UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Re: Zemes siltumsūknis?
Datums: 18/01/2019 11:40

Reno, cik tev apsaiste un SS sanāca? Resp. mani interesēja kopējās izmaksas.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Reno ()
Datums: 18/01/2019 11:46

Tāme bija 16900.
Reāli - bez nepilna simta tā arī sanāca. Tas ir tikai SS + āra vertikālais kolektors, 200L akumulators,, apsaiste, montāža, kolektora uzpildīšana un palaišana.
Siltās grīdas ar montāžu, visiem kolektoriem un montāžu - tā jau cita tāme.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: v_t ()
Datums: 18/01/2019 14:15

tas ir 3,14!
skarbi!
maksāt par urbumiem tādu piķi, lai tagad dabūtu laukā no zemes +4 grādus - tikpat cik man šobrīd no horizontālā kontūra 2 m dziļumā, sausā smiltī!
kontūru var ierakt pats par par kārtu zemāku ciparu.

200 l akumulators priekš kā? ja silto grīdu padsmit betona tonnu pašas par sevi ir kapitāls akumulators! iekārdināja ar labu atlaidi akumulatoram? tāpat kā manu kaimiņu.
un plus vēl galīgi nevajadzīgu automātiku grīdu kontūriem.

grīdas, protams, ir atsevišķs cipars, bet ir sajūta, ka tas arī ir diezgan briesmīgs.
kaut gan grīdas ar baudu var ielikt pats, jāsamaksā tik par betonu, caurulītēm, režģi, kolektoriem.

jā, skarbi cipari.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: specs ()
Datums: 18/01/2019 14:35

Vai ss attīstība nav aizgājusi tik tālu, ka gaiss-ūdens ss ilgtermiņā izmaksā tikpat? Es domāju - lētāka ierīkošana, bet nedaudz augstākas tekošās izmaksas uz 20 gadiem ir tādas pašas kā zemes ss - dārgāka uzstādīšana un zemākas tekošās izmaksas. Ja vēl ņem vērā, ka nauda šodien ir vērtīgāka, nekā nākotnē.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Reno ()
Datums: 18/01/2019 14:43

Kā saka - nebaidies no lieliem izdevumiem. Baidies no maziem ieņēmumiem.

Katram savs. Es neesmu askēts vai ortodoksālis. Man patīk visas tās automātikas. Citam nepatīk. Par to nav jāstrīdās. Akumulatora vajadzībai pamatojums bija, bet pa 3 gadiem nianses esmu piemirsis, tādēļ neteikšu, lai nesamuldētos.

Palūdzāt nosaukt ciparus, es nosaucu. Tad nu bez spļaudīšanās, lūdzu. Varat elsot, bet lūgums nespļaudīties.

Un no zemes nāk ārā +13, nevis +4.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Pavels.O ()
Datums: 18/01/2019 14:55

Lietas maksā, tik cik maksā. Pats SS 1255 maksā nepilni 9k + vertikālais kontūrs 6k, tur jau salasās. Katrs izvēlas savu preci.

Re: Zemes siltumsūknis?
Datums: 18/01/2019 15:00

Reno, paldies par cipariem.
Tev māja ~180m2, pieņemu ka siltināta atbilstoši mūsdienu stndartam. Tu esi mērījis cik vidēji mēnesī kwh tev ss notērē, ziema/vasara? Cik ilgi tev jau sistēma strādā?

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: Kludzins ()
Datums: 18/01/2019 15:01

Reno Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kā saka - nebaidies no lieliem izdevumiem.
> Baidies no maziem ieņēmumiem.
>
> Katram savs. Es neesmu askēts vai ortodoksālis.
> Man patīk visas tās automātikas. Citam
> nepatīk. Par to nav jāstrīdās. Akumulatora
> vajadzībai pamatojums bija, bet pa 3 gadiem
> nianses esmu piemirsis, tādēļ neteikšu, lai
> nesamuldētos.
>
> Palūdzāt nosaukt ciparus, es nosaucu. Tad nu bez
> spļaudīšanās, lūdzu. Varat elsot, bet lūgums
> nespļaudīties.

Pilnīgi piekrītu. Būtu man maks nedaudz biezāks arī liktu vertikālo. Beigās par tiem papildus 5k ieliku rekurperāciju mājā.
>
> Un no zemes nāk ārā +13, nevis +4.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: v_t ()
Datums: 18/01/2019 15:08

Posted by: Reno ()
Datums: 17.01.2019 10:45

Pēc stundas iepauzēšanas, pirms kompresēšanas trubā šķidrums ir uzsilis un no zemes nāk arā aptuveni 13 grādi. Kompresēšanas beigās pēc 20 minūtēm ir kādi 4-5 grādi. zinu, ka no dziļurbumiem nāk cauru gadu +7 +8 grādu ūdens. bet ne 13.

pavēro tās zemes temperatūras uzmanīgi. 13 grādu varētu būt pavisam īsu brīdi. tas ir neliels daudzums uzsiluša tosola, kas atrodas ss un caurulēs telpā.
man arī tas pats - pirmo pusminūti tas rāda padsmit grādu. un tad strauji aiziet uz šī brīža aktuālo temperatūru + 4.

spļaudīties nav prātā. tikai elementāra matemātika. arī 2006. gadā mācēja rakstīt tāmes, varbūt ne tik šerpas kā tagad. kad es ieraudzīju, ka pēc tāmes par pāris dienu darbu man būs jāatdod vairākas manas mēnešalgas, un par tām vēl gadiem nāks klāt bankas procenti, tad sagribējās daudzas lietas darīt pašam.

Re: Zemes siltumsūknis?
Autors: nokijs ()
Datums: 18/01/2019 15:28

Tas 200L trauks nav akumulators, bet tā saucamais bufertrauks, lai nodrošinātu optimālāku ss darbību. Jo grīdās nav liela siltumnesēja ietilpības-tilpuma ziņā. Līdz ar to ss biežāk slēgātos, ar bufertrauku samazina slēgāšanās ciklu skaitu.
Un, plus vēl to var izmantot kā akumulācijas trauku, ja piejūdz centrālapkures kamīnu vai kādu citu ierīci.
Protams, tad grīdu kolektoram jātaisa savs jaucējmezgls ar sūkni. Vai arī pie bufertrauka tādam jābūt.



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  **    **  ********  **     ** 
 **   **   **        ***   **     **     ***   *** 
 **  **    **        ****  **     **     **** **** 
 *****     ******    ** ** **     **     ** *** ** 
 **  **    **        **  ****     **     **     ** 
 **   **   **        **   ***     **     **     ** 
 **    **  ********  **    **     **     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727