini kompi, tad tev vajadzētu būt 2x mazākam patēriņam.
man 300 kwh 3 cilvēkiem ietilpa vēl boileris.
kad monitorēju savu patēriņu, tad man sanāca:
Boileris - 130
Izklaide(resīvers, PC, TV) - 70
Ledusskapis - 20
Keramiskā virsma - 10(gatavojam tikai vakariņas)
el. tējkanna - 6
veļasmašīna - 7
dvieļu žāvētājs + standby ierīces - 60
apgaismojums u.c. sīkumi - 30

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Autors: Perfekc ()
Datums: 03/01/2017 11:49

Man vidēji 600 kWh/mēnesī.
Māja 185m2, 3 cilvēki. Kad bijām 4, bija ~750kWh/mēn.
Veļas maš.; veļas žāvētājs katru dienu.
Trauķene; el plīts; el boileris; 24x7 divi cirkulāc sūkņi; gāzes katls ar savu sūkni; akvārijs 100W; LCD TV; ledusskapis; saldētava; divi datori (viens portat), mūzikas centrs.
Apgaismojums 90% LED gaismas.
Neesmu apmierināts, bet apzinos, ka komforts prasa savu.
Kamēr varu samaksāt - tērēju, tomēr doma par rozetē spraužamajiem skaitītājiem nepamet.
Vannas istabā ir siltā grīda 10m2, kuru ieslēdzu pa lieliem svētkiem, jo pastāvīgi ieslēgta tērē ~150-200kWh/mēn.

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Autors: arre ()
Datums: 03/01/2017 11:59

Perfekc Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man vidēji 600 kWh/mēnesī.
> Māja 185m2, 3 cilvēki. Kad bijām 4, bija
> ~750kWh/mēn.
> Veļas maš.; veļas žāvētājs katru dienu.
> Trauķene; el plīts; el boileris; 24x7 divi
> cirkulāc sūkņi; gāzes katls ar savu sūkni;
> akvārijs 100W; LCD TV; ledusskapis; saldētava;
> divi datori (viens portat), mūzikas centrs.
> Apgaismojums 90% LED gaismas.
> Neesmu apmierināts, bet apzinos, ka komforts
> prasa savu.
> Kamēr varu samaksāt - tērēju, tomēr doma par
> rozetē spraužamajiem skaitītājiem nepamet.
> Vannas istabā ir siltā grīda 10m2, kuru
> ieslēdzu pa lieliem svētkiem, jo pastāvīgi
> ieslēgta tērē ~150-200kWh/mēn.

Nepērkot skaitītājus pilnīgi skaidrs, ka lauvas tiesu noēd veļas žāvētājs katru dienu;
el plīts; el boileris;

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Autors: binary ()
Datums: 03/01/2017 12:06

arre Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nepērkot skaitītājus pilnīgi skaidrs, ka
> lauvas tiesu noēd veļas žāvētājs katru
> dienu;
> el plīts; el boileris;

Es gan elektrisko plīti neuzskatu par kaut kādu mega patērētāju. Jā, momentālās jaudas viņai nepieciešamas lielas, bet mēneša griezumā nekas daudz tur nesavācas.

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Datums: 03/01/2017 13:13

keramiskā virsma nav nekāds megatērētājs, arī mēnešos, kad tika kautkas vairāk vārīts - zaptes u.tml., patēriņš neparsniedza 15 kWh

konkrētajā Artanis gadījumā, es personīgi pievērstu uzmanību(uzliktu rozetes skaitītāju):
Ledusskapim
Kompim

Un kā jau te minēja, tad paeksperimentētu ar siltās grīdas izslēgšanu uz vismaz 1 diennakti un arī dvieļu žāvētāja izslēgšanu.

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Autors: MrBadMan ()
Datums: 03/01/2017 18:16

Pirms kādiem 5-6 gadiem ar sāku monitorēt patēriņu. Rezultātā tika atklāts elektrorijīgs objekts - ledusskapis, kurš vairāk rūca, kā saldēja. Tika nomainīts uz jaunu, patēriņš samazinājās par kādām 40 kW/h mēnesī. Vispār kādreiz patēriņs 3 cilvēkiem bija ap 400 kW/h mēnesī. Laika gaitā tika nomainītas gandrīz visas spuldzes uz LED, nomainīts TV, karsto ūdeni vairs nesilda elektrība, bet granulnieks, vasarā saules kolektors piesilda. Vienīgais jaudīgais patērētājs ir indukcijas plīts un cepeškrāsns (kādreiz bija gāzes). Rezultātā pagājšgad vidējais patēriņš mēnesī bija ap 150 kW/h mēnesī. Vēl jau tiek laiku pa laikam darbināts zāģis, fleksis, uz vēl dažas elektroierīces ar lielāku patēriņu. Tāpat nepamet sajūta, ka skaitītājs uzgriež par daudz. Šad tad rozetes uzkaiti pieslēdzu pie patērētājiem monitorēšanai. Pēdējos trīs mēnešus pie granulnieka - vidēji mēnesī ar apkuri un KŪ sildīšanu ap 25 kW/h.

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Autors: Artanis ()
Datums: 03/01/2017 18:31

Paldies visiem diskusijas dalībniekiem par dalīšanos pieredzē un ieteikumiem!

Nu jā - skaidrs ir tas, ka patēriņš man ir diezgan liels, un pašlaik izskatās, ka tiešām jāsāk ar to, ka precīzi jānomēra patēriņš galvenajiem 'aizdomās turamajiem' - el.grīdai, dvieļu žāvētājam un ledusskapim, kā arī labi būtu paskatīties precīzu patēriņu datoram, jo tas tiek darbināts diezgan daudz (visas haltūras un atlikušais laiks izklaidei tiek pavadīts pie tā).

Domāju, ka nav ko vilkt garumā - rīt pat paņemšu sakarīgu skaitītāju, modificēšu to tā, lai nav jāsprauž obligāti rozetē, bet var arī pieslēgt elektrības skapī pie automātiem, kas aiziet uz silto grīdu un virtuves rozetēm, un tad nedēļas laikā apkopošu rādījumus. Redzēs, kas sanāks, un ko ar to tad darīt tālāk.

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Autors: Patēriņš ()
Datums: 03/01/2017 19:21

Ja parēķina pāris patērētāju jaudas - dators + dvieļu žāvētājs, tad iznāk 310W dienā. Un tas jau mēnesī ir pāri 220 kWh. Droši vien siltā grīda arī dod kādus 100 kWh. Pārējais - ledusskapis, TV, veļas mašīna, utt. - tie ir sīkumi.

Mana pieredze - pārejot no stacionārā datora (ieslēgts visu laiku, bet strādāju retāk) uz Laptop - patēriņš nokritās gandrīz par 100 kWh.
Dvieļu žāvētājs - man ir 50W un pietiek, kaut arī nedzīvoju viens. Un tad to ieslēdzu pēc vajadzības, jo dažreiz žāvēju uz atzveltnes, lai mājā būtu mitrāks gaiss pie centrālapkures.

Maksimālais patēriņš ziemā ap 200 kWh - man ir 2 ledusskapji, 2 TV, kas tiek daudz skatīti + dažāda elektriskā tehnika, pie tam ir daudz parastās kvēlspuldzes un ekonomiskās, bet nav LED. Vasarā zem 100 kWh.

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Autors: :) ()
Datums: 03/01/2017 19:44

Ja ar jaudas mērītājiem nesanāk tikt nekādā skaidrībā, tad ir tādi daudzzīvokļu projekti, kur rozetē var atrast kaimiņdzīvokļa rozetes vadus vai zem grīdas finiera var lejas kaimiņa lustras vadus atrast. Man vienā paneļu hruščovenē dzīvokli remontējot tādi novērojumi bija.
Varbūt gadījies kāds atjautīgs kaimiņš, kas kritis kārdinājumā.

Re: Cik elektrības mēnesī tērējam?
Autors: Artanis ()
Datums: 04/01/2017 00:01

:) -> Hehe, jā, es arī par tādiem brīnumiem biju dzirdējis. Šoreiz nebūs tas gadījums - dzīvoklis man ir centrā mūra mājā (tikai divi dzīvokļi, viens virs otra), turklāt dzīvokli pirms pāris gadiem nopērkot tika uztaisīts pilnīgs kapitālais remonts, tajā skaitā arī pārvilkts no jauna viss španis. Kā minēju iepriekš, remonta laikā piespiedu elektriķi savilkt gandrīz teju vai no katras rozešu kopas atsevišķu kabeli uz sadales kārbu, un uzlikt tai savu automātu. Vienkārši man patīk kārtība saimniecībā.

Pašreizējā: 2 no 6


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **    **   *******    ******   
 ***   ***  **        ***   **  **     **  **    **  
 **** ****  **        ****  **         **  **        
 ** *** **  ******    ** ** **   *******   **   **** 
 **     **  **        **  ****         **  **    **  
 **     **  **        **   ***  **     **  **    **  
 **     **  **        **    **   *******    ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727